Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Най-накрая като че ли ще си купувам климатик, та темата е ясна.  Определено първо ще разуча нещата и после ще купувам, но общо взето имам две изисквания - тишина отвън и отвътре и Wi-Fi. Цена...мисля под 2000 лева.  Кубатура...да кажем около 50 кубически метра.  Между другото смятам, че колкото по-мощен климатика, толкова ще е и потих така, че кубатурата е без особено значение. Смятам така, защото едно е да ти се налага да работиш на макс и да охлаждаш 50 кубика, друго е да работиш на 50 % и да охлаждаш пак тия 50 кубика. Затова смятам, че пестенето на 50-100 или 500 лева е без значение при положение, че шума няма да ме нервира. Наистина, шума е най-важен за мен, останалото е второстепенно. Не искам зимата да стават неща, дето не трябва да стават. И не само шума за мен, а и за околните. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безшумни климатици няма. От практиката съм привърженик на тази марка.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, ДиоиД написа:

Безшумни климатици няма. От практиката съм привърженик на тази марка.

Успех!

Има климатици, дето изнервят и такива, дето не изнервят.  Може и до поддръжка да е, но примерно на работа имаме някакви си Chigo или нещо подобно. Пълни боклуци дори и преди да навършат една година. Никога няма да си взема тая марка, просто е проверена и не става. Това е отбиване на номера. Нито охлажда, нито топли, нито е безшумен. Абсолютен боклук. Искам да избегна подобни недоразумения. 

Може би все пак да попитам конкретно. Панасоник стават ли, примерно последните модели под 2000 лева. Или да търся не толкова масова марка.  Ще ги разгледам тия DAIKIN. Имам колега, дето преди да дойде при нас е продавал климатици и с него ще се посъветвам. Май нещо подобно препоръча, но сега бях отпуска и не съм говорил. Със сигурност бе голям противник на Самсунг :)  Предполагам това засяга и LG. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Кико написа:

Има климатици, дето изнервят и такива, дето не изнервят.  Може и до поддръжка да е, но примерно на работа имаме някакви си Chigo или нещо подобно. Пълни боклуци дори и преди да навършат една година. Никога няма да си взема тая марка, просто е проверена и не става. Това е отбиване на номера. Нито охлажда, нито топли, нито е безшумен. Абсолютен боклук. Искам да избегна подобни недоразумения. 

Може би все пак да попитам конкретно. Панасоник стават ли, примерно последните модели под 2000 лева. Или да търся не толкова масова марка.  Ще ги разгледам тия DAIKIN. Имам колега, дето преди да дойде при нас е продавал климатици и с него ще се посъветвам. Май нещо подобно препоръча, но сега бях отпуска и не съм говорил. Със сигурност бе голям противник на Самсунг :)  Предполагам това засяга и LG. 

Заради теб и аз ще попитам комшията си, който също има магазин за климатици и ще ти напиша някоя приказка. Обещавам! Неговите са точно такива и си ги управлява през айфона !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

Заради теб и аз ще попитам комшията си, който също има магазин за климатици и ще ти напиша някоя приказка. Обещавам! Неговите са точно такива и си ги управлява през айфона !

Благодаря, бате Стефко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Кико написа:

Благодаря, бате Стефко!

Имай предвид, че много разбира нещата и ще ми даде добър отговор за теб. Даже, още утре ще говоря с него за съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колега приятел се занимава с монтаж на климатици.Миналата година сложиха в службата няколко бройки от тези:

https://gree-bulgaria.com/residential-air-conditioners-bg/bora/

Стават и аз разхлаждане,и за отопленние. Човекът е споменавал,че са най-доброто в момента, цена-качество. Можеш да ги разгледаш и направиш свой евентуален избор,според големината на помещението,за което ще го ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Кико написа:

Панасоник стават ли

Да! Въпроса е да е японска разработка и да не е произведено в Китай и т.н. Вярно, те всички компоненти идват от там, но си плащаш контрола на Японците ... ;) 

