Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ! 

Профила е на сина ми , което много ме зарадва , значи ,че се интересува и чете. Надявам се да продължи да го ползва , защото ще научи много интересни неща.

Приели са го в ТЕТ-а Пловдив - Приложно програмиране, и му обещах ,че ще му взема свястна машинка ако се класира там. 

Харесах за него няколко лаптопа , но не знам дали ще му вършат работата до 12 клас , също така дали ще могат да подкарат новите игри .

Не знам дали ще го носи в училище , затова единия е 17 инчов.

Ще се радваме(и аз и сина ми) на вашите препоръки ,на какво да наблегнем най вече - процесор , видео ,рам и др.

Това са няколко които харесахме :

https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_a71772g_NHGXDEX048#characteristics

https://ardes.bg/product/dell-g3-3579-5397184273364-133316

https://laptop.bg/laptops-hp-Gaming_Pavilion_15-hp_pavilion_power_15_4FQ95EA_1KF76AA

Бюджета е някъде 1500 , като не бързаме много .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тея лаптопи май повече за игри му трябват на ученика отколкото да учи, вземи му един само с вграденото интелско видео, че да не се отклонява от учебния процес

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей това, не му трябва, нито ще му трябва нещо повече следващите няколко години. Пестите някой лев. Маалко по-добри има вече, но и по-скъпи с реновираната версия наречена Райзен 3750H, истински по-добрите с ЗЕН 2 архитектура обаче, са отложени за първата половина на 2020, което е твърде далеч да се чака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, sliderum написа:

Ей това, не му трябва, нито ще му трябва нещо повече следващите няколко години. Пестите някой лев. Маалко по-добри има вече, но и по-скъпи с реновираната версия наречена Райзен 3750H, истински по-добрите с ЗЕН 2 архитектура обаче, са отложени за първата половина на 2020, което е твърде далеч да се чака.

Абсолютно подкрепям предложението!След като ученика ще се занимава с програмиране са важни проца и рама а и  видеото е напълно достатъчно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Александър Канин написа:

Здравейте ! 

Профила е на сина ми , което много ме зарадва , значи ,че се интересува и чете. Надявам се да продължи да го ползва , защото ще научи много интересни неща.

Приели са го в ТЕТ-а Пловдив - Приложно програмиране, и му обещах ,че ще му взема свястна машинка ако се класира там. 

Харесах за него няколко лаптопа , но не знам дали ще му вършат работата до 12 клас , също така дали ще могат да подкарат новите игри .

Ще се радваме(и аз и сина ми) на вашите препоръки ,на какво да наблегнем най вече - процесор , видео ,рам и др.

https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_a71772g_NHGXDEX048#characteristics

https://laptop.bg/laptops-hp-Gaming_Pavilion_15-hp_pavilion_power_15_4FQ95EA_1KF76AA

dell - има 3 години гаранция next business day. това значи че ремонта ще го извършат за макс 2 работни дни... ако лаптопа ще се ползва за програмиране по добре да е без външно видео - ще грее по малко, батерията ще държи повече и видеото няма да се прецака, както се скават на amd и nvidia... бих си взел по студен процесор - 2 или 4 ядра за да не тротли и да не са на по малко от 2ghz за да са бързи... турбо честотата не я гледай, колкото повече ядра има толкова по малък е шанса да я стига, тоест има голява вероятност i7 да е по бърз от i5  само първите 20-30 сек... и след това да влиза в тротлинг. hyperthreading-a при intel e уязвимост за сигурността, ако биоса се ъпдейтне, може тази функция да бъде забранена. тогава процесора става още по бавен... ако лаптопа се ползва за игри задължително трябва да е само с ssd в противен случай много дискове ще се сменят(пълнят се слоши сектори от блъскане по клавиатурата от нервния геймър...)  а след поредната смяна може и да откажат гаранцията...

https://ardes.bg/laptopi/laptopi/dell/intel-core-i5-2-yadren,intel-core-i5-4-yadren/teglo-ot-1.5-do-1.99/video-karta-intel-hd-graphics-630/za-biznes-rabota?sort=price&direction=asc

бих взел някой от тези, но цената е над 2000лв втория е 14 инча и е кило и половина и за разнасяне е  супер...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Александър Канин написа:

Здравейте ! 

Здравей!

Първо има много НЕИЗЯСНЕНИ НЕЩА...

