Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем с който се сбълсквам за първи път, а който е - при натискането на F9 тъй де стартиране на бут менюто ми излиза това: 
9618093u.jpg , след това показа: 9618096R.jpg и така цъкам на първото излиза черен екран и стартира уиндоуса (10 е), цъкам на 2 и показва това 9618098S.jpg не съм запознат с това ако натисна ентър стартира нещо което е за ръчно доста необичайно от другите ми пъти на преинсталация. Идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ОС инсталираш, как и на каква машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да влезеш в БИОС-а и да си смениш приоритета на зареждащото устройство(boot order device). Aко инсталираш от флашка, слагаш я, отиваш в биос-а и избираш тя да е на първо место. Ако е от диск, избираш диска... и запазваш промените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва да влезеш в БИОС-а и да си смениш приоритета на зареждащото устройство(boot order device). Aко инсталираш от флашка, слагаш я, отиваш в биос-а и избираш тя да е на първо место. Ако е от диск, избираш диска... и запазваш промените.
Няма смисъл всеки път да разменяш USB и DVD.
На всички машини, на които съм работил, еднократно си правя следната подредба;
1. USB
2. DVD
3. SSD (ако има)
4. HDD
При нормално стартиране BIOS проверява USB портовете - няма флашка, приверява оптичното устройство - няма диск и зарежда от SSD или HDD. Така няма нужда всеки път да променям приоритетите.
Един - два пъти се е случвало, при забравена флашка (и то бутъбъл), вместо нормален старт да ми предложи (пре)инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, jhoro написа:

Няма смисъл всеки път да разменяш USB и DVD.
На всички машини, на които съм работил, еднократно си правя следната подредба;
1. USB
2. DVD
3. SSD (ако има)
4. HDD
При нормално стартиране BIOS проверява USB портовете - няма флашка, приверява оптичното устройство - няма диск и зарежда от SSD или HDD. Така няма нужда всеки път да променям приоритетите.
Един - два пъти се е случвало, при забравена флашка (и то бутъбъл), вместо нормален старт да ми предложи (пре)инсталация.

Ясно е това, ама при автора къде е проблема тогава?

преди 10 часа, Raze написа:

Каква ОС инсталираш, как и на каква машина?

На втората снимка се вижда, че става въпрос за Тошиба. Автора е споменал и за Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ако отгатнеш и модела... :) Най-вероятно USB паметта, от която инсталира, не е направена на UEFI. Това най-лесно става с инструмента на microsoft, който тегли имидж и го записва както трябва на USB:

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е HP модела не му знам, някъде към декември е закупен със промоцията подарък "принтер", работя с rufus и виждам че целева система пише BIOS (или UEFI-CSM), размених местата но отново се получава това което и при първия път стана, ще опитам с инструмента на Microsoft. 

P. S - От WIN 10 искам да премина към 7.

Опитах със инструмента на Microsoft, и отново също, размених местата на USB DvD и отново също.. Други идеи? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката или не се разпознава като bootable или трябва да се размени в меню hard disk priority в BIOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 ще е трудно под UEFI. Ако диска ти е на GPT, също няма да можеш да преинсталираш, ще трябва да го форматираш най-вероятно. Има разни конвертори, но също не се знае дали ще ти остане информацията на диска с тях. Иначе изключи "secure boot" и включи "legacy support" в BIOS, рестартирай и трябва да се види USB-то.

Провери си точния модел на лаптопа, пише го в BIOS и отдолу на етикета на лаптопа, провери и дали имаш драйвери за windows 7, иначе ще е мъка или няма да ти работят някои устройства.

:offtopic_s:

@Eclipse2G трябва да смениш боба, този не познава :P

преди 3 часа, Eclipse2G написа:

На втората снимка се вижда, че става въпрос за Тошиба. Автора е споменал и за Windows 10.

Нито тошиба, нито боза 10 :)

Тошиба най-вероятно му е диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава преди да тръгвам да го преинсталирам, да проверя за тези драйвери на 7,а как точно и най лесно мога да видя дали лаптопа ще е съвместим със 7 Win? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Провери си точния модел на лаптопа, пише го в BIOS и отдолу на етикета на лаптопа, провери и дали имаш драйвери за windows 7, иначе ще е мъка или няма да ти работят някои устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно де, но въпроса е че не знам къде мога да видя че е съвместим с Win7 модела е

HP Laptop 15-da0xxx , Family: Notebook 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Георги Л. написа:

Ясно де, но въпроса е че не знам къде мога да видя че е съвместим с Win7 модела е

HP Laptop 15-da0xxx , Family: Notebook 

Пишеш модела в интернет, отваряш официалния сайт на HP, от там търсиш дали има драйвери за Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кое точно? Какво направи? Това HP Laptop 15-da0xxx накрая с тези "х" не е точен модел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни с кое не се справяш и докъде докара инсталацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 28.07.2019 г. в 13:18, Georgi cStarix написа:

някъде към декември е закупен със промоцията

Онлайн ли е купуван? Ако да - дай линк към магазина.
Фактура/гаранциона карта няма ли - там е вписан точния модел.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Обясни с кое не се справяш и докъде докара инсталацията?

Не мога да намеря точния модел, това което го написах го пише в биоса и под лаптопа и не знам както каза дали има драйверите на Win7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горния коментар прочете ли го? Имаш ли фактура/гаранционна карта? Там какво пише? В сайта на HP пробва ли да си вкараш серийния номер, където се търсят драйвери?

https://support.hp.com/bg-en/drivers/laptops

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като намерих модела "HP Notebook - 15-da0102nu" от къде да видя дали е съвместим с win7? Където и да видя пише че е със Win 10 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква съвместимост? Влез на връзката, която съм ти дал, намери си драйверите и виж за каква ОС са налични. Толкова ли не можеш да се оправиш с елементарно търсене? За какво ти е този интернет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като не мога да намеря шибаните драйвери във връзката? За пръв път ми се случва такава сложна преинсталация а Вие по умните не може ли поне да кажете дали ще тръгне Win7, пиша модела или ProID излиза някаква информация която не я разбирам.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...