За предпочитане е да се вземат от официалните дистрибутори. Да, по-скъпи са, но за сметка на това се чувстваш наистина клиент ... ;) 

Аз съм на максимата: Не съм богат, за да купувам евтино и от неизвестен източник, т.е. уви - нямам късмет и затова си плащам по-скъпо, но поне докато съм жив - няма да имам грижа .... ;) 

п.п. Някога България ще излезе в "бялата" икономика, но ще видим дали ще го доживеем ... ;) 

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайкин до 2000лв не струва.По-скоро се насочи към Fuji,Mitsubishi.Но втория май излиза от бюджета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MHI SRK/SRC серия ZS-S или наследникът на фреон R32 -> SRK/SRC серия ZSP-W, ако искаш тишина, тези  са тихи и масово се взимат за спални в средния клас. Но шумът е субективно понятие, а това дали ще те отоплява и как точно ще го върши един инверторен климатизатор зависи освен от кубатурата и от изложението на помещението и най-вече от топлозагубите. Което може да стане ясно на специалист при оглед на място.

Не казваш дали ще е за отопление, дали имаш съседи отдолу, отгоре, изолация, дограмата дали е от по-съвременните, площта й, изложението на жилището, все важни неща. Дори точно кубатурата така извадена от контекст за мен не е фактор преди да станат ясни другите неща. 

За охлаждане, всички охлаждат, и евтин би свършил работа да те хлади. Затова говоря за отопление, ако ще се топлиш на него, тогава давай повече пари, иначе и машина до 1000лв. ще те хлади в тези 50 кубика. 

Инверторът работи комфортно само, ако е сметнат правилно спрямо помещението, погрешно мислиш, че по-голяма от необходимото машина ще ти е тиха - напротив. Преоразмерената машина би била по-шумна, защото ще работи като конвенционална - като духалка форсирайки високи обороти на турбината и изключвайки поради достигане на зададената температура тоест режим ОN/OFF, което е далеч от тишината, която желаеш. Прочети малко повече за начина на работа на инверторните машини, защото и висок клас като го задушиш в малка стая и ще прави ветрилник и ще си го чуваш доволно. 

За Русе не мога да ти препоръчам човек, но ако именно там ще взимаш киматик и то за отопление, не гледай тишината, а това да топли, да не губи двойно номинала си при отрицателни темпертури, да има що-годе нормален дефрост режим, такова нещо търси по-скоро при Fujitsu/General/Fuji серии -> LMC, LUC, LTC не, че нямат кусури, но е по-вероятно да издържат на климата при теб. Бих споменал за LUC/LTC предния повдигащ се панел като възможен източник на ядове, едно, че иска повече от 20см разстояние от тавана при монтаж, друго е и излишното усложнение. Аз обичам по-простите неща, като вътрешните на LMC или дори LLC, които пък имат други косури - шумни външни тела при определени условия... Иначе са добри, топлещи машини за парите си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Vigo_M написа:

Не казваш дали ще е за отопление, дали имаш съседи отдолу, отгоре, изолация, дограмата дали е от по-съвременните, площта й, изложението на жилището, все важни неща. Дори точно кубатурата така извадена от контекст за мен не е фактор преди да станат ясни другите неща. 

Няма да е за отопление, освен в редки случаи. Мисля да позлвам масления си радиатор, че е тих.  Само за лятото ще е климатика. Изолацията може би ще е добра, скоро ще сменям дограма. Затова и се засилих за климатик. Изложението е югоизточно, но все пак попадам в сянка през голяма част от времето.  Само сутрин напича слънцето и става жежко.  Поръчал съм уж най-добрата и скъпа дограма, която имаха във фирмата. Не че ми трябва, но защо пък не? 

За охлаждане, всички охлаждат, и евтин би свършил работа да те хлади. Затова говоря за отопление, ако ще се топлиш на него, тогава давай повече пари, иначе и машина до 1000лв. ще те хлади в тези 50 кубика.

