Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

klass

Африканска чума, Птичи грип, Луда крава

Препоръчан отговор

Африканска чума, Птичи грип, Луда крава, Тигрови комари, Нилска треска, и не знам още какво! Миналата година козичките на баба Пенка. Не съм фен на теориите за конспирации ама взе да ми писва.

Толкова ли не могат да сложат сигурна карантина? Или е нарочно? Избиха на хората поминъка? И сега по-лесно ги манипулират! И от всички съседи само у нас има. Или те си траят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Румъния е с най-голям брой огнища на африканска чума по свинете в Европа - 1 277, а засегнатите животни са над 80 000. В момента по сводки, които получаваме, има доста случаи констатирани над Плевен, над Русе от страна на Румъния, в тези области, обясни д-р Николай Ненов, Областна дирекция по безопасност на храните - Русе. Сред новите мерки за ограничаване на заразата у нас е засилването на контрола върху фуражите

Прочети още : https://www.actualno.com/society/novi-ognishta-na-afrikanska-chuma-po-svinete-news_766130.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, klass написа:

Толкова ли не могат да сложат сигурна карантина? Или е нарочно? Избиха на хората поминъка? И сега по-лесно ги манипулират! И от всички съседи само у нас има. Или те си траят? 

Успяха да се научат, че крещенето алармизма е успешен метод на привличане на вниманието на разсеяните и убеждаването им, че нещото което ни крещят е истина и че ни е толкова важно и належащо, че не трябва да се бавят мерките и да се пестят пари. Обикновено тия които крещят, са на пътя на паричните  потоци, които биха се излели през ръцете им, ако успеят и крещенето хване дикиш и даде резултат.

Хиперболизиране

Още нещо свързано и обясняващо защо това крещене допринася, за да се внуши на лабилните хора това, което искат крещителите. Народът ни, е много нервно болен, в следствие над 3 десетилетия излагане на капиталистическата зараза. Пълно е наоколо с ходещи диагнози.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То що салЯм нагънахме с таа чума, те сега се сетили - пърътъ прай борбътъ и те тава е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само у нас. преди 6г тръгва от Грузия. Има региони в Литва, Латвия, Полша, Румъния, Унгария, малки огнища в Белгия и на о. Сардиния (Италия). Имало е и в Чехия, но чехите са я спрели. Само че чехите са дисциплиниран народ, а не диви балкански субекти, които не вярват на институциите че има чума и не си крият прасетата и да я разнасят допълнително (не че имат по дворовете си - бил съм там). Има ново издание на вестника на ЕС от 22.07.2019г с описаните райони и мерките които трябва да се предприемат. Ще ви намеря и линк че го четох на работа ако има желаещи. Професията ми е свързана с това и мисля съм по-запознат от повечето тук. Та за невярващите мога да кажа на първо време: ЧУМА ИМА

преди 12 минути, insec написа:

То що салЯм нагънахме с таа чума, те сега се сетили - пърътъ прай борбътъ и те тава е.

Колкото до салама..... не са се сетили сега. Мерките и заповедите са още след първия случай миналата година в с. Тутраканци. Само че дивият балкански субект не обича да чете и да спазва разпоредби - той е специалист по всичко. Тази сутрин шефа на свинекомплекса в с. Козлодуйци (Аякс-1, един от най-големите, ако не и най-големият) каза, че миналото лято са предложили на собствениците на домашни прасета около комплекса да ги заколят и да си приберат месото +250лв награда от собствениците. Заклали каквото заклали и на зима сложили нови прасета. Сега дребното БГ хитруване ще ни излезе през носта. Отделен е въпросът че тази ограда е неефективна и не се направи повече по въпроса с избиването на дивите прасета. причините са комплексни. Не на последно място е и че домашното прасе се храни с какво ли не. Не са изледвани за нищо нито прасето нито храната му. А пък собственикът му хич не знае какво е дезинфекция. най-много да си е измил ръцете със сапун

