Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

И така, вече е отпускарския сезон и всеки от нас, иска да си почине на някой плаж. Да но защо плажовете в България са празни, докато тези във южната ни съседка Гърция са пълни? Нова телевизия проведе разследване.

https://www.vbox7.com/play:9dca9f657a&start=2

Вие къде предпочитате да прекарате почивката си?

Обърках раздела, моля да бъде преместена темата във раздел Пътешествия и туризъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ДзВяРа! написа:

Да но защо плажовете в България са празни, докато тези във южната ни съседка Гърция са пълни?

Дори на mute да бях изгледал репортажа пак щях да си отговоря - кадрите са достатъчно красноречиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писаха, че единственият начин туристите да спрат да ходят в Гърция е,

Ангелкова да я направят министър на туризъма в Гърция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не са съвсем празни нашите плажове,  има си хора. Това че не ходят на чадърите със златна сянка е друг въпрос. 

Аз лично предпочитам в България.  Не съм привърженик на големите комплекси, олинклузиви и т.н. Има си нормални места за настаняване,  големи плажове, където можеш да си опъпеш чадъра и да си почиваш. 

Иначе че гърците имат подход към туризма спор няма.  Както и турците.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в БГ. има отлив на туристи главно от младите, това се дължи на миналогодишните акции против шума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Гърция почиваме. Доволни сме, не мислим да сменяме страната за сега. Живи и здрави, и за напред ще е там ходенето ни на море.

Чисто е, няма много хора и струпвания, храната е хубава, цените са приемливи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега сме си намерили вече 5та година уютно и спокойно място на нашето Черноморие, където може пълноценно да си починем и изкараме приятно. Лоша тенденция е че тези места стават все по-малко !

Предпочитам да подпомогна нашата икономика, от колкото да участвам в срамната картинка с домати, краставици, ракия и бира до тавана в колата, но Бай Ганя е в Елада 🤣 Разбира се, не всички са така, но 50%+ си е мнозинство .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах , защо беше този шум по платени медии. Аз лично ходя където ми е кеф. Тази година ходих и в Гърция и в България на море. Гледах новините как било празно на черноморието, ами не беше, беше си пълно, ама ми е през ку*а, дори и да е празно. Аз да не отивам заради хората там, отивам заради морето. Та мисълта ми е ходите където е ви кеф, без да ви интересува мнението на медиите, съседа, бай иван от пазара и т.н. Ако не те кефи че има мн бетон, кеф ти Гърция , кеф ти Турция, Малта и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в медиите просто показват снимки от задия ъгъл - пример отзат и отпред на едно и също място, по едно и също време

IMG_8386.JPG

IMG_8395.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше си добри места и в България...... Аз по принцип ходя с каравана и до сега предпочитахме "на диво", понеже къмпинзите тук не са добре устроени (за парите, които искат) :)

Сега с тази забрана.....определено Гърция и Хърватска - просто условията за каравани/кемпери не могат да се сравняват,с това, което се предлага тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, JohnTRIVOLTA написа:

За сега сме си намерили вече 5та година уютно и спокойно място на нашето Черноморие, където може пълноценно да си починем и изкараме приятно. Лоша тенденция е че тези места стават все по-малко !

Предпочитам да подпомогна нашата икономика, от колкото да участвам в срамната картинка с домати, краставици, ракия и бира до тавана в колата, но Бай Ганя е в Елада 🤣 Разбира се, не всички са така, но 50%+ си е мнозинство .

Това за бай ти ганьо може да го правиш и у нас. Безплатни плажове колкото искаш, пълниш багажника и отиваш. То си е въпрос на възможности и култура. А нашата икономика няма как да я подпомогнеш, понеже такава липсва. Всичко отива в джобовете на мутри и депутати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Raze написа:

Това за бай ти ганьо може да го правиш и у нас. Безплатни плажове колкото искаш, пълниш багажника и отиваш. То си е въпрос на възможности и култура. А нашата икономика няма как да я подпомогнеш, понеже такава липсва. Всичко отива в джобовете на мутри и депутати.