Нали ме знаеш, че по принцип винаги искам да купя най-новото и модерно. Парите не са толкова важни, но примерно 3000 лева за климатик няма да дам.  Освен ако някой не ми докаже, че си заслужава. Примерно навремето Фолксваген Фаетон имаха климатик, който не прави течение. За такова нещо си заслужава да се замисли човек и да даде пари.   Но пак казвам, понеже от години се занимавам с компщтри знам, че колкото по-мощно е охлаждането на процесора примерно, толкова по-тих  е вентилатора. Не може да сравняваш примерно 80мм вентиатор със 140мм, дето ще ти държат еднаква температура. Единия примерно ще се върти с 3000 оборота и ще излита, другия с 400-500 и даже няма и да знаеш, че се върти. Затова и не искам маломощен климатик, дето като му задам температура, да почва да се чуди какви обороти да поддържа и да ме дразни. 

Инверторът работи комфортно само, ако е сметнат правилно спрямо помещението, погрешно мислиш, че по-голяма от необходимото машина ще ти е тиха - напротив. Преоразмерената машина би била по-шумна, защото ще работи като конвенционална - като духалка форсирайки високи обороти на турбината и изключвайки поради достигане на зададената температура тоест режим ОN/OFF, което е далеч от тишината, която желаеш. Прочети малко повече за начина на работа на инверторните машини, защото и висок клас като го задушиш в малка стая и ще прави ветрилник и ще си го чуваш доволно. 

Няма логика в това, но ще помисля. А ако наистина е толкова тъпа електрониката, по-добре да не си купувам климатик сега и да изчакам да излезе нещо по-умно :)  

За Русе не мога да ти препоръчам човек, но ако именно там ще взимаш киматик и то за отопление, не гледай тишината, а това да топли, да не губи двойно номинала си при отрицателни темпертури, да има що-годе нормален дефрост режим, такова нещо търси по-скоро при Fujitsu/General/Fuji серии -> LMC, LUC, LTC не, че нямат кусури, но е по-вероятно да издържат на климата при теб. Бих споменал за LUC/LTC предния повдигащ се панел като възможен източник на ядове, едно, че иска повече от 20см разстояние от тавана при монтаж, друго е и излишното усложнение. Аз обичам по-простите неща, като вътрешните на LMC или дори LLC, които пък имат други косури - шумни външни тела при определени условия... Иначе са добри, топлещи машини за парите си. 

Няма да е за отопление, макар че може да се ползва зимата временно, примерно да си го включа от разстояние преди да се прибера от работа. 

Благодаря за отговора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не търси логика в нисък и среден клас инверторни климатизатори със седни минимуми. Винаги когато стартира един киматизатор има режим на достигане на заданието - температурата, когато е преоразмерен, достигайки температурата бързо на високи обороти - демек чувайки го, той той вместо да се кротне ще спре, поради естеството на инверторната технология и погрешното изчисление и най-вече собствената грешка на притежателя, който въпреки съветите си е сложил по-мощна машина от необходимото. 

Имай предвид, че при работа в режим ON/OFF почти сигурно ще се появи и "пукане" заради резките температурни разлики в пластмасите на вътрешното тяло, а вероятно и в топлообменника, лекува се, но е много, много по-неприятно и дразнещо от фученето на турбината на средни и високи обороти, което също ще се случва. 

Сам разбираш, че когато сбъркаш и сложиш неподходяща машина, после самият ти ще страдаш, надявам се. ;) 

Тихички и незабележими са хиперинверторните клими от висок клас, говорим за цени от 2500 нагоре. След като не ти се дават, а и за охлаждане за мен просто не е нужно, то и цитираните в предния ми пост MHI ZS-S и ZSP-W не биха се чули, че ги има в помещението, НО -> при правилен монтаж и добро оразмеряване. В климатичната техника, това е най-важното за да го има комфорта - демек тишината и доброто КПД. 

След като всичко ти е ок, според твоите думи, викни си майстор/фирма, която ще ти го монтира и поеме гаранцията и обсъди с него нещата, демек мощността на бъдещата ти машина, никой майстор няма интерес да хвърчи често до клиента без реален проблем и така да губи пари от монтажи и продажби. ;) 

Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кики!

