Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте това ми е първият форум надявам се да няма хейт , но от известно време ме мъчи това че съм слаб момче съм на 17 почти 18 години висок 185 а тежа само 60 кг. :( Въпросът ми е как да кача килограми ям през 3 - 4 часа от както се помня и нито качвам нито свалям ..До колкото разбрах трябва да съм поне 80 кг но уви не ми се получава. Разбрах че и имало някакви гейнъри който помага ли но не съм запознат благодаря на всички съветващи предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бях така. За 8 години съм качил около 2кг. Радвай се, наднорменото тегло носи само проблеми и неудобства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като бях на твоите години, влязох в казармата 60кг.За три месеца, на клетвата вече бях 72кг.Сега съм 80кг. висок 170 см.Това е абсолютно индивидуално и зависи от много неща.Както написаха по-горе, не се занимавай с глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Audibmw Audibmw написа:

Здравейте това ми е първият форум надявам се да няма хейт , но от известно време ме мъчи това че съм слаб момче съм на 17 почти 18 години висок 185 а тежа само 60 кг. :( Въпросът ми е как да кача килограми ям през 3 - 4 часа от както се помня и нито качвам нито свалям ..До колкото разбрах трябва да съм поне 80 кг но уви не ми се получава. Разбрах че и имало някакви гейнъри който помага ли но не съм запознат благодаря на всички съветващи предварително :)

Те потребителите няма да те хейтят, ами ще те набият. Знаеш ли колко народ иска да отслабне и да е фиданка ти искаш да качиш. С ядене няма да стане, защото имаш перфектен метаболизъм. Той си взема каквото му трябва и  другото го изхвърля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви килограми искаш да качиш - мускулна маса или сланини? Уточни първо, щото е важно.  За второто ще минеш само с ядене,  за първото фитнес. 

Правилно е казал колегата примера с казармата,  и при мен беше така,  това е от режима.  Обилна закуска,  на обяд и вечеря - първо, второ и трето, в точен час всеки ден.  Поне 2 дни пилешко и 2 дни риба,  храни богати на протеини - в нета има информация,  чети. 

Записваш фитнес и говориш с инструктора да ти направи програма.  А ако инвестираш банкноти и в диетолог да ти направи хранителната програма ще е още по добре. 

Зареждаш се с търпение и почваш,  даваш си 1 година, за месец два няма да видиш ефект,  но другото лято ще си осезаемо по добре. 

Никакви химии или изкуствени протеини. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Michigan111 написа:

Какви килограми искаш да качиш - мускулна маса или сланини? Уточни първо, щото е важно.  За второто ще минеш само с ядене,  за първото фитнес. 

Правилно е казал колегата примера с казармата,  и при мен беше така,  това е от режима.  Обилна закуска,  на обяд и вечеря - първо, второ и трето, в точен час всеки ден.  Поне 2 дни пилешко и 2 дни риба,  храни богати на протеини - в нета има информация,  чети. 

Записваш фитнес и говориш с инструктора да ти направи програма.  А ако инвестираш банкноти и в диетолог да ти направи хранителната програма ще е още по добре. 

Зареждаш се с търпение и почваш,  даваш си 1 година, за месец два няма да видиш ефект,  но другото лято ще си осезаемо по добре. 

Никакви химии или изкуствени протеини. 

Никакви химии или изкуствени протеини.  - точно тук се правят големите грешки. Винаги ще се намери някой, който да го подлъже, даже и самите инструктори го правят и после ще стане страшно.

Не е задължително да се тъпче като идиот. Фитнес+специална диета ще му свърши работа. Нещата ще стават постепенно и поетапно. Но това е скъпо начинание и то доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Не е задължително да се тъпче като идиот. Фитнес+специална диета ще му свърши работа. Нещата ще стават постепенно и поетапно. Но това е скъпо начинание и то доста.

Не съм казал да се тъпче като идиот, а да се храни правилно.  И изобщо даже не е скъпо начинанието,  вместо пица за вечеря ще яде пилешко филе с грах и таратор без вода + някакъв десерт и пак ще изхарчи колкото пицата.  А ако толкова му е важно да успее  ще се научи и да си готви, въпрос на приоритети.

На мен ми беше важно да знам какво ям,  научих се и сам си приготвям храната,  щом аз мога може и той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Michigan111 написа:

Не съм казал да се тъпче като идиот, а да се храни правилно.  И изобщо даже не е скъпо начинанието,  вместо пица за вечеря ще яде пилешко филе с грах и таратор без вода + някакъв десерт и пак ще изхарчи колкото пицата.  А ако толкова му е важно да успее  ще се научи и да си готви, въпрос на приоритети.

По принцип си е скъпо начинание. Не казвам, че трябва да си милионер, но си иска повече пари. Не ядеш всякаква храна и прочие. Като реши да се поинтересува ще му стане ясно. Само да не се полъже да пробва химия, че се закопа жив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Емил Костов написа:

С ядене няма да стане, защото имаш перфектен метаболизъм. Той си взема каквото му трябва и  другото го изхвърля.

