Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Остави го Мирко с неговия опит да направи паралел на Киевска рус (рус бе Мирко, руси народи е имало още по времето на Кирил и Методий, а украинци нанай) и другите последвали различни формации на тази територия и изкуствената държава Украйна, създадена от кой беше Сталин ли(?)  и уж  за тая изкуствена държава, Мирко е бори да защитава, като притежател на права над неща, над които всъщност няма и то естествено само защото така успява да си изпълни тролската задача да плюе и да хвърля кал по Русия.  Не ще да си признае колко му плащат за това, ама ще го бъзикаме още и все ще се  изтърве нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 часа, M.Николов написа:

Депортирани са, ти все едно за първи път го чуваш това.И явно е имало причина за това.

А сравнението с индианците е направо смешно.

Сериозно!  Аз пък си помислих че са отишли на колективна екскурзия. :D Причина определено е имало и тя се казва "заграбване на чужда земя" та затова го сравнявам с индианците в Америка ама сигурно си прав че не може да става сравнение защото при татарите е било "изцяло доброволно" и земята съм сигурен че им е заплатена напълно. :D

Редактирано от M.Николов
нарушение на правилата (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смърф, нужно ли е да ти напомням:

2.19 Всякакви теми коментиращи публично действията на модераторите относно затваряне, триене, местене, редакция на теми или друго, без преди това да е потърсена връзка с администрацията ще бъдат третирани като нарушение - затваряни/трити и санкционирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Смърф, нужно ли е да ти напомням:

2.19 Всякакви теми коментиращи публично действията на модераторите относно затваряне, триене, местене, редакция на теми или друго, без преди това да е потърсена връзка с администрацията ще бъдат третирани като нарушение - затваряни/трити и санкционирани.

Не ти оспорвам действията просто се аргументирам за твърдението си че имаш двоен аршин за нещата и то не като модератор а като човек въобще. Тук не споря с модератора а с участника в дискусията. Както добре знаеш въпреки че ми отговори смешно и по тоталитарному в онази тема аз не оспорих решението ти. Искам просто да се замислиш дали си дотатъчно обективен за нещата от живота а модерирането е частен и не особено важен въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, чети:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Депортация_на_кримските_татари

като забележи никъде не съм коментирал причината и дали е справедлива!

А реално ти се учудваше как така са изчезнали за два месеца, дори намекваше, че са ги избили за да им вземат земята.

Както виждаш не е така.

преди 10 часа, miro20 написа:

хех.. Я дай да ти видя "явната" причина за това ????

Мирко, правиш ли разлика между "явно е имало причина" и "явна причина"?

Само питам.

преди 10 часа, miro20 написа:

Ей ама просто не е истина как с лека ръка сте готови да защитавате депортации, рашизъм, със същия устрем както хитлеристите са горели евреи.

И къде това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Ето, чети:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Депортация_на_кримските_татари

като забележи никъде не съм коментирал причината и дали е справедлива!

А реално ти се учудваше как така са изчезнали за два месеца, дори намекваше, че са ги избили за да им вземат земята.

Както виждаш не е така.

Отново не си прав . Сравнението беше съвсем коректно . Индианците също не са избити а преселени в резервати ако не знаеш.  Но и в двата случая са дадени много жертви които не се отричат дори в статията която цитираш. Напротив посочва си се ясно че е извършено престъпление както и с ограбването на земите на индианците в Америка. Разликата е че в Америка нещата са правени от лакомия а в СССР от омраза което за мен е по осъдително но явно че според теб не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, lsmurf написа:

Индианците също не са избити а преселени в резервати ако не знаеш. 

Сериозно?Май ти си единствения, който твърди, че не са избивани?!!

https://novotopoznanie.com/kak-amerikantsite-i-kanadtsite-izbiha-indiantsite/

От около 8 милиона индианци в САЩ остават под 200 000!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, M.Николов написа:

Сериозно?Май ти си единствения, който твърди, че не са избивани?!!

https://novotopoznanie.com/kak-amerikantsite-i-kanadtsite-izbiha-indiantsite/

Като цитираш не е зле да не си избираш части от това което съм казал и да се опитвш да преиначаваш думите ми. Много мразя хора които  манипулират без и най малко да им се удава - грубо и безпардонно като теб например. Много ясно споменах че и в двата случая е имало жертви. Избити и избивани  не е едно и също ако толкова не можеш да го проумееш.  Както и да е, темата е "казус с американските бази" така че не е зле да престанем да спорим по въпроса точно тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе пич, но едно е от 240 000 да загинат 8000(в случая с татарите), а съвсем друго от 8 милиона да останат 200 000!!!