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и моята професия е свързана с това, и повече от добре знам що за ветеринарен контрол се осъществява, и как се пръкват по синджир марката новоизлюпени животновъди и земеделци, които през живота си крава са виждали само на снимка, а как се обработва земя само на кино. И какво - в крайна сметка го отнася най- ниско стоящия в йерархията на безумието, а именно: производителя. Разбира се най- големите, дето са големи заради големците, най- добре ще ми разкажат кое как било - дреме му, че му избили хиляда прасета или овце, като не едно, ще е друго, има и крави, и кози, и най-- вече един лев собствена пара вложен няма, нито пък се е прибирал по нощите каталясал от бачкане. Баш институциите са за еване, ама нейсе - глас народен, глас у пустиня и в пустиня се превръща тази държава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, insec написа:

Е и моята професия е свързана с това, и повече от добре знам що за ветеринарен контрол се осъществява, и как се пръкват по синджир марката новоизлюпени животновъди и земеделци, които през живота си крава са виждали само на снимка, а как се обработва земя само на кино. И какво - в крайна сметка го отнася най- ниско стоящия в йерархията на безумието, а именно: производителя. Разбира се най- големите, дето са големи заради големците, най- добре ще ми разкажат кое как било - дреме му, че му избили хиляда прасета или овце, като не едно, ще е друго, има и крави, и кози, и най-- вече един лев собствена пара вложен няма, нито пък се е прибирал по нощите каталясал от бачкане. Баш институциите са за еване, ама нейсе - глас народен, глас у пустиня и в пустиня се превръща тази държава.

труда е за сметка на фермера, той или да си плати на някой - хвърляш обвинения, без да знааеш нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Без умствен капацитет написа:

без да знааеш нещата

Ти пък от мрачната си канцеларийка с прозорче към кофите за боклук, какви неща си узнал - че труда е за сметка на фермера. 😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, insec написа:

Ти пък от мрачната си канцеларийка с прозорче към кофите за боклук, какви неща си узнал - че труда е за сметка на фермера. 😂

проектите са само за животни, сгради и терен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Без умствен капацитет написа:

....

А бе ти докато пасеш да не си попаднал на полянка с оная другата трева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, insec написа:

А бе ти докато пасеш да не си попаднал на полянка с оная другата трева.

е да като неможеш да го оспориш почваш с лични нападки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да оспоря кое бре - какви проекти, какво заплащане, за какво говориш въобще. Егати невменяемия тип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, insec написа:

Да оспоря кое бре - какви проекти, какво заплащане, за какво говориш въобще. Егати невменяемия тип.

до сега казваше че е все едно дали са тез или други свине - незнам кой е по неадекватен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Без умствен капацитет написа:

до сега казваше че е все едно дали са тез или други свине

Е - и? Какво не ти стана ясно, че ми говориш за някакви проекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, insec написа:

Е - и? Какво не ти стана ясно, че ми говориш за някакви проекти.

то май не ти стана ясно, ама няма значение тогава

блаженство е незнанието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Без умствен капацитет написа:

ама няма значение тогава

Мерси - че аман да разкодирам неграмотните ти писаници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам кой крив кой прав, ама като погледнеш картата на разпространение на Аф.чума, почти само източно европейски държави са.

Другите не гледат свине ли, или са много дисциплинирани?

После ще ни внесат правилните свине, с правилните ваксини, с правилните антибиотици, на правилните цени!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, klass написа:

После ще ни внесат правилните свине, с правилните ваксини, с правилните антибиотици, на правилните цени!

Закъснял си с подозренията - това е от над десет години. Не си ли купил месото баш от ръцете на производителя, забрави, че си ял такова - всичко е внос.  Което се произвежда тук се изкупува на безценица и заминава за Германия - това е хубаво месо, качествено, кой ще ти остави да го изядат българите. Ама ей сега ще се появи вълната, да ти обясни как всичко е под контрол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.07.2019 г. в 21:42, neroni написа:

Следващата година ще е бясно магаре .

Не - те това ще е: ку не следващата, по- следващата гаранция.

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/pchelari-na-protest-s-iskane-za-efektivni-prisadi-za-izpolzvaneto-na-otrovni-pesticidi.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...