Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, извинявам се ако това, за което питам някъде вече е обсъждано, но от безизходица нямам вече сили да търся в търсачки и за това пиша тук с надежда да ми помогнете.

Вчера взех реновиран настолен компютър без инсталиран Уиндоус. Днес цял ден се боря с инсталирането, но без успех. В биос задавам приоритет за буутване от usb flash памет ,защото няма оптично устройство.

След като рестартирам компа и минат всички надписи, остава черен екран и горе в ляво мига постоянно една чертичка. Форматирах usb-то на fat32 нчи нищо, после и на NTSF или там каквото беше И пак. Дайте съвети моля ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е компютъра :) ...........така без информация много общо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, SofiaFire написа:

.След като рестартирам компа и минат всички надписи, остава черен екран и горе в ляво мига постоянно една чертичка. Форматирах usb-то на fat32 нчи нищо, после и на NTSF или там каквото беше И пак. Дайте съвети моля ви

Като създаваш инсталационна флашка, избери MBR а не UEFI. MBR се разпознава от почти всички биоси, включително по- старите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странното е, че в биос флашката се показва като usb key 1 ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, SofiaFire написа:

Странното е, че в биос флашката се показва като usb key 1 ..

Няма значение! Важно е да видиш как е настроен биоса, дали на Legacy или на UEFI

Ако е на  Legacy Mode флашката трябва да я направиш на MBR, ако е UEFI,  трябва да е на GPT.

Ако не са така Едното е UEFI, а флашката MBR  или обратно, е възможно да става това което описваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах те . А от къде се сменя т тези символи (така да ги кажа) ... В програмата за буутване на флашката ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 12 минути, SofiaFire написа:

Разбрах те . А от къде се сменя т тези символи (така да ги кажа) ... В програмата за буутване на флашката ли? 

Използвай Rufus  изтегли 3.6  Като сложиш флашката и избереш Имич файла, ще ти се появи меню

Capture-1.jpg.2c2700e0f53aeccb0f27d375e0671c95.jpg

Ако биоса ти е на Legacy чукни на дяловата снема и избери MBR

Ако си на UEFI  в биос , го остави на GPT и стартирай програмата без да променяш нищо друго!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди на сайта на microsoft, изтегли техния инструмент, с него изтегли и запиши windows на USB-то.

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows8ISO

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. За съжаление отново нямам успех. Направих нещата , които споделихте, но пак същото. Инсталирал съм N-та  пъти Windows, но до този момент не бях попадал на такъв проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво има на твърдия диск сега?

Ако направите зареждаща USB памет със "Стрелеца" успявате ли да заредите?

Какви са настройките в биоса ви?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дисковете с два .. един 128 SSD и един 500 HDD. И двата са празни. Настройките на биоса са при буутване да чете от usb flash-та 

Т.е и при boot....primary и при autostartup са зададени да чете usb.

В boot secure е на disable т.е да може да чете неоторизиран софтуер.

Преди малко сложих и оптично устройство. Биос го отчете ... Зададох да се буутва от оптичното устройство, направих и бутабъл диск, но пак същото.

П.С: също така съм избрал да само Legacy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкарай 500GB HDD за да не омажеш инсталацията!

Този зареждащ диск с коя точно OS го направи?

Диска на друга машина зарежда ли?

Махни и SSD-то и пробвай така да заредиш от ODD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутабъл диска е с уин 8.1 и го тествах на лаптоп Леново и работи.

А защо да махам HDD не е ли да се избере в кой да се инсталира уина когато завърти бутабъл диска и ми отвори партишъните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, SofiaFire написа:

В boot secure е на disable т.е да може да чете неоторизиран софтуер.

Secure boot няма връзка с "неоторизиран софтуер". Като включиш USB с инсталацията BIOS вижда ли го в boot раздела? Къде го избра това "legacy" - дай снимка от настройките в BIOS. Как записа USB - с инструмента на microsfot ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записах го с Rufus както по-горе ми дадоха като вариант. Иначе биоса разпознава флашката като usb key 1  и името под което е записана. Legacy го избирам в раздел Startup от там на boot mode/Legacy only

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Занесох компа на сервиз и след диагностиката се оказа ,че прави тези неща ,защото напрежението за видеокартата ,която съм сложил допълнително не било достатъчно и от там се стига до черния екран с мигащата чертичка , та ми казаха , че (ако искам друга )трябва друга карта , която да е без изход за допълнително захранване,а да взима енергия от дъното . Някви такива ми ги разправяха по телефона. Към 17ч ще ходя до сервиза да ги чуя по-обстойно за какво ми говорят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е като не си казваш каква е системата ти и какво си добавял към нея.

След като си добавил видео картата и забрави да го споменеш, не се ли сети за инсталацията да пробваш с вграденото видео - ако не на 2-3 път то поне на 10 тия трябваше да светне някаква лампа ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не ми мина през акъла , че това може да е проблема.... Вентилатора се върти ,при стартиране преди логото на Леново си изписва инфо за добавената видео карта, в биоса я има ... дава изображение на монитора ..как да си мисля, че тя е проблем? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш модела на видео картата и колко W иска тя, виждаш етикета на захранването и колко A е 12v му линия ... малко смети и така.

Другото е - работеше ли преди да го пипам - да, аз пипах ли нещо - да, какво пипах - видеото, ако махна видеото какво ще стане ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги имам голям проблем с колата Volvo V40 надявам се някой да знае решение за проблема !!! Първо отказаха всички прибори на таблото,майстора отстрани проблема на следващия ден ми отказа централното заключване,радио,платфони.Майстора ми препоръча да търся друго табло,намерих друго табло майстора го монтира и нещата си останаха същите.Какво да правя от тук нататък?Къде може да е проблема ако не е от таблото? Благодаря Предварително на всички които съдействат за отстраняване на проблема
    • от georchev
      Здравейте! На скоро си преинсталирах Linux-a и сега не мога да си вляза в акаунтите в Gmail ! Сигурен съм в паролите,защото през страницата на google няма проблем! Какво може да е това чудо? Проблема е от една седмица,тогава го преинсталирах. Помагайте!  Благодаря 
    • от acidoctor
      Здравейте съфорумници! 😀От около 2 седмици бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче. Чел съм за бълбукания и свистене но за такъв не съм чел, още😍Казаха ми, че е котлен камък. Някои да се е сблъсквал с нещо подобно или да знае от какво е? 
    • от peekmemf
      Здравейте, днес си купих нов лаптоп HP Omen 15. Инсталирах му Windows 10, но когато цъкна долу на иконката за wifi не излизат никакви мрежи. Единственото, което излиза е това от снимката. Някакви идеи как да го оправя? Благодаря предварително! 

• от Camazotz_21
      Искам да попитам, ако си поръчам лаптоп с Ос-Linux мога ли след това да му сложа Windows? Защото ми слага триста лева отгоре с Windows. 
  • Дарение

• Добави ново...