Трябва да се доуточни дали ще се носи/разнася често, вкючително в училище, ако се разнася то 17" не е хич подходящ, защото този размер е преди всичко за десктоп реплейсмънт, отколкото за преносима машина.

Второ -колегата пред мен ясно е описал защо за програмиране когато се търси НАДЕЖДНА МАШИНА, трябва да се избягват геймърските мултимедиини лаптопи, защото клавиатурите им не са толкоз добри за продължително използване, не са толкоз удобни, отделно вероятността външното видео да даде дефект е доста голяма, така че по-добре машина без външно видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за машина с вградено видео. Иначе с тия игри, нещата отиват на кино.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа трябва да има силен процесор, матов full hd дисплей и да е възможно по-лек за носене. Не взимай 17 инчов защото се губи мобилността, стандартния размер е ОК. Вместо това може да вземеш 24 инчов монитор който да свързва с лаптопа докато работи вкъщи. Видео картата ще има значение само ако има наклонности да се занимава с 3д моделиране заедно с програмирането. И нека момчето само да си избере лаптопа по красота от отговарящите на критериите.

преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

А защо лаптоп?

Или казано иначе, защо не настолна машина + малък евтин лаптоп за разнасяне?

Много лош съвет. Същински ад е да ползваш Visual Studio на бавна машина. Да не говорим че синхронизацията на проектите и програмите от лаптопа и настолния ще му отнемат излишно време и нерви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Sa3ana3a написа:

И нека момчето само да си избере лаптопа по красота

Уникално!

Най-добре е момчето първо да види какво ще му трябва реално, какво ползват колегите му и тогава да си извади логичните заключения - все пак уж програмист ще става, логиката не бива да му е чужда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, plamen_petrov_80 написа:

Уникално!

Най-добре е момчето първо да види какво ще му трябва реално, какво ползват колегите му и тогава да си извади логичните заключения - все пак уж програмист ще става, логиката не бива да му е чужда.

Здравейте! 

Всъщност той още преди да започнем заедно да търсим лаптоп , той беше избрал един модел , след коментиране с приятели.

Сега като прочетох няколко форума и вашите коментари и след разгледах плюсовете и минусите на различните модели , мисля ,че неговия избор е доста добър.

Даже влиза и в бюджета.

Благодаря ви за помоща !

Сигурно сина ми ще има и други въпроси , ще го оставя да търси отговорите в този форум сам.😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
    • от AnnieBro
      Здравейте! От вчера имам изключително разстройващ проблем и той е, че на дънната платка на лаптопа ми се счупи порта за вътрешния ми хард диск и вече лесно може да се каже, че нямам работещ лаптоп - не мога да го стартирам въобще и нямам достъп до изключително важни за мене файлове. Някой има ли представа дали сервиз би могъл да го смени и/или да го оправи по някакъв начин? Защото предполагам смяната на цяла платка ще излезне изключително скъпо (не съм изцяло наясно) и не мога да отделя много голяма сума (200+ лева) в момента. Някой от вас знае ли доверен сервиз в София, който е възможно да се справи с проблема? Чувала съм, че има много измамници по сервизите, които си взимат здрави части от машините за оправяне и ги заместват със стари и/или неработещи и това е също нещо, което искам да избегна. Лаптопът е Acer Aspire 7 и е извън гаранционен от август. Какъвто и отговор или мнение ми дадете, много бих се зарадвала да го чуя!
    • от Annn
      Здравейте,
      Търся съвети за избор на лаптоп с бюджет до около 3500лв  Ще се използва за графичен дизайн, логотип...рисуване с графичен таблет.     Последно гледах Леново Легион, но с по-новите компоненти излизам от бюджета. Трудно ми е да преценя дали ако сложа 64рам, вместо 32 ще е толкова по-значимо в сравнение с това дали графичната карта е Nivida Rtx s 6 или  8 памет... Или предходните на RТХ, също са достатъчно силни.. И колко е осезаема разликата между процесорите Intel i7 10750H/9750H....     *Отделно за екрана не знам какво точно да гледам , освен да е IPS изглежда че и те са с различно качество. На първо време няма да има допълнително монитор.   *Смятам да ползвам Windows 10, и се зачудих дали има съществена разлика между pro/ home освен че pro е по-добре за групови задачи, офиси...
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване