Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Scof1eldx

Мониторите ми се изключват при стрийминг

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Имам следният проблем, двата ми монитора се изключват когато пусна стрийм с OBS. Не мога да си обясня каква е причината за това нещо, преди вереме ми показваше Синият екран на смърта или там както и да е, но той спря да се показва и сега започна това нещо. Ще кача прикачен файл от Speccy За да видите машината. ПС ( Видео Картата ми е AMD Sapphire RX 580 8GB версията ). При стрийм достага 40-45 градуса ... и не знам какво се случва Рамта достига до 20-25градуса а процесора държи 70 ...

Някои ако има идея как може да се оправи това, или да връшам за рекламация частите от компа :D

ASD.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какви са останалите части и най-вече какво е захранването? Машината готова сглобка ли е или сам си подбирал частите? Overclock правен ли е или всичко е на стандартни честоти? Темепература на vrm на дъното следил ли си каква е по време на игра?

Какви са били тези сини екрани преди и как ги оправи? Каква грешка е давало?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дефектно захранване

нямаш ватове  за видеокартата

и я изключва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Raze написа:

А какви са останалите части и най-вече какво е захранването? Машината готова сглобка ли е или сам си подбирал частите? Overclock правен ли е или всичко е на стандартни честоти? Темепература на vrm на дъното следил ли си каква е по време на игра?

Какви са били тези сини екрани преди и как ги оправи? Каква грешка е давало?

Здравей колега, това е захранването https://ardes.bg/product/750w-thermaltake-smart-bx1-rgb-ps-spr-0750nhsabe-1-118780 ! Машината не е готова, всичко е поръчвано на части и сглобявано. Не е правен Overclock на процесор и на видео картата всичко си е стандартно. Температурата на дъното не съм я следил, но на процесора съм забелязвал че надминава и 80 градуса понякога ... Синият екран който ми показваше е прикачен, нямам представа как се оправи просто спря да го прави ... Имам чувстово че е е от Видео картата тъй като пускам стрийм с един монитор няма проблем, като пусна втория монитор, работи около 30-35мин. и изгасват, компа продължава да работи около 2-3мин. и той спира ... 

windows-8-blue-screen-header.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпъл;ни тази команда в cmd с администраторски права:
reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CrashControl" /f /v "DisplayParameters" /t REG_DWORD /d 1
и рестартирай машината
При следващия проблем снимай екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам колега добре, но не знам как ще стане снимката ако се изключат мониторите, ще я правя от телефона 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като спрат мониторите машината продължава ли да работи? Ако изключиш кабела на някой от мониторите оправя ли се проблема или трябва рестарт? Пробвал ли си с друг кабел през друг изход на видеокартата дали ще има проблем или ако работи само на втория монитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Raze написа:

Като спрат мониторите машината продължава ли да работи? Ако изключиш кабела на някой от мониторите оправя ли се проблема или трябва рестарт? Пробвал ли си с друг кабел през друг изход на видеокартата дали ще има проблем или ако работи само на втория монитор?

Не съм пробвал да извадя кабела и да видя дали ще се оправи проблема, рестартирам го директно. И двата кабела са свързани чрез HDMI единият директно през такъв изход другият е от VGA към HDMI ( втория монитор е така) ето такъв преходник използвам за втория монитор 

Screenshot_20190728_192943_com.android.chrome.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втория монитор няма ли цифров вход? Може и проблема да е в преходника. Пробвай да си поиграеш само с единия монитор дали ще го има проблема, след това само с другия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, установих че проблема е в Малкият монитор, който го ползвам като втори! когато и той е включен работят известно време и изгасват. тествах го 1 час само на главният ми монитор и нямаше никакъв проблем. Замислям се вече за втори монитор нов да закупя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Scof1eldx написа:

Малкият монитор, който го ползвам като втори

Които е закачен с преходника?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Които е закачен с преходника?

Да, той е с преходника, без този монитор върви без проблем, когато е закачен той се изключват на различно време... Видео картата е Sapphire Nitro+ Rx 580 8GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го разбрахме, ама не стана ясно какъв е този монитор - марка/модел, дали може да се ползва без преходника и дали си пробвал САМО С НЕГО дали ще го има проблема? Проблема може да е в самия преходник, както ти писах и по-горе, без резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...