ще стане с ядене

няма перфектния метаболизъм 10 кила най-малко е под нормата

преди 2 часа, Audibmw Audibmw написа:

Разбрах че и имало някакви гейнъри който помага ли но не съм запознат благодаря на всички съветващи предварително

почни с някакви противопаразитни препарати профилактично от народната медицина

лук  чесън и тнт

мий си ръцете винаги преди хранене понякогя ги дезинфекцирай със спирт

пий вода

водата разрежда стомашната киселина и забавя метаболизма

яж мазнини кисели млека под 3 %  масленост въобще не поглеждай

аж картофи ориз месно

яйца

яж ги комбинирано

когато ги ядеш отделно се усвояват бързо

а целта е обратното 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий си поне тази последната глупост. Целта е да се усвоят повече калории и вещества а не да му стоят в стомаха...

Абе я вземи изтрий цялата глупост.

Без физическо натоварване и подходяща храна нищо няма да направиш. Дефакто количеството и вида не са от голямо значение. Няма разлика дали ще си в калориен излишък с 300 или с 3000 калории - така или иначе не можеш да ги направиш на мускул или мас всичките. Ако говорим и просто за отслабване и надебеляване - задникати му е все тая дали се тъпчеш с пасти и торти и сланина, или с пилешко и броколи... Вълнуват го калориите а не от какво идват....

Това е огромна тема и не е за две приказки. Ако имаш интерес - направи си труд и събери начална информация сам. Имаш интернет - интернет е пълен. Самия факт че те мързи явно и за това, говори че не си сериозен или чакаш надебеляващия магьосник...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Yvan Sergeеv написа:

ще стане с ядене

няма перфектния метаболизъм 10 кила най-малко е под нормата

почни с някакви противопаразитни препарати профилактично от народната медицина

лук  чесън и тнт

мий си ръцете винаги преди хранене понякогя ги дезинфекцирай със спирт

пий вода

водата разрежда стомашната киселина и забавя метаболизма

яж мазнини кисели млека под 3 %  масленост въобще не поглеждай

аж картофи ориз месно

яйца

яж ги комбинирано

когато ги ядеш отделно се усвояват бързо

а целта е обратното 

Не, няма да стане. И не може да ме убедят 1000 професора след като имам поне 10 души в обкръжението си, които ядат като разпрани и не може да ги ощипеш. Единия даже съм му казал, че има не глисти, а четни дупки в стомаха си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а може и друго да е

когато се яде много

организма няма време да я обработи

и я изхвърля недообработена  за да влезе следващата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 30 години съм.179см висок.за 9 месеца качих от 71 до 82.
Това което ядох:
4:15 овесени ядки(чисти ,без нищо) + прясно/кисело мляко мед.В лидъл са 1,15лв за 500гр
9:00 1-2 банана
12:00 пилешко месо/телешко/свинско ,салата(със зехтин 1с.л.) варени картофи/ориз
14:00 фитнес
15:00 кисело мляко
17:00 часа пилешко месо/яйца,салата(със зехтин 1с.л.)
21:00 лягане
+ съм карал по 7км до и от работа колело
Не съм слагал грамажи защото за всеки е различно.
Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://patient.info/doctor/bmi-calculator-calculator

наистина трябва да качиш малко килограми за тоя ръст трябва да си между 65 и 85 килограма...

идеалната стойност за BMI  е около ~21-22 , тоест за ръст 185 трябват 75 килограма, на 86 килограма вече си в горната графа - затлъстял...

0aa8713b-421f-445f-996a-0aed1695b5a2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си е индивидуално и до организъм. Въпроса е да се приемат повече калории, отколкото се израздходват, за да се качи маса. Ако тренира правилно и редновно, и приема качествена храна, ще качи на мускули. Ако набляга на бързите въглехидрати - шоколади, сладки, хляб, тестяно и fast food, ще качи повече мазнини. Все пак все още организма му расте и за това също са необходими доста калории. Зависи и от активността през денонощието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В млада възраст се присъединете към фитнес центъра. Тя може да бъде по-добър и здравословен начин за вас. Не се опитвайте да го правите в дома си, защото може да сте здрав.

