Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Katya Valcheva

Пералня ПРИВИЛЕГ - свири и свети, а не тръгва

Препоръчан отговор

преди 10 минути, zemonti написа:

А не ти ли минава през лейката, че съпругът може да няма мачовското самочувствие да е бездействащ специалист по всичко и да е помолил жената да провери онлайн за типичните за модела проблеми, докато той е зает с нещо друго?

Лейка си ти и то голяма. На мен много работи ми минават през "лейката" но ти още не си дорасъл за тях. И зад Канада да отидеш, все ще си си същият мушморок!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не може да се определи, каква точно грешка дава, разглобява се уредът и се почва с мултиметъра да се проверяват компонентите един по един, най-добре да се почне с, нагревател, термо датчик или да се провери ключалката. При по-старите машини са с термо таблетка вътре, която с времето нагаря и излиза от строя. Може самата ключалка да не отчита, че люка е затворен за това да пещи и да не тръгва. Помпата също може да се тества с мултиметър. Рядко но се случва датчикът на електромотора да не е изправен или проводниците, разбира се и по самата платка, може да има излезли от строя компоненти, като релета, те с времето се износват и излизат от строя. Клапаните, пресостат . . . хваща мултиметъра и тества едно по едно, не е чак толкова сложна техника. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аман.

Съпругът уж специалист и уж разбира,  ама е схванат и не може да напише и 2 реда с резултати от евентуални измервания. И кара жена си дето хич не разбира да пита вместо него. Щото тя по-знае какво е интернет. Ами всички гледаме един и същ интернет и ползваме едни и същи търсачки. Типично по женски вече на втора страница не е написан моделът, но затова пък има масови предположения и философстване. Модел се пише на родния му език, на кирилица най-много да излезе някой такъв пост.

Разберете че в нормалните сервизи са професионалисти, а мъжът в семейството си е просто любител - тенетемеец. И че жена му е поразтропана и пита вместо него във форума че тоя и интернет не е виждал  е отделен въпрос. В сервиз!

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.07.2019 г. в 3:44, Филипов написа:

Разберете че в нормалните сервизи са професионалисти, а мъжът в семейството си е просто любител - тенетемеец. 

Разбрано. Сега остава ти да разбереш, че един 20-годишен електроуред, вероятно на края на дните си вече струва по-малко от посещението за диагностика от професионалист, части и повторно посещение за поправка.

Предполагам ,че ако не успее да го подкара сам, човекът просто ще я скрапира. За това търси съвет по форумите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, zemonti написа:

Разбрано. Сега остава ти да разбереш, че един 20-годишен електроуред, вероятно на края на дните си вече струва по-малко от посещението за диагностика от професионалист, части и повторно посещение за поправка.

Предполагам ,че ако не успее да го подкара сам, човекът просто ще я скрапира. За това търси съвет по форумите.

Естествено! Направо да отиде и да даде 600 лева за нова пералня. Защо да се занимава с глупости.  Само, че ми е интересно ти как ВЕРОЯТНО разбра, че този уред си е занимал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zemonti написа:

В големите сервизи диагностиката е безплатна! Какво като е 20 годишна пералня, каквато и да е поврвдата ще е по - евтина от нова пералня. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 20 годишна пералня, която в обявите работеща струва 50-60лв да се даде 80+лв. за смяна на една част и след време да се развали друга не си струва.

Друг е въпроса как се намират програматори и части за старите с механичен програматор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

В големите сервизи диагностиката е безплатна!

Ах той недоразбралият. Ясно написах "посещение за диагностика". Кога за последно си мъкнал пералня по стълби и си търсил бус под наем/назаем за двете посоки? Повредена пералня е един от случаите при които Мохамед трябва да отиде при планината, а не обратното.

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Само, че ми е интересно ти как ВЕРОЯТНО разбра, че този уред си е занимал.

