Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

FTXM35M не е стара серия ако е на R32

FTXN35 ми излиза нещо много старо спряно от производство

Една букава да има разлика в описанието на външно или вътрешно и стават различни модели или подобни, но от различни години.

Ти обаче елементарна информация не искаш да предоставиш, а само мрънкаш.

В крайна сметка на мен ми е все тая, не се чувствай длъжен да ми отговаряш. Продължавай да си мрънкаш как всичко друго ти е виновно и проблема е във всички останали, но не и в теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понамали малко шуротиите . .

преди 18 часа, Кико написа:

Е нали ги написах. M35. Това 35 е равно на 12-ска. M  си е серията от 2016-та. Какво повече да пиша? N  е серията от 2019-та. 

Никой не те пита на какво е равно 35.Представи си знаем какво е btu и какво е kw, както и как се преобразува едното в другото.Питат те за точния модел., а не за годината.

Моделите от 2016 може да са на R410, а тези от 2019 са на R32. което просто означава, че този от 2016 е по-добър.

Видно е че нищичко не вдяваш от климатици, но редиш помпозни изяви и квалификации.Дайкин е единия от трите най-добри производители.Самият R32 е тяхна разработка.

Трудно е да  повярва някой някой на твърденията ти за некадърността им.Схеми и сервизни ръководства за Дайкин има за повечето модели, а схемните решения на останалите са практически едни и същи.

И филтри има .Достатъчно е да пуснеш търсене с Гугъл.

преди 18 часа, Кико написа:

Виж. Има упътване и там пише - филтъра се сменя след 6 месеца, година, две... Не цитирам точно, но това са си го написали. Това, че българските тарикати са тарикати не означава, че филтрите не се сменят!!!!!!!!!!!!! И не говоря за праховите филтри, дето и с прахосмукачка ги одухваш

Ти може и да не говориш за праховите филтри, но в климатиците други няма.Допълнителните също са прахови, но имат и допълнително предназначение(Е при някои марки има филтър-дехидратор, но той не се сменя практически никога, а клиента и 80% от фирмите продаващи климатици по никакъв начин не могат да го сменят.На заварка е.Сменя се само при ремонт на хладилния контур.)

Праховите филтрите не се сменят, а се почистват.Действително могат да се повредят, но затова е нужно клиента да е рядко прост и глупав.Какво да се повреди на една мрежичка?

Затова и рядко се намират.Допълнителните филтри  пък ги има навсякъде..

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

йонизатори, плазми, 3М филтри,  каталитичени филтри, но трябва да знае човек какво иска, защото друг трудно може да направи избор вместо него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, badr написа:

Моделите от 2016 може да са на R410, а тези от 2019 са на R32. което просто означава, че този от 2016 е по-добър.

Напротив, хладилния агент е R32.  разликите според сайта на Дайкин са  в съвсем друга посока. Най-вяевче подобрено очистване на въздуха и вграден Wi-Fi,  за който не ти искат допълнително пари.

Понамали малко шуротиите . .

Няма кво да ги намалям. Това е.

Видно е че нищичко не вдяваш от климатици, но редиш помпозни изяви и квалификации.Дайкин е единия от трите най-добри производители.Самият R32 е тяхна разработка.

Аз ако вдявах, нямаше да питам. Само че за няколко месеца и най-голямия глупак разбира как стоят нещата. Айде стига, технически човек съм, с висше образование, имам шестици по Математически анализ...по програмиране...абе знам да си правя сметките.  Знам и как се изчислява електронна схема без калкулатор, щото точно това ни учеха!!!! Ей така, да си смятаме на ум. 

Извинявай за язвителността ми, но изобщо не си ми приятен открай време в тоя форум, та ако ще и да си ГЛАВЕН модератор. Все ми е тая. Не може да ми даваш наклон на оная работа.  

Праховите филтрите не се сменят, а се почистват.Действително могат да се повредят, но затова е нужно клиента да е рядко прост и глупав.Какво да се повреди на една мрежичка?

Затова и рядко се намират.Допълнителните филтри  пък ги има навсякъде..

Няма ги допълнителните, нали за тях говоря.  Никакви филтри няма при дистрибутора. Чат ли си? Какво неясно написах? ФИЛТРИ НЯМА ПРИ ДИСТРИБУТОРА! Това написах. 

преди 15 часа, bobivg написа:

FTXM35M не е стара серия ако е на R32

Една букава да има разлика в описанието на външно или вътрешно и стават различни модели или подобни, но от различни години.