Все още не съм говорил по твоя въпрос, защото съседът ми е на,...море. Почива. Ще е, след като се върне, ако не е късно. Според мен , всички обяснения на Vigo_M са ти напълно достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Значи все пак 2500 лева могат да свършат работа. Ще помисля над това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гласувам за 25ZS-W (9-ка) щом е само за охлаждане. По отзивите от ползватели са много добри относно шума. Fujitsu LMCA след една година ползване само за охлаждане го смених точно заради шума. От новата машина съм много по-доволен и не само като шум, но няма да я препоръчам, защото марката не се слави с надеждност при специалистите. Дали е така и при новите модели сам реших да проверя след горчивия ми опит с прехваленото LMCA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес разбрах, че имало и сплит системи с едно външно тяло и повече вътрешни. Някакво инфо? Не виждам в характеристиките да има такава - брой вътрешни тела, та какво означава това? Май се насочвам към Daikin  под 3000 лева, но се зарибих и от тая система. Може ли да се поръча и струва ли повече? Гледах им сайта на Daikin,  но нещо не можах да разбера, кои от системите им са сплит, щото инфо няма. Но така би ми излязло по-евтино може би, че искам поне още едно вътрешно тяло да монтирам скоро, а в бъдеще и трето. 

Да поясня, че и в другата стая искам да има климатик, но някак си ми се струва претрупано на една стена две външни тела. 

А нещо от тая ценова листа под 3000 лева? 

https://www.daikin.bg/content/dam/dace-bg/literature/Residential/06_HCE_PL_2019_BG_12.pdf

Гледам всичко е R32,  явно такъв е късмета ми. Същата работа като OLED  телевизора дето взех и дето вчера ми го върнаха от ремонт - смяна на екрана. Да чукна на дърво, пари не ми взеха. Ама 3000 лева бях дал за него. 

off: Бате Стефко, Филипс с LG  екран, който се прецака с две вертикални черти. Година и кусур траех, ама вече изтича гаранцията и реших да го дам на ремонт. Човека каза, че му е поставил LG  екран и не го разбрах какво точно имаше предвид, щото то по принцип Филипс си ползват LG  екрани втора генерация OLED. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайкини си взех, два броя. Не съм от най-доволните, но не съм и недоволен. Толкова много избирах и накрая ми пробутаха модел от 2016-та година, не модела от тая година. В България не е работа да купуваш каквото и да било. Трявба да си спец по всичко, а и да си спец, пак ти пробутват боклук. Е не е боклук, ама е срамота представителя на Дайкин да не зане за новата моделна линия. То не че не знае, знае, но така им е изгодно - да си пробутата старите залежали стоки, щото тоя климатик е произведен преди повече от година. Тоест, доставен е миналата година и е стоял там една година!  Не знам вече как да действам при покупките, защото навсякъде гледат да те прецакат, особено ако не си от София. Парите са без значение, халал да са им, аз бих им дал повече пари за новия модел, но българина си е такъв. Дори днес чета, че още ни пробутват залежали ябълки от мниналата година, внесени от Чили и други държави. Нашите стрували доста по-малко, но никоя от големите вериги не ги е предлагала, за да изчистят старите количества. Тъжна картинка е пазара в България. Разочарован съм, но знам, че заради клошарите в държавата ни, които са над 90%, никога няма да купуваме качествени стоки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Гледам сега фермата и отначало недоволствах от "чорбаджиите" и представянето им, щото не се смятам за богат. Но с времето се замислих, че аз работя с точно такива галвочи като сиромасите! Поаднах в таква обстановка през 1997-ма година и досега съм в ЛАЙНАТА! Аман от клошари! После се чудим, що не вървели нещата в клошарската ни държава. Ами точно заради тия клошари!

