Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Дистанционното

Вътрешно тяло

Етикета за информация

Здравейте.

Имам проблем с Климатик "Whurpool AMB 967" не функционира дистанционното управление, не приема сигналите от самото дистанционно, проверих дистанционното с камера функционира преди известно време работеше и когато се случи да, не бачка го изключвах от щепсела и вадех батериите на дистанционното за 15 мин. така ме посъветваха за да изчиствало грешките, но това вече не действа изключваме го от бутона под предният капак On/Off днес задържах натиснат този бутон продължително чу се звук и го пуснах. Помислих си, че е готово, ресетнал се е ама, не е.

В момента работи на режим студено 26 градуса и хич, не може да се променят някой от тези параметри. Сега добре а през зимата какво ще правя ако не може да го обърна на топло.

Дайте ми съвет това нещо може ли да се оправи или ситуацията е станала да му купувам нов климатик на хазяина за тази квартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намираш някой сервиз и ги викаш да го погледнат. Иначе на самото вътрешно тяло трябва да има бутон за включване и изключване, който работи на автоматичен режим - ако е топло, охлажда, ако е студено - затопля и си поддържа една и съща температура. Може бутона да е скрит под капака за филтрите. Виж в инструкциите какви са температурите в този режим, при мен на едното старо беко е 22 градуса, на хайер-а не пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с универсално дистанционно  на смешна цена е  

IMG_20190727_183947097~2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, rumen1969 написа:

Пробвай с универсално дистанционно  на смешна цена е 

преди 28 минути, Sunay Djelali написа:

не приема сигналите от самото дистанционно, проверих дистанционното с камера функционира

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:
преди 36 минути, Sunay Djelali написа:

не приема сигналите от самото дистанционно, проверих дистанционното с камера функционира

?

???

Не е ли първо = Да провери батериите на въпросното дистанционно???

п.п. Просто отива, купува нови батерии и пробва ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека ти е писал, че дистанционното РАБОТИ, какво пак се напъваш да го сменя и проверява? Проблема е във вътрешното тяло/приемника. Не четеш ли какво се пише или не разбираш български?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

Проблема е във вътрешното тяло/приемника.

Не съм много убеден в това.... Да, батерията може да има някакъв заряд за камерата, до колкото го разбрах, но това не означава, че е читава ....

Какво толкова има - да вземе две нови батерии и да пробва, вместо да вика сервиз и т.н.

В ръководството на последната страница има изписани класически случаи на повреди и как да постъпи. Сега аз ли да му издирвам ръководство за ползване на това изделие, а??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет 

Хора мисля, че проблемът, не е  от дистанционното понеже имам на сматфона си запаметено симулатор на дистанционното когато работеше и функционираше управляваше се, пробвал съм го и от там не реагира. 

ще потърся ръководство благодаря.

Тези неща от ръководство  мастер ресет и други единствено си мисля за това натискане на он/офф бутона някой който знае и го е правил да каже има ли такова нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет

Значи изключих климатика снощи към 22:00 ч. извадих батериите от дистанционното натиснах няколко пъти за да изтощи остатъчният заряда в дистанционното и днес към 14:00 включих го работеше от дистанционното и от Сматртфона симулатора на дистанционни "Mi дистанционно" и така около минута и пак отказа да приема команди.

Какво му има на това нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Sunay Djelali написа:

Привет

Значи изключих климатика снощи към 22:00 ч. извадих батериите от дистанционното натиснах няколко пъти за да изтощи остатъчният заряда в дистанционното и днес към 14:00 включих го работеше от дистанционното и от Сматртфона симулатора на дистанционни "Mi дистанционно" и така около минута и пак отказа да приема команди.

Какво му има на това нещо?

Пробвате с нови батерии, ако резултата е същия се обърнете към сервиз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери някъде друг такъв климатик и пробвай дистанционното на него. След това и другото дистанционно на твоя климатик.

Въргаля ми се едно универсално китайско, има цели 5 кода за въпросната марка, така че може би ще го захапе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с дистанционно на климатик Панасоник. Не приема команди от него. Веднъж го оправих като задържах старт стоп бутона и ресета и още някакъв клавиш, но точно какво беше като не помня. Някой ако знае може ли да помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да хвърлим боб, друг начин не виждам да разберем какво си правил....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. CU-RE12PKE  Панасоник. Срещнах някъде в някакъв форум да се задържи старт/стоп бутона на климатика известно време мисля че беше около 15 дек. и някакви клавиши на дистанционното и се оправи. Но след като не го бяхме включвали около 3-4 месеца пак направи същият номер но вече не намирам никъде тази публикация. От сервизното ръководство се мъча да му върна настройките но нещо не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Как се прави мастер рестарт на климатик?

Важно е да се знае как се прави мастер рестарт на климатик. Понякога след токов удар или други проблеми климатикът прекъсва нормален режим на работа или изобщо спира да работи. Преди да се обадите в сервиз за климатична техника, най-доброто решение е да направите мастер рестарт. Трябва да изключите захранването на климатика (от контакта, а ако климатика е на твърда връзка от предпазителя) и едновременно с това да извадите батериите от дистанционното управление на климатика. След 10 минути подновете захранването на климатика и дистанционното. Тази процедура решава доста проблеми с климатичната техника и може да Ви спести излишни разходи за сервизиране от професионалист.

https://www.climamarket.bg/как-се-прави-мастер-рестарт-на-климати.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой го е патил ще съм му много благодарен ако сподели. Иначе климатика си тръгва спира но никаква реакция от дистанционното.

Батерия и всичко останало съм го минал. Дистанционното си мига на камерата на телефона.

Два дена си губят времето с него а ме е яд че съм го правил номера но не запаметих какъв беше начина.

Задържам бутона 11сек. Избипква три пъти но какви бяха комбинациите на дистанционното.

Чета и чета инструкциите но не ми става ясно как да го върна като основно дистанционно. Пробвах и със универсално дистанционно, никаква реакция, сканирах 1000 кода и не ще.

Той от 4 месеца не е включен в контакта.

Защо не си записах какво се прави ама си викам в чичко Гугъл има всичко. Много съм т.п

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...