Първото е трагедия, а второто е геноцид!

Но за теб били еднакви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, M.Николов написа:

И това са само племената на територията на САЩ - ирокезите най- вече - а в действителност броят им на двата континента е поне 4-5 пъти повече. Геноцида срещу индианците е най- мащабния в историята на света изобщо, да се правят сравнения с татарите е крайно неуместно, а още повече пък с Украйна.  Ако ще се правят аналогии за историческите взаимоотношения м/у Украйна и Русия, то по- точно ще бъде да се погледнат тези м/у България и Македония. (а не Турция) След гладомора е разбираемо защо украинците таят ненавист към руснаците, но така или инак Украйна си е руска територия, а Сталин се е отнасял по същия начин и към руснаците. Много е глупава тази кавга м/у тях, но също толкова нелепи са и кавгите ни с македонците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 часа, sliderum написа:

изкуствената държава Украйна, създадена от кой беше Сталин ли(?)  и уж  за тая изкуствена държава, Мирко е бори да защитава, като притежател на права над неща, над които всъщност няма и то естествено само защото така успява да си изпълни тролската задача да плюе и да хвърля кал по Русия.  Не ще да си признае колко му плащат за това, ама ще го бъзикаме още и все ще се  изтърве нещо.

И коя  "изкуствена" държава според вашата субективна  "оценка" има право на съществуване и коя не ?

Сложили сте си някакви рашистки очила и по далеч от носа си не гледате. Ами тогава да се затрие и Беларус ?

А Казахстан какво е ? Ами другите ?

Само Украйна ви е трън , и необяснимо за мен повтаряте като зомбита единствено и само новорашистките простотии за този братски народ. Че и копирате и омразата и всичкия комплект фейкнюз , спуснати от раша дезинформбюро :)

И защо се повтарят само и единствено мераците на една умряла империя , каквато е Руската, и се искат едва ли не въстановяване в нейните реални бивши максимални граници ???

Какво ще стане ако някой идиот поиска да въстановява османската империя ?

И много ми е интересно как "хвърлят кал по Русия" , след като са жертвата и то жертва изцяло от рашистките  военни действия и масова деизнформация ?

преди 7 часа, M.Николов написа:

Мирко, правиш ли разлика между "явно е имало причина" и "явна причина"?

Колкото и да се гърчиш в наивни оправдания , абзаца ти е пределно ясен.

преди 7 часа, lsmurf написа:

Разликата е че в Америка нещата са правени от лакомия а в СССР от омраза което за мен е по осъдително но явно че според теб не е така.

Така е. Има огромна разлика както в мотивите, така и в идеологията с която се е извършвали тези неща.

Второ - едно престъпление не може да  е оправдание за друго престъпление.  Не можеш да оправдаваш сталинските репресии , депортации, гладомори и т.н. с това че.. ама то и другаде и в различни епохи също са избивали ....

преди 7 часа, lsmurf написа:

Искам просто да се замислиш дали си дотатъчно обективен за нещата от живота а модерирането е частен и не особено важен въпрос.

Многократно се е доказал че когато свършат аргументите му и се оака в темите, прибягва до модераторски субективни "инструменти" . :) 

Нека си е на неговата съвест.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, miro20 написа:

И коя  "изкуствена" държава според вашата субективна  "оценка" има право на съществуване и коя не ?

Сложили сте си някакви рашистки очила и по далеч от носа си не гледате. Ами тогава да се затрие и Беларус ?

А Казахстан какво е ? Ами другите ?

Само Украйна ви е трън , и необяснимо за мен повтаряте като зомбита единствено и само новорашистките простотии за този братски народ. Че и копирате и омразата и всичкия комплект фейкнюз , спуснати от раша дезинформбюро :)

И защо се повтарят само и единствено мераците на една умряла империя , каквато е Руската, и се искат едва ли не въстановяване в нейните реални бивши максимални граници ???

Какво ще стане ако някой идиот поиска да въстановява османската империя ?

И много ми е интересно как "хвърлят кал по Русия" , след като са жертвата и то жертва изцяло от рашистките  военни действия и масова деизнформация ?

Така е. Има огромна разлика както в мотивите, така и в идеологията с която се е извършвали тези неща.

Второ - едно престъпление не може да  е оправдание за друго престъпление.  Не можеш да оправдаваш сталинските репресии , депортации, гладомори и т.н. с това че.. ама то и другаде и в различни епохи също са избивали ....

