Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, извинявам се ако това, за което питам някъде вече е обсъждано, но от безизходица нямам вече сили да търся в търсачки и за това пиша тук с надежда да ми помогнете.

Вчера взех реновиран настолен компютър без инсталиран Уиндоус. Днес цял ден се боря с инсталирането, но без успех. В биос задавам приоритет за буутване от usb flash памет ,защото няма оптично устройство.

След като рестартирам компа и минат всички надписи, остава черен екран и горе в ляво мига постоянно една чертичка. Форматирах usb-то на fat32 нчи нищо, после и на NTSF или там каквото беше И пак. Дайте съвети моля ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е компютъра :) ...........така без информация много общо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, SofiaFire написа:

.След като рестартирам компа и минат всички надписи, остава черен екран и горе в ляво мига постоянно една чертичка. Форматирах usb-то на fat32 нчи нищо, после и на NTSF или там каквото беше И пак. Дайте съвети моля ви

Като създаваш инсталационна флашка, избери MBR а не UEFI. MBR се разпознава от почти всички биоси, включително по- старите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странното е, че в биос флашката се показва като usb key 1 ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, SofiaFire написа:

Странното е, че в биос флашката се показва като usb key 1 ..

Няма значение! Важно е да видиш как е настроен биоса, дали на Legacy или на UEFI

Ако е на  Legacy Mode флашката трябва да я направиш на MBR, ако е UEFI,  трябва да е на GPT.

Ако не са така Едното е UEFI, а флашката MBR  или обратно, е възможно да става това което описваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах те . А от къде се сменя т тези символи (така да ги кажа) ... В програмата за буутване на флашката ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 12 минути, SofiaFire написа:

Разбрах те . А от къде се сменя т тези символи (така да ги кажа) ... В програмата за буутване на флашката ли? 

Използвай Rufus  изтегли 3.6  Като сложиш флашката и избереш Имич файла, ще ти се появи меню

Capture-1.jpg.2c2700e0f53aeccb0f27d375e0671c95.jpg

Ако биоса ти е на Legacy чукни на дяловата снема и избери MBR

Ако си на UEFI  в биос , го остави на GPT и стартирай програмата без да променяш нищо друго!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди на сайта на microsoft, изтегли техния инструмент, с него изтегли и запиши windows на USB-то.

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows8ISO

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за помощта. Ще Ви осведомя утре дали имам успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. За съжаление отново нямам успех. Направих нещата , които споделихте, но пак същото. Инсталирал съм N-та  пъти Windows, но до този момент не бях попадал на такъв проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво има на твърдия диск сега?

Ако направите зареждаща USB памет със "Стрелеца" успявате ли да заредите?

Какви са настройките в биоса ви?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дисковете с два .. един 128 SSD и един 500 HDD. И двата са празни. Настройките на биоса са при буутване да чете от usb flash-та 

Т.е и при boot....primary и при autostartup са зададени да чете usb.

В boot secure е на disable т.е да може да чете неоторизиран софтуер.

Преди малко сложих и оптично устройство. Биос го отчете ... Зададох да се буутва от оптичното устройство, направих и бутабъл диск, но пак същото.

П.С: също така съм избрал да само Legacy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкарай 500GB HDD за да не омажеш инсталацията!

Този зареждащ диск с коя точно OS го направи?

Диска на друга машина зарежда ли?

Махни и SSD-то и пробвай така да заредиш от ODD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутабъл диска е с уин 8.1 и го тествах на лаптоп Леново и работи.

А защо да махам HDD не е ли да се избере в кой да се инсталира уина когато завърти бутабъл диска и ми отвори партишъните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, SofiaFire написа:

В boot secure е на disable т.е да може да чете неоторизиран софтуер.