И лошото е, че клошари са и много от тия, които имат пари да не са клоошари, ама са клошари. Много мека дума използвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Кико написа:

Дайкини си взех, два броя. Не съм от най-доволните, но не съм и недоволен. Толкова много избирах и накрая ми пробутаха модел от 2016-та година, не модела от тая година. В България не е работа да купуваш каквото и да било. Трявба да си спец по всичко, а и да си спец, пак ти пробутват боклук. Е не е боклук, ама е срамота представителя на Дайкин да не зане за новата моделна линия. То не че не знае, знае, но така им е изгодно - да си пробутата старите залежали стоки, щото тоя климатик е произведен преди повече от година.

Аз ползвам климатик 1994-ти набор!Ползвам го и за отопление и за охлаждане!Преди повече от 15 години се занимавах с ремонти на такива климатици втора ръка внос от Япония!Купих го от фирмата в която работех тогава.Много съм доволен!

Ти ще се снимаш ли с климатика или искаш да работи добре?Пък и никой не ти е бръкнал в джоба да ти вземе парите, сам си ги дал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ivan_pop написа:

Аз ползвам климатик 1994-ти набор!Ползвам го и за отопление и за охлаждане!Преди повече от 15 години се занимавах с ремонти на такива климатици втора ръка внос от Япония!Купих го от фирмата в която работех тогава.Много съм доволен!

Ти ще се снимаш ли с климатика или искаш да работи добре?Пък и никой не ти е бръкнал в джоба да ти вземе парите, сам си ги дал!

Не те разбрах, аз просто споделям какво направих, че нали тема пуснах. Честно казано, очаквах доста повече от един климатик и ще кажа защо. Досега съм ползвал климатик само в колите си, вече 13 години. Там примерно е без значение, дали ще си на топло или студено, климатика си работи до 5 градуса външна температура. Тоест, въздуха дори и топъл да е, се пречиства доста добре. При тия домашните климатици това не става. Напротив. Първо, че има отделни програми за отопление и охлаждане и второ, че се чудят какво да правят. Аз в колата като искам 20 градуса, може това да означава топло, може и да означава охлаждане. Електрониката си знае работа, При туя тъпите домашни климатици, трябва и да избирам дали искам да работи климатика или да отоплява и мирише. Направо не знам как да го позлвам. До това лято дограмата ми бе на 48 години и зимата прозореца ми не се затвеаряше напълно. Проветрение колкото искаш. Няма да се задуша, няма нищо. Сега с тая новата дограма, дупка няма въздух да влезе. Викам си, с климатика да нарпавя нещо, но тоя климатук работи толкова тъпо, че предпочитам да отворя прозореца си през нощтта, въпреки че става вече студено. Не знам. Преди се отоплявах с маслен радиатор, дограмата леко пропускаше свеж въздух и всичко  бе ОК. Сега мисля да направя същото, но кофтито е, че няма проветрение през новата дограма. Не знам кой дявол ме накара да сменям дограма, така и така ми е все тая колко плащам за ток, а 14-15 градуса зимата в стаята са ми предостатъчни. Очаквах един климатик да работи като климатика в колата ми, ама не. Направо ми иде да си пробия някоя дупка в стената за проветрение, хаха, че климатика работа няма да върши. Отделно, че малко или много шуми, дори при нощен режим. Радиатора ми изобщо не се чува, освен леко цъкане през 15-20 минути. Вчера си включих климатика през нощта, ама нали стоя посред нощите и ставам малко преди обяд, някъде към 10 часа слънцето напекло, а климатика работи. Ебаси. И това на 21 градуса. Гърлото ми пресъхнало, сякаш ще се разболявам. Не става така работата.  Почвам и кошмари да сънивам...ама то да кажем може и от пиячката да е :P

Мани, явно ще го ползвам само денем за отопление и лятото за охлаждане. То за това стават тия боклуци, за друго не стават. И не само Дайкин, ами явно какъвто и да е климатик. 

