Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет.

Машината е HP Pavilion dv9000 с Intel Core 2 Duo 2.2 GHz Т7500 + 4 GB RAM.

Независимо от начина на стартиране излиза четворен екран. Независимо дали стартирам ОС от харда или помощни програми през флашка /Sergei Strelec, HBCD/. Един екран вади само, когато вляза в БИОС, но и там картината е некачествена. Четворен екран се получава и през Save Mode. F11 дава възможност за тест на конфигурацията и предложение за отстраняване на проблема, но проблем не се открива. Веднъж успях да получа нормален екран чрез F11 и някаква поправка и деинстелирах драйвърите на видеото. След рестарт си намери някакви стандартни и екрана излезе един. Свалихи и инсталирах драйвърите отново, но проблемът продължава. Това ме води на мисълта, че е възможно видеокартата да заминава и затова да прави мизерии. Към момента не мога да се докопам отново до единичен екран за да деинсталирам отново драйвърите.

Моля за съвет.

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да закачиш външен дисплей колкото за пробата. Виж дали има някаква промяна при друг ъгъл на дисплея (т.е. повече или по-малко отворен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стара машина, вече за пенсия, може да е заминал видео чипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Стара машина, вече за пенсия, може да е заминал видео чипа.

И аз така смятам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти подобен проблем с един лаптоп LG - 10-торен екран. Причината е във видео картата. Лекувам го като го разглобявам, нагрявам видеото, притискам силно, сглобявам и така работи докато пак не се скапе. Истинското лечение е реболинг, ама за толкова стар лаптоп не си заслужава парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отделеното време. Време е да се откажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, 2249 написа:

Време е да се откажа.

Нали знаеш пътя към правЕлното място... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Нали знаеш пътя към правЕлното място... :) 

Аз пътя го знам, ама нарочно до сега не съм те търсил, защото май няма смисъл. Потвърждава се предположението ми, че става въпрос за заминаваща си видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имахъх предвид мястото за сдобиване с друга машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, 2249 написа:

...

Този ряб прилича на замърсен шлейф. БИОС е инициализирал дисплея, предал е управлението на ОС-ма. Отлично, никакъв софт, а класически хард проблем.

Нищо не си заминава. Частите не са пътници, да хващат влака и да заминават накъде им хрумне .
На първо време обортна матрица към шината на дъното и обратно по синджира, като последен ще е графичния процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвали старо, гали младо, са казали мъдрите, така е.

Но се сетих за лаптопа на моя близка. HP, не помня модела, но супер яка изработка.  Десетина годишен, но наистина красив и тя си държи на него. От 2-3 години прави същите номера. След обстойни тестове и съмнения за драйвери, матрица, видеокарта ... се оказа прецакан лентов кабел, този дето свързва капака с матрицата и долната част.

Смениха го в сервиза и лаптопа си работи и днес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, DarkEdge написа:

Имахъх предвид мястото за сдобиване с друга машина.

Правилният път го знам 😉

Надявах се да не се стигне до там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, DarkEdge написа:

Ако съм сигурен, че е от кабела, ще ти го донеса, ама като не съм ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затваряш си очите за 10-20лв и скачаш в тъмното... 😎;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверка се прави лесно, щом аз успях, значи всеки може.

Както посъветваха вече, закачи външен монитор. Аз откачих кабела за данни на стационарен комп, който бе VGA, и го включих в лаптопа. Като пуснах лаптопа, той сам си избра външния, не помня точно дали ми даде да избирам, но бе лесно и интуитивно. Картината заспа! Проблемът за картата  отпадна. Остана матрицата, но при един опит моята френдка забелязала с почуда, че матрицата си работи, стига много - много да не движи лаптопа. От тук и подозрението към кабела. Пробваха в сервиза и се получи.

Дано и при теб е така. Забелязал съм, при старите машини, нещо не пукне ли до година време, няма умиране вовеки. Да, не се смей, има термин "детска смъртност" за електрониката. Разбира се, механичните части се износват от употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с два различни монитора. Явно в БИОС или на друго място трябва да разреша ползването на външен, защото никак не реагира.

Кабел за матрицата е поръчан. Надявам се днес да дойде и да стане ясно къде точно е проблемът.

За резултата ще докладвам 😉

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От ОС трябва да включиш втория монитор, през настройките на дисплея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Raze написа:

От ОС трябва да включиш втория монитор, през настройките на дисплея.

Когато се докопам до ОС 🙂 В момента нищо не мога да различа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали лаптопа има клавиш за превключване на мониторите. Друг вариант е да откачиш кабела на матрицата на лаптопа от платката - така трябв да ти изкара картината на външния монитор. Намерих една клавиатура уж за този модел, като гледам е FN+F4 може би...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Виж дали лаптопа има клавиш за превключване на мониторите. Друг вариант е да откачиш кабела на матрицата на лаптопа от платката - така трябв да ти изкара картината на външния монитор. Намерих една клавиатура уж за този модел, като гледам е FN+F4 може би...?

Благодаря. В момента лаптопът и кабела са на "операционната".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...