Многократно се е доказал че когато свършат аргументите му и се оака в темите, прибягва до модераторски субективни "инструменти" . :) 

Нека си е на неговата съвест.

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, miro20 написа:

Ти до сега обясняваше как историята на Украйна нямала нищо общо с Русия, сега почваш да говориш за нечий субективни оценки и някакви затривания на държави. Прочее Казахстан е държава с тюрски, а не руски произход - та или си скаран с историята, или преднамерено неверните ти от фактологична гледна точка твърдения, са просто стремеж за очерняне на Русия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, insec написа:

Ти до сега обясняваше как историята на Украйна нямала нищо общо с Русия

Я пак ? Ако може с конкретен цитат, защото пак усещам измислици  :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да се цитира, нещо което е вече цитирано - що за елементаризъм? Кой каза, че Крим никога не било руска територия? Кой попита, къде ги прати Рюриковичите? Кой избегна въпроса и кой сега ми иска цитати? Инак измислици бил усещал - боже, боже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Абе Мирко, абе братчеде. Какво съм писал, ти какво си чел, аман от функционални неграмотници, чеСно. Писал съм, че в реалността, поради тия обстоятелства просто Украйна никога не е владеела Крим, не е бил част от нейната територия и респективно опорката ти, че руснаците го били отнели от Украйна е пълен шит. Пък и със сигурност дори да е бил територия на Украйна и чисто теоретично да има как да се завъртят нещата и да се припише на Русия какво ли не...Гарантирам ти, че отнемането не е от Украйна, защото по времето на тъй наречената от теб окупация, или както там ще го курдисаш термина, тези действия вече не са срещу Украйна, а срещу новообразуваната Укропитекия на прасенко, яйценюк, краварските им другарчета и по него време Украйна каквато беше преди кървавият преврат, вече не съществува. Знам, че не ти отърва и че вероятно си ме разбрал точно като трябва, но ти изнася да демонстрираш криворазбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе Мирко, абе братчеде. Какво съм писал, ти какво си чел, аман от функционални неграмотници, чеСно. Писал съм, че в реалността, поради тия обстоятелства просто Украйна никога не е владеела Крим, не е бил част от нейната територия и респективно опорката ти, че руснаците го били отнели от Украйна е пълен шит. Пък и със сигурност дори да е бил територия на Украйна и чисто теоретично да има как да се завъртят нещата и да се припише на Русия какво ли не...Гарантирам ти, че отнемането не е от Украйна, защото по времето на тъй наречената от теб окупация, или както там ще го курдисаш термина, тези действия вече не са срещу Украйна, а срещу новообразуваната Укропитекия на прасенко, яйценюк, краварските им другарчета и по него време Украйна каквато беше преди кървавият преврат, вече не съществува. Знам, че не ти отърва и че вероятно си ме разбрал точно като трябва, но ти изнася да демонстрираш криворазбиране.
По големи глупости не бях чел скоро
Искаш да се цитира, нещо което е вече цитирано - що за елементаризъм? Кой каза, че Крим никога не било руска територия? Кой попита, къде ги прати Рюриковичите? Кой избегна въпроса и кой сега ми иска цитати? Инак измислици бил усещал - боже, боже.
Какви Рюриковичи те гонят не знам.
Казах - Екатерина. И добавих статистиката от 17хх година където руснаци са 4 %

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Какви Рюриковичи те гонят не знам.

:laughing5: Е - поне си призна, макар да не съзнаваш това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, insec написа:

:laughing5: Е - поне си призна, макар да не съзнаваш това.

Как да призная нещо което не съм казвал ? :laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, miro20 написа:

Как да призная нещо което не съм казвал ? :laughing4:

Ка да признаваш нещо, когато нищо не казваш, а си просто радиоточка пред която минават разни опорки. Цялата твоя мисъл, доколкото има такава, не е по фактите и събитията. Цялата твоя мисъл беше проявена, когато създаде тема за себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая си тролите с поредните измишльотини, а аз трябва да се оправдавам в стил .. "върви обяснявай че нямаш сестра" .

И защо се питам трябва да търпя поредните ви комплексарски простотии ??  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, miro20 написа:

Ти видно не владееш български език гусин инджинер, предполагам, защото си учил в СССР.:hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, M.Николов написа:

Ти видно не владееш български език гусин инджинер, предполагам, защото си учил в СССР.:hush:

То това цитираното май му е единственото изречение, заради което не може да търпи критики по отношение владеенето, на явно несвойствен за него език.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...