А относно дали някой ми бърка в джоба...аз имам доверие на хората. Но може би е време това да престане и да не слушам никой за съвети или ако иска да ми рекламира стока. Ами питах тоя оня, питах отде да взема климатик и така реших, не по моя воля реално. Щото винаги се намира някой да ти се меси, дори да не му искаш мнението.  Ей и за товеа не слушах никой, а само себе си, когато си купих за сефте Форд от магазина. И не съжалявам. Просто това бе най-добрия избор и след 13 години с Форд, все още смятам това за истина! Ама сам си го избрах, щото мислех как да действам, не някой по форуми или познати да ми препоръчват каква кола да взема! И всеки така трябва да прави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки изправен климатик работи по някакъв алгоритъм, заложен от производителя.А на какъв режим да работи климатика му задава ползвателя.Ако климатика има автоматичен режим, го включваш.Задаващ му примерно 20 градуса в този режим и климатика си ги поддържа като сам си превключва да топли или охлажда в зависимост от температурата.Климатика изсушава въздуха само като е в режим на охлаждане.В режим на отопление не изсушава въздуха.

А за вентилацията, има едни клапи.Дупчи се дограмата и се монтират тези клапи.Не помня как се казват, но порови в нета и ще ги намериш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кои са моделите които си взе? По всека вероятност "бобчетата"

Пита казахме ти какво да вземеш, ама ти какво си си наумил и сега се оплакваш.

Някои хора си мислят, че си взимат Мерцедес ама парите им стигат само за А класата и после ревът. Да си беше взел Уруру, като искаш и въздух да ти вкарва, или някоя японка втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bobivg написа:

И кои са моделите които си взе? По всека вероятност "бобчетата"

Пита казахме ти какво да вземеш, ама ти какво си си наумил и сега се оплакваш.

Някои хора си мислят, че си взимат Мерцедес ама парите им стигат само за А класата и после ревът. Да си беше взел Уруру, като искаш и въздух да ти вкарва, или някоя японка втора употреба.

Ами единия климатик, дето е в моята стая, е M35.  Другия един клас надолу, девятка.  Аз се надявах или по-точно мислех, че ще ми продадат N35, но тия ми пробутаха M35, произведен юни 2018-та година.  Съжалявам, че не се заинтересувах повече какви модели се предлагат и каква е разликата. Мислех си, че всички са коректни и ще ми продадат нещо ново, както правят примерно в технобакалиите. Всяка година си имат нови модели телевизори, старите ги разкарват при някаква промоция май месец и винаги знаеш, че вземаш нов модел. Само че в тия малки фирмички за климатици явно не е така. А уж тия са дистрибутори и то официални за Русе. По принцип аз винаги искам да си купя най-новия модел каквото и да било. Няма значение кола, телевизор, климатик. Ама в случая все едно ми пробутаха Форд, спрян от производство и то без промоция. Пак си дадох 2370 лева без монтажа, той N39  струва толкова, но с вграден Wi Fi. Тук си платих и за Wi Fi  и малко се учудих защо. На сайта на Дайкин мисля пишеше, че Wi Fi  е вграден...ама лампичката явно не ми светна тогава, че дълго време се канех да взема климатик. Два пъти ходя до офиса им и все има табела - на адрес съм. Накрая ги хванах, ама шефа в командировка и така... Изобщо, жалка родна историйка :)  И сте прави, че трябва да се сърдя само на себе си. 

преди 11 часа, ivan_pop написа:

Задаващ му примерно 20 градуса в този режим и климатика си ги поддържа като сам си превключва да топли или охлажда в зависимост от температурата.

Това го знам, но не това ми трябва. Има време между превключване. В колата просто температурата на въздуха се променя постепенно и няма разлика дали е на отопление или на охлаждане. Проблемът при моя климатик е, че когато е на охлаждане, въздуха е чист и приятен за вдишване. Когато мине на отопление, има някаква миризма, сякаш на застояло. А уж пускам да се пречиства въздуха от бактерии.  Мислех си, че както го рекламират, ще е нещо като домашното ми слънце, което е почти мой набор - там има ултравиолетова лампа, която озонира въздуха и става много приятен. Обаче при климатика няма нищо общо. А уж пак го озонира чрез разряд. Нещо не ми се връзват нещата. Дали не е от това, че климатикът е стоял година и нещо в склада?  Има и друго. Питам техниците как се сменят филтри, кога...той ми казва, че не се продавали филтри и той не знаел защо. Направо онемях. Как може да не продават филтри? Продавали само, ако вземели от някой климатик ей така, нелегално :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.10.2019 г. в 21:53, Кико написа:

