Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте,

Реших да си купя автомобил втора употреба Great Wall H5

Как да разбера сглобката дали е Италианска или Българска(дали е сглобявана в България).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение къде е правен, аз гледам обявите на един търговец в Италия. Всяка обява за марката Great Wall с съпроводена с думите: Проблем в мотора или мотора чука, или за мотор... Естествено цените са ниски. Ако търсиш евтин джип, виж Санг Йонг и да грозни са на външен вид, но двигателите са на Мерцедес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си заслужават. Ако търсите приличен и сравнително евтин кросоувър разгледайте Fiat Freemont/Dodge Journey с двулитровия турбодизел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Great wall попринцип са малко по-добре от шевролет, които пък са малко по-добре от додж/фиат/джип. 

Като цяло са все боклуци. 

По-добре ЦРВ или Рав4, а най-добре ги мани тия сувове и си помисли за комби. Сувовете харчат повече, управлението е по-лошо, при катастрофа се обръщат и не са толкова по-проходими. Комбитата събират също толкова а може и повече, харчат по-малко, управлението е по-добро, не се обръщат и освен ако не ти е за планината са си с напълно достатъчен клиренс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Random41 написа:

Great wall попринцип са малко по-добре от шевролет, които пък са малко по-добре от додж/фиат/джип. 

Като цяло са все боклуци. 

По-добре ЦРВ или Рав4, а най-добре ги мани тия сувове и си помисли за комби. Сувовете харчат повече, управлението е по-лошо, при катастрофа се обръщат и не са толкова по-проходими. Комбитата събират също толкова а може и повече, харчат по-малко, управлението е по-добро, не се обръщат и освен ако не ти е за планината са си с напълно достатъчен клиренс. 

Има сайтове американски, в които собственици на такива автомобили ги оценяват. Рейтингът на RAW 4 и CR-V e в общи линии същия, като при Dodge Journey. Фиата/доджа са напълно прилични автомобили, с евтина поддръжка. 
https://www.consumeraffairs.com/automotive/toyota-rav4.html

https://www.consumeraffairs.com/automotive/honda_crv.html

https://www.consumeraffairs.com/automotive/dodge-journey.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.Вече купих Great Wall. Да се надявам, че няма да ми създава много ядове. Търсех сув който да е на бензин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Павел Р написа:

Благодаря за мненията.Вече купих Great Wall. Да се надявам, че няма да ми създава много ядове. Търсех сув който да е на бензин.

Важното е, че взехте това, което Ви харесва. Да Ви е честита новата покупка, да си я карате с здраве и безаварийно! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.07.2019 г. в 10:23, Random41 написа:

Аз съм в тази дилема и съм съгласен със всичко, което си написал, но ми писна от шибаните дупки - навсякъде дупки, аман вече, а колко да не е разните му там Равчета, Витари, ЦРВ и прочие по газят през дупките. Имам дестинации, които не че имат дупки, ами няма 50 метра без дупки и, като казвам дупки, имам предвид 5 километра прав участък, един завой няма, видимост да искаш, ала с повече от 40 не може да се кара без риск да ти фръкне некой шарнир. Направо сме за каруци в тази държава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...