Бъркаш съфорумника.  Не твърдя, че си е "заминал", а че 20-годишна пералня е "на края на дните си". Тоест, може да се поправи, но ако трябва да плащаш на професионалист да ти идва 2 пъти на крак да работи + частите... Просто не си струва. В тази дърта пералня има 300 елемента, всичките са яко остарели и не се знае кое утре ще се скапе, или протече. Ако не можеш да си я направиш сам, по-добре на болкука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, zemonti написа:

Ах той недоразбралият. Ясно написах "посещение за диагностика". Кога за последно си мъкнал пералня по стълби и си търсил бус под наем/назаем за двете посоки? Повредена пералня е един от случаите при които Мохамед трябва да отиде при планината, а не обратното.

Бъркаш съфорумника.  Не твърдя, че си е "заминал", а че 20-годишна пералня е "на края на дните си". Тоест, може да се поправи, но ако трябва да плащаш на професионалист да ти идва 2 пъти на крак да работи + частите... Просто не си струва. В тази дърта пералня има 300 елемента, всичките са яко остарели и не се знае кое утре ще се скапе, или протече. Ако не можеш да си я направиш сам, по-добре на болкука.

Зависи каква е повредата.. Да не говорим, че старите перални се правят качествено и наистина работят. Единственото скъпо нещо в тях са програматорите, но и те могат да се намерят евтино. Така, че преди да я хвърля на боклука може да и направи проверка и диагностика. Няма да му вземат повече от 20 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Няма да му вземат повече от 20 лева. 

Можеш ли да препоръчаш "професионалист", който да направи домашно посещение и диагностика за ОБЩА сума  "не повече от 20 лева"?

Нещо ги подценявате сервизите, май?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, zemonti написа:

Кога за последно си мъкнал пералня по стълби и си търсил бус под наем/назаем за двете посоки? 

Никога, както и не съм ползвал извънгаранционно обслужване за техника до сега! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 8 минути, zemonti написа:

Можеш ли да препоръчаш "професионалист", който да направи домашно посещение и диагностика за ОБЩА сума  "не повече от 20 лева"?

Нещо ги подценявате сервизите, май?

Ами хайде чети. 

Ето и още един линк

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Ами хайде чети.

Преди да превключим на темата какво всъщност включва тази реклама може ли да приключим с обвинението, че съм бил обявил уреда за "заминал"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, zemonti написа:

Преди да превключим на темата какво всъщност включва тази реклама може ли да приключим с обвинението, че съм бил обявил уреда за "заминал"?

Не говоря за реклами. Давам 2 сайта, където пише, че диагностиката е 20 лева. Не те обвинявам в абсолютно нищо и никъде не съм го правил. Твърдя, че не съм съгласен с мнението уредът да се бракува и да се купува нов.

Разбира се  вече зависи от диагностиката какво ще излезе и какво ще струва като ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, zemonti написа:

:offtopic_s:

Всеки ти пост до тук е с цел празни приказки, как това помага на питащия не мога да разбера? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Твърдя, че не съм съгласен с мнението уредът да се бракува и да се купува нов.

И ето че пак спориш с въображаем, удобен опонент. Чие било " мнението уредът да се бракува"?

Аз лично насърчих опитите да си потърсят проблема сами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, zemonti написа:

И ето че пак спориш с въображаем, удобен опонент. Чие било " мнението уредът да се бракува"?

Аз лично насърчих опитите да си потърсят проблема сами.

Е според теб как ще го отстранят сами? Още нямам отговор дали това е точният модел на пералнята. Дадох два сайта ,където може да се намери упътване за модела. Освен това, не получвам инфорация след като на дамата съпругът се занимава с електроника как се разбира, че проблемът не е от там? Въобще много неизвестни. Затова винаги ще дам съвет да се направи сиагностика в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, zemonti написа:

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Затова винаги ще дам съвет да се направи сиагностика в сервиз.

Абе не може в сервиз. Земонти не разрешава :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, halek написа:

Абе не може в сервиз. Земонти не разрешава :speak:

Без значение. Дал съм линкове, където да се потърси модела и съответно да се свали упътването както съм и дал примерни линкове с фирми, които могат да направят диагностика и да се види какъв е проблема. После постващата да си прецени сама.

И да припомня, че това са мнения и не е задължително някой да ги спазва или да се съобразява с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли я ремонтирате тази пералня бре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пералнята е AEG, има Привилег производство на Беко, прилагат се същите кодове за грешки, а Филипов дори е посочил как се влиза в сервизния режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...