Питам техниците как се сменят филтри, кога...той ми казва, че не се продавали филтри и той не знаел защо. Направо онемях. Как може да не продават филтри? Продавали само, ако вземели от някой климатик ей така, нелегално :) 

Аз доколкото зная, за тези домашните климатици не се продават филтри.Филтрите са от пластмасова мрежа и се мият с вода на около две седмици.Някои климатици имат допълнителни антибактериални(уж) филтри и те се сменят на няколко месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можа ли да напише пълните наименования на външно и вътрешно тяло да не гадаем. Какво си искал какво са ти дали?

Като ще ги сравняваш с климатиците на колите, колко лева харчи на ден климатика за кола и колко битовия климатик?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bobivg написа:

Не можа ли да напише пълните наименования на външно и вътрешно тяло да не гадаем. Какво си искал какво са ти дали?

Като ще ги сравняваш с климатиците на колите, колко лева харчи на ден климатика за кола и колко битовия климатик?

Е нали ги написах. M35. Това 35 е равно на 12-ска. M  си е серията от 2016-та. Какво повече да пиша? N  е серията от 2019-та. 

Какво сравнявам ли? Аз съм клиент и искам нещата да ми се направят така, както искам!  Разбираш ли? Не съм аз тоя, дето ще мисли как се правят добри климатици. Само един пример ти давам отпреди няколко години. Фолксваген Фаетон. Там има климатизация без течение!!!! Измислиха ли го? Измислиха го! Точка!

Аман от некадърни инженери и най-вече некадърни ръководители или по-точно капиталисти, дето гледат само паричките да ти вземат! Ей и затова го мразя сегашния световен капитализъм - пълни говеда са всички с парички. 

При комунизма може да нямаше технически потенциал, но всичко се правеше така, както трявба да се прави - по БДС, ГОСТ и там каквото се сетите. Схема за всяка дребна техника си имаше. А сега ми намери схема на тоя климатик или кое да е електронно или механично устройство! Няма да намериш, заради прогнилия отвсякъде капитализъм!!!!!!!!! Ебаси заблудените овце живеят вече в тоя свят!

на 12.10.2019 г. в 20:18, ivan_pop написа:

Аз доколкото зная, за тези домашните климатици не се продават филтри.Филтрите са от пластмасова мрежа и се мият с вода на около две седмици.Някои климатици имат допълнителни антибактериални(уж) филтри и те се сменят на няколко месеца.

Виж. Има упътване и там пише - филтъра се сменя след 6 месеца, година, две... Не цитирам точно, но това са си го написали. Това, че българските тарикати са тарикати не означава, че филтрите не се сменят!!!!!!!!!!!!! И не говоря за праховите филтри, дето и с прахосмукачка ги одухваш.  Няма филтър на тоя свят, дето да не се сменя! Дори и да минава само с обдухване, ако се счупи тоя филтър чисто механически, какво правим? Отговори си на тоя въпрос и ще разбереш, защо винаги трябва да има не самно филтри, а и резервни части! Отделно, че една гаранция важи, ако се сменят навреме филтри. Е как ще ми ги сменят тия филтри? Няма как! Значи и гаранцията няма да важи! Ама иначе може да ми напомнят, че трябвало да има обслужване на климатика и да им се обадел. как ще го обслужат питам аз, като няма филтри дори и при официалния дистрибутор???

Ей това си плачи за КЗК.  Плачи си, защото е предпоставка след няколко години климатикът да се скапа заради несменени филтри и аз да се принудя да го сменя!   Комшията сега с мен си смени 2-та климатика и каза - ами минаха 10 години...Как така, една кола на 10 години ли се сменя?  Е то тя че се сменя, сменя се, но по съвсем други причини. Иначе след 10 години не е на моргата, а се кара от някой друг. Защо да сменям климатика си след 10 години, 5 от които съм нервирал съседите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...