Коментара ми не визира кънпингари и свободно плажуващите ! Парите все ще влязат в някой от споменатите от теб "господа" независимо нациалността им, но не е хубаво да си заминат парите зад пределите на държавата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не отиват по предназначение, няма никакво значение къде отиват. Поне да даваха нормални заплати на персонала или да се грижеха за природата с тези пари, а те само си пълнят сметките. Докато не стане това, няма и да се оправи положението с турзма, а ще става все по-зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От макро икономическа гледна точка има значение . Инак са фундаментални проблемите, а те както знаем само с фундаментални действия биха се оправили !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е от Бургас

image.jpg

156217736496942.jpg

66064209-1946631248772016-38587556899753

преди 1 час, Raze написа:

намерих го репортажа с краставиците:giggle1:

https://vid.btv.bg/btv/2019/07/06/2granzi_1562393259-1.mp4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не бих се заврял в тая лудница, ако ще не шезлога и чадъра да са безплатни, та даже и бира да ми сервират като бонус. Няма начин, но всичко си е въпрос на личен избор. Само си представям каква мърсотия е при толкова много хора. 

Едно питане, ако може и ако някой знае и може да отговори разбира се. Къде точно всички тия хора ходят до тоалетна, защото ако няма поне 100 тоалетни в района, сещате се какво следва. 

И още нещо. На снимките горе, отзад и отпред дето са. Защо на тая снимка отпред, всички чадъри са затворени? Айде, не всички, ама 95% примерно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, ostavime написа:

И още нещо. На снимките горе, отзад и отпред дето са. Защо на тая снимка отпред, всички чадъри са затворени? Айде, не всички, ама 95% примерно. 

защото са правени след 17 часа, а тогава слънцето не е силно ето и от по рано - мисля че дори се вижда че слънцето е силно на запад, морето е на езток

IMG-6590.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, JohnTRIVOLTA написа:

От макро икономическа гледна точка има значение . 

От макроикономическа гледна точка голяма част от парите отиват при създателите на проблемите,  големите хотелиери - бизнесмени,  друга част отиват в хазната за крадене от тези,  които позволяват на първите да осират иначе красивото черноморие.  Та когато става въпрос за големите комплекси в курортите клишето "подкрепете българското" мен лично няма как да ме трогне.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Michigan111 написа:

От макроикономическа гледна точка голяма част от парите отиват при създателите на проблемите,  големите хотелиери - бизнесмени,  друга част отиват в хазната за крадене от тези,  които позволяват на първите да осират иначе красивото черноморие.  Та когато става въпрос за големите комплекси в курортите клишето "подкрепете българското" мен лично няма как да ме трогне.  

има хора които го харесват и то не са малко, малко са само според троловите в нета

IMG-6577.jpgIMG-6568.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз живея на 2 км от кк "Св.Св Константин и Елена" и на 8 км от "Златни пясъци" (Варна)! Да ви кажа, не забелязвам някакъв отлив на туристи и на двете места!

Дори безобразията с храната и напитките в "ол инклузив" хотелите, накараха хората да напълнят самостоятелните заведения :)

Единствения проблем си остава играта на "котка и мишка" с разните "органи", дето следят за шума след 11.... Все пак всеки избира как и къде да почива....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Без умствен капацитет написа:

има хора които го харесват и то не са малко, малко са само според троловите в нета

Хехехех, след 17 часа. Не са ли правен към 22.30 : ))) Както и да е. Не ме интересува дали има или няма хора. А и спора е безсмислен. Все ми е тая. Цифрите го казват.

Каквото и да е, ние си го правим. Аз в тая лудница няма как да се навра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

IMG-6577.jpgIMG-6568.jpg

Ми няма лошо, и аз си го харесвам,  по рано написах,  само в България си ходя, но на спокойни места.  Но реално какво правим- привличаме чужди туристи,  а българските ги гоним в Гърция,  въпреки че на север има доволно големи плажове и възможности за спокойна ваканция,  за които не искат шума на слънчака,  но пък няма инфраструктура и достъпът е труден. Защото 6-7  часа до Шабла са малко хората, които ще се хванат да ги пътуват,  въпреки че плажа е добър и градчето спокойно. Тоест грешни приоритети на няколко министерства, с други думи правят глупости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ostavime написа:

Хехехех, след 17 часа. Не са ли правен към 22.30 : ))) Както и да е. Не ме интересува дали има или няма хора. А и спора е безсмислен. Все ми е тая. Цифрите го казват.

Каквото и да е, ние си го правим. Аз в тая лудница няма как да се навра. 

да де цифрите показват, че сме се върнали в 2017 - според мен не е чак толкова трагично положението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...