Ти обаче елементарна информация не искаш да предоставиш, а само мрънкаш.

В крайна сметка на мен ми е все тая, не се чувствай длъжен да ми отговаряш. Продължавай да си мрънкаш как всичко друго ти е виновно и проблема е във всички останали, но не и в теб.

Казах, че е произведен 2018-та, юни. Тоест преди година и нещо. 

преди 22 минути, Кико написа:

Гелдай сега. 

https://www.daikin.bg/content/dam/dace-bg/literature/Residential/06_HCE_PL_2019_BG_12.pdf

Търси Perfera.  

Има нов модел за тая година и той се обозначава с FTXM 35N+35N9 Това за вътрешно и външни тела. Няма "M"и аз точно това имах предвид. 

А, да има и разлика в минималната темепратура, при която може да се позлва за отопление. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и директно сравнение между модели 2016-та и 2019-та.

http://www.daikintech.co.uk/Data/Split-Sky-Air-Indoor/FTXM/2018/FTXM-M2V1B/FTXM-M_Leaflet.pdf

http://www.daikintech.co.uk/Data/Split-Sky-Air-Indoor/FTXM/2019/FTXM-N2V1B/FTXM-N2V1B_Leaflet_1011.pdf

На мен ми продадоха първия модел. Всеки може да си направи сравнението. 

Сега прав ли съм или не? Че съм глупак, глупак съм, щото не разучих както аз си разучавам, а се доверих на много хора.  Тая година се доверих на много хора, щото не може човек постоянно да разчита само на себе си, но греда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.07.2019 г. в 1:20, Кико написа:

Най-накрая като че ли ще си купувам климатик, та темата е ясна.  Определено първо ще разуча нещата и после ще купувам, но общо взето имам две изисквания - тишина отвън и отвътре и Wi-Fi. Цена...мисля под 2000 лева.  Кубатура...да кажем около 50 кубически метра.  Между другото смятам, че колкото по-мощен климатика, толкова ще е и потих така, че кубатурата е без особено значение. Смятам така, защото едно е да ти се налага да работиш на макс и да охлаждаш 50 кубика, друго е да работиш на 50 % и да охлаждаш пак тия 50 кубика. Затова смятам, че пестенето на 50-100 или 500 лева е без значение при положение, че шума няма да ме нервира. Наистина, шума е най-важен за мен, останалото е второстепенно. Не искам зимата да стават неща, дето не трябва да стават. И не само шума за мен, а и за околните. 

Не знам за какво точно мрънкаш и за какво ти е въобще  Wifi в климатика но Дайкин правят едни от най добрите климатици в Света. Тишината на климатика зависи от това при монтажа да ви монтират гумени  тампони те са цилиндрични тампони (които се слагат под външното тяло и  обират вибраците ) Ако ви кажат ,че може без тампони теглете им една **** , защото тампоните са ключов компонент във всеки един климатик. Без тези гумени тампони няма да имате и минута спокойствие и тишина ако те с обострен слух и особенно в студените месеци ,когато падат температурите  и компресора  започне да набира обороти , тогава тампоните създават пълен комфорт. Тишината на вътрешното тяло е съвсем отделен параметър ,а  тя е каквото купите заводско , но и зависи Ии от режима .Ако е на макс няма как да е супер тихо . Има си режим спане и тн проучете. Колкото по мощен климатика толкова по тежък и по мощен компресора и толкова по силни са вибрациите в някои случаи може да се предават директно през стойката към стената. Гумените цилиндрични тампони ви решават въпроса на 100% . 26 лв струват трябва да са средно мека гума цилиндрични . Те са оптималният вариант Те са с прекъснат болт в средата и така вибрациите не се предават по стойката към стената.Сменят се на всеки 2 години ,но ако сте на пряка слънчева светлина може и по често да се наложи смяна както и да помислите да ги защитите с алуминиево фолио . ДАЙКИН СА НАЙ ДОБРИТЕ КЛИМАТИЦИ НА ПАЗАРА !!! Моделите мисля над 2000 лв са с контролирана влажност на въздуха ,прочистване на въздуха в помещението , вкарване на свеж въздух отвън чрез филтрация и йонизация през  йонен филтър и обезмерисяващ  за миризми филтър както и без загуба на топлина. Фреон или R32 никаква разлика същественно няма да усетите.Теоретично е +15% по добра ефективност на топлопредаване.Практически е невъзможно да се измери .Screenshot_24.thumb.jpg.da74c1a06f80fc87d438c795dc131fe1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...