Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

какви са техниките за наставяне на спирален кабел (   кабел за телефонна слушалка)

https://www.cable.bg/kabel.php?cPath=105&products_id=32965&kabeli=jlu5ojm55rncqul7i4u35o6bn7

(   без букса  директно )   мед към мед 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Първо - учудваш ме, че все още ползваш такъв апарат, със слушалка. Второ - в линка, който самия ти си дал, е предложен готов кабел 10 метра. Малко ли са?

Въпросните кабели са 4х0.14, 4х0.25, 4х0.35 и единственния начин на свързване към буксата е чрез кербовъчни клещи.  image.thumb.png.be132e2a98219fa576a8d7cbcaf1c2bf.png

Вариант за удължаване (наставяне) е чрез конектор RJ10 (розетка, снадка). image.thumb.png.0396c39fca3dc19d2f5ceaec271f2a73.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Задължително слагаш букса или телефонна розетка. Иначе рискуваш да има окисление. Jhoro ме изпревари както винаги ;)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет !

Ми може да се удължи и със директна спойка и изолиране

Толкова пък чак да е задължителна  снадка , малко ми е пресилено , да не говорим че дори може да стегне хубаво кабелите вързани и без спойка един за друг и да изолира добре .

Това е в случаите когато в домашни условия нямаме под ръка нищо друго освен двата кабела , единия с конектора естествено .

Тази процедура е правена може би 10000000 пъти .

Да не забравяме че все пак нямаме 20 жилен тройно екраниран кабел , а най обикновен 2 или 4 жилен .

Поздрави и успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, PC doctor написа:

Привет !

Ми може да се удължи и със директна спойка и изолиране

Толкова пък чак да е задължителна  снадка , малко ми е пресилено , да не говорим че дори може да стегне хубаво кабелите вързани и без спойка един за друг и да изолира добре .

Това е в случаите когато в домашни условия нямаме под ръка нищо друго освен двата кабела , единия с конектора естествено .

Тази процедура е правена може би 10000000 пъти .

Да не забравяме че все пак нямаме 20 жилен тройно екраниран кабел , а най обикновен 2 или 4 жилен .

Поздрави и успех !

"На теория няма разлика между теорията и практиката. Но на практика има."
Жан Л.А. ван дер Снепшот.

Много неща могат да станат (и са правени), но не всички е желателно да се правят.
Иначе няма проблем, да си:
  • направи разделка на проводниците - по цветове;
  • да ги почисти от окисите;
  • да ги запой;
  • и накрая - да ги залее с епоксидна смола, оформяйки една хубава муфа.
Няма мърдане! Ама какъв е смисъла?

А най-лесния и прилаган начин е - да си вземе един безжичен телефонен апарат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, jhoro написа:
"На теория няма разлика между теорията и практиката. Но на практика има." Жан Л.А. ван дер Снепшот.

Добър цитат, но звучащ като : " Аз знам че ти знаеш че аз знам "  !!!

Има по- добър в конкретния случай " Ако си майстор ,ти личи по начина по който пипаш с ръцете , а не по начина по който даваш съвети ." 

Е те това е разликата между практиката и теорията .

Който е правил , на мига казва какво и как може да стане , който предимно е гледал и слушал -дава съвети за .....магазини ( и то за елементарно снаждане на два кабела ) .

Успешен ден !

преди 11 минути, jhoro написа:

"На теория няма разлика между теорията и практиката. Но на практика има."
Жан Л.А. ван дер Снепшот.

Много неща могат да станат (и са правени), но не всички е желателно да се правят.
Иначе няма проблем, да си:
  • направи разделка на проводниците - по цветове;
  • да ги почисти от окисите;
  • да ги запой;
  • и накрая - да ги залее с епоксидна смола, оформяйки една хубава муфа.
Няма мърдане! Ама какъв е смисъла?

А най-лесния и прилаган начин е - да си вземе един безжичен телефонен апарат!

Ми смисъла е че си дал добри указания на човека как се прави 120 чифтова муфа в шахта . От къде да знае човека , утре може да му е нужно !!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прдполагам, че става въпрос за скъсан/прекъснат кабел. Аз бих го запоил и изолирал със термо свъваем шлаух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎23‎.‎7‎.‎2019‎ г. в 9:53, Yvan Sergeеv написа:

какви са техниките за наставяне на спирален кабел (   кабел за телефонна слушалка)

https://www.cable.bg/kabel.php?cPath=105&products_id=32965&kabeli=jlu5ojm55rncqul7i4u35o6bn7

(   без букса  директно )   мед към мед 

Спирален кабел не се наставя. Просто става грозно. Намираш си спирален с подходяща дължина и готово.

Какви муфи, какви щуротии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...