Secure boot няма връзка с "неоторизиран софтуер". Като включиш USB с инсталацията BIOS вижда ли го в boot раздела? Къде го избра това "legacy" - дай снимка от настройките в BIOS. Как записа USB - с инструмента на microsfot ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записах го с Rufus както по-горе ми дадоха като вариант. Иначе биоса разпознава флашката като usb key 1  и името под което е записана. Legacy го избирам в раздел Startup от там на boot mode/Legacy only

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Занесох компа на сервиз и след диагностиката се оказа ,че прави тези неща ,защото напрежението за видеокартата ,която съм сложил допълнително не било достатъчно и от там се стига до черния екран с мигащата чертичка , та ми казаха , че (ако искам друга )трябва друга карта , която да е без изход за допълнително захранване,а да взима енергия от дъното . Някви такива ми ги разправяха по телефона. Към 17ч ще ходя до сервиза да ги чуя по-обстойно за какво ми говорят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е като не си казваш каква е системата ти и какво си добавял към нея.

След като си добавил видео картата и забрави да го споменеш, не се ли сети за инсталацията да пробваш с вграденото видео - ако не на 2-3 път то поне на 10 тия трябваше да светне някаква лампа ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не ми мина през акъла , че това може да е проблема.... Вентилатора се върти ,при стартиране преди логото на Леново си изписва инфо за добавената видео карта, в биоса я има ... дава изображение на монитора ..как да си мисля, че тя е проблем? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш модела на видео картата и колко W иска тя, виждаш етикета на захранването и колко A е 12v му линия ... малко смети и така.

Другото е - работеше ли преди да го пипам - да, аз пипах ли нещо - да, какво пипах - видеото, ако махна видеото какво ще стане ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sofianec
      Здравейте, попадна ми бракуван компютър HP XW8600 с два Xeon X5450 и 4 плочки RAM с неизвестен размер, Захранването е Delta Electronics DSP-800LB A. Проблемът е че при свързване на захранващия кабел се чува цъкане на реле, но нищо не се случва. На дъното свети зелен диод. Пробвах следното: 
      Отстраних всички хард дискове, втория процесор, опртичното устройство, оставих само една плочка памет, но резултатът остана същия. Откачих всички захранващи конектори и установих, че платката има 6 пинов захранващ конектор напълно идентичен с PCI, но служещ за захранване на оперативната памет. Pinout-ът е различен от PCI: 

Замерих напреженията с мултицета и са 12V на оказаните от схемата пинове. Когато стартирам станцията с въпросния конектор изключен (включени 24 и 8-пинов), системата писука два пъти, което след преглед на ръководството индикира insufficient cooling, а всички вентилатори превъртат преди системата да се изключи. Ако махна и двата процесора, системата писука три пъти, т.е. липсващ процесор. Ако сложа PCI-конектор във въпросната букса, системата пищи 4 пъти, т.е. проблем в захранването. Интересното е, че когато изцяло откача захранването от системата и го свържа към контакта започва да работи на празен ход без окъсяване на зелен кабел и GND, както на обикновените ATX захранвания. Дадоха ми го заедно с второ захранване (същото), но няма никаква разлика. Пробвах да стартирам друг компютър с тези захранвания и няма проблем. Всичко сочи че нещо с този 6-пинов конектор не е наред, но не мога да установя какво. Платката индикира зелено, писука, индикира цветово за проблема, съмнява ме да е изгоряла. 
      Ще съм благодарен да дадете предположения за проблема!
    • от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от Dominik Georgiev
      Здравейте скъпи приятели , става въпрос за това , че на моят посредствен лаптоп ( казвам посредствен защото не е нищо особено ) му сложих нов windows 10 -64 , активирах го , два дни му пусках всички актуализации . 
      в крайна сметка след като процеса приключих зададох свой настройки , и си инсталирах необходимите програми сложих си други тапети , и разместиха иконите ..Та въпросът ми е защо след рестарт windows, не запазва почти нищо от това настройките се нулират , програмите се дейнсталират , изтриват се и инсталационните файлове .. 
      благодаря на всички , лек ден !! 
    • от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
  • Дарение

• Добави ново...