Фитнесът е идеален начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тези години е нормално - расал си много на височина, заради това така. Ще влезеш у нормата, не се тревожи - инак някакъв спорт и без да целиш качване на килограми, ще ти се отрази положително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от moonluna
      От 4 години не се теглих и днес се теглих, оказа се, че съм качила 15 килограма за 3 години. Сега съм 64 килограма, преди бях 47-49. Имам ръст 1.50. Напълнях ужасно, аз мисля, че голям фактор за това беше стресът. Точно преди 3 години един ми разби сърцето и от яд почнах да ям. Не спортувах, а и не се движех много, защото бях депресирана. 
      Та така, какво мога да направя освен да спортувам, не мога да оставя хляба, всичко мога, това не мога и вечерта не мога да издържам, все ми се иска нещо, чакам вашите препоръки.
    • от Momchil Lefinov
      Здравейте искам да попитам само дали може лицето да се почисти и да изглежда добре да се махнат бенки , пъпки и др искам просто лицето ми да е гладко , а е направо ужас доста бенки имам и то едната е на носа и другите на бузата искам да се изчистя просто от всичко!
    • от Momchil Lefinov
      Здравейте още от малък постоянно ми израстват някакви черни точки (бенки) навсякъде  , а бе като цяло имам много по лицето имам около 2-3 и то на носа е една от тях...Много е неприятно и на корема имам много има ли някакъв начин да се махнат или няма и ако има още по-хубаво ще е и в домашни условия да мога да ги махна с някаква рецепта...Много ме дразнят!!
    • от apostoloff
      ДЕСЕТ ПРАВИЛА ЗА НАМАЛЯВАНЕ НА ТЕЛЕСНОТО ТЕГЛО

Предлагам на вашето внимание десет правила за безболезнена редукция на телесното тегло. Те се основават на многобройни научни изследвания и са публикувани в американското издание Diets in Review.

1. Направете менюто си разноцветно!

Плодовете и зеленчуците са незаменим източник на целулоза, витамини, минерали и антиоксиданти. Те съдържат малко калории, създават усещане за ситост и се съчетават добре с всички ястия.

2. Хранете се редовно!

Когато се храните редовно, обмяната на веществата се извършва равномерно и калориите се изразходват през целия ден. Ако интервалът между приемането на храна е твърде голям, организмът се старае да изразходва по-малко енергия т.е. изгаря по-малко калории. Задължително закусвайте. Яжте не по-малко от 3 пъти всеки ден и от време на време похапвайте допълнително по-лека здравословна храна.

3. Дайте време на стомаха си!

От ранно детство ни учат да не похапваме преди обяд за да не развалим апетита си. В действителност приемането на малко количество храна може да предотврати преяждането. Усещането за ситост се появява след 10-15 минути и затова ние често изяждаме повече, отколкото е необходимо. Когато се храните у дома, обръщайте внимание на порциите. В ресторантите често сервират големи порции. Не се старайте да изяждате всичко.

4. Избирайте пресни продукти!

За да могат продуктите да се съхраняват по-дълго време, в тях се добавят всевъзможни консерванти, а това често води до намаляване на съдържанието на техните витамини и други полезни вещества. Старайте са да употребявате по-малко полуфабрикати, защото те са високо калорични, по-мазни и по- солени.

5. Движете се!

Човешкият организъм не е приспособен за безкрайно седене на бюрото. За да запазите своето здраве, вие трябва да се движите. Натоварването укрепва мускулите и сърцето, подобрява съня и настроението. Не е важно дали спортувате в спортната зала или просто се разхождате около дома си – главното е да се движите.

6. Поглезете се!

Много от вкусните неща са вредни, но без тях се живее много по-трудно. Ако постоянно се лишавате от нещо, можете да се “пречупите” и да изядете наведнъж твърде голямо количество от “забранената храна”. Хапнете си от най-любимото, но бъдете умерени.

7. Четете етикетите!

Ако не знаете съставките на продукта (т.е. ако те не са посочени на опаковката), по-добре не рискувайте и оставете продукта в магазина. Същото се отнася и за продуктите с безкрайно много съставни компоненти. Обръщайте внимание дали са посочени калориите и съдържанието на мазнини за една порция или за цялата опаковка.

8. Консумирайте пълнозърнест хляб!

Белият хляб няма никаква стойност, докато пълнозърнестият е богат на целулоза и други полезни вещества. Той е способен да ни предпази от резките спадове в нивото на гликоза и удължава чувството за ситост.

9. Избирайте “правилните” мазнини!

Мазнините не винаги са вредни. Наситените мазнини действително способстват за натрупването на излишни килограми и предизвикват сърдечно-съдови заболявания, но ненаситените са полезни за организма. Можете спокойно да използвате зехтин за  подправяне на салата си. А и за приготвяне на ястия.

10. Избягвайте “течните” калории!

В една единствена чаша кола се съдържа твърде много захар. Всеки ден в стомаха заедно с напитките попадат излишни калории, които не създават чувство за ситост, но способстват за добавянето на излишни килограми. Рекламата обикновено толкова добре представя тези напитки, че човек ги смята за полезни и не обръща внимание на захарта, която се съдържа в тях.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

• от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Да се върнем половин век назад и да чуем и видим какво казваха лекарите за тютюнопушенето. Тук са подбрани три реклами излъчвани по американските телевизионни мрежи през 50-те години, в които лекари не само препоръчват марката „Кемъл”, като средство за развлечение и отмора, но обявяват тютюнопушенето за незначителен рисков фактор за възникване на рак на белите дробове! http://stamat2015.blog.bg/ Клип към статията: "Месото – желаната отрова в менюто на „цивилизования” човек - СТАМАТ" https://docs.google.com/document/d/1M... Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
  • Дарение

• Добави ново...