Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Преди пет дена си купих от емаг аудио съраунд система logitech z 607 със аукс вход; сд и флаш памет; фм радио; блутуут; двд входове. Аудио системата нямаше никакви проблеми, като при пристигането от куриера беше много добре опакована а в кашона на логитеч всички колонки; суббуфера; кабелите и дистанционното бяха прибрани в стабилни картонени кутии и добре увити в найлонови пликове. Аудиосистемата е много добре пазена от мен и самото дистанционно до ден днешен не е вадено. Днес понеже исках да видя по- добре какъв е волтажа на батерията и милиампера на дистанционното за това извадих дистанционното от найлоновото пликче. Още при изваждането веднага забелязах, че дистанционното от лявата страна е пукнато на три места и отгоре капака със бутоните се е отворил малко но самото дистанционно си работи отлично!

Отново казвам, че аудиосистемата е много добре пазена от мен, дистанционното също, като не е удряно или нещо такова! Не ми се занимава да връщам обратно цялата аудиосистема, защото това са много разправии и главоболие. Има ли някъде в интернет онлайн магазини за дистрибуция от където мога да си взема такова дистанционно или поне някакво универсално дистанционно което да може да управлява тази аудиосистема. Извинявам се за една от снимките на която не много добре се виждат пукнатините за това съм ги оградил в червено. Благодаря предварително! https://photos.app.goo.gl/LFikSAjJ48ZBPXJN8

Редактирано от толчо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш гаранционна карта, там има телефони на доставчик и сервиз. Свържи се с тях, обясни им ситурацията, може и да ти го сменят безплатно, ако не, ще ти кажат колко струва и дали и как могат да ти го осигурят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф доста сложно ще стане с фирмата ще съм ти много благодарен ако направо ми кажеш колко струва и от къде мога да си купя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези пукнатини са никакъв проблем, щом работи дистанционното си го ползвайте така след като не ви се прави рекламация на аудио системата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му е сложното? Имаш телефони, звъниш и питаш. Това е варианта или да търсиш в ebay примерно ново дистанционно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Какво му е сложното? Имаш телефони, звъниш и питаш. Това е варианта или да търсиш в ebay примерно ново дистанционно.

Не ми е проблем питането. Проблема е в самото връщане на стоката и разправии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май не четеш какво ти се пише? Казах ти да им обясниш случая, може да ти пратят дистанционно безплатно, ако не, ще ги питаш колко струва и ще си поръчаш от тях. Те са вносител и сервиз и те могат да ти доставят ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Ти май не четеш какво ти се пише? Казах ти да им обясниш случая, може да ти пратят дистанционно безплатно, ако не, ще ги питаш колко струва и ще си поръчаш от тях. Те са вносител и сервиз и те могат да ти доставят ново.

Извинявай! Благодаря ти много за съветите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв и проблема да си позваш дистанционното така? Много е вероятно, ако си купиш друго, то да е с подобни пукнатини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си дублирал всички дистанционни с едно универсално дистанционно управление на Logitech - Logitech Harmony  Ultimate One:

spacer.png

Заменя до 15 дистанционни.  Програмира се през USB от базата данни на Logitech - от сайта на Лоджитек Хармъни.

Има обаче един проблем - по-скъпо е от аудиосистемата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Михайлов написа:

Аз съм си дублирал всички дистанционни с едно универсално дистанционно управление на Logitech - Logitech Harmony  Ultimate One:

spacer.png

Заменя до 15 дистанционни.  Програмира се през USB от базата данни на Logitech - от сайта на Лоджитек Хармъни.

Има обаче един проблем - по-скъпо е от аудиосистемата ти.

Да позаинтересувал съм се и наистина цената си много спрямо моята аудиосистема, която я взех от емаг за 202 лв. а това дистанционно струва към 270 лв.

преди 15 минути, halek написа:

И какъв и проблема да си позваш дистанционното така? Много е вероятно, ако си купиш друго, то да е с подобни пукнатини

Ами всъщност се чудя дали да не се свържа със оторизираният магазин, който е партньор на емаг но от друга страна си прав и аз също си задавам въпроса ако си купя ново дистанционно дали пак няма пристигне със пукнатини или няма да се пукне някъде? Иначе аудиосистемата е в отлично състояние, всичко работи добре и звука е наистина съраунд! Всъщност Не ме учудва, че това дистанционно се чупи толкова лесно. Това дистанционно е много леко и като го хванеш в ръката направо не го усещаш. Естествено проста изработка от китайците, една платка вкарана в пластмасова кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъл от такова скъпо дистанционно има само тогава, когато с него заменяш голям брой дистанционни с много функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баш от там хич няма да е 60 лв:

Цитат
Price: $35.96 + $27.03 Shipping & Import Fees Deposit to Bulgaria

$62.99 to bgn = 110.53 Bulgarian Lev

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох условията в сайта на емаг и сайта търговец, които е партньор на емаг и условията от приемо- предавателния протокол (гаранционна карта), тези условия са потресаващи и за да се върне стоката и въобще да ти я сменят с нова е сложно. Ето и условията за връщане от сайта на търговеца:

Връщане на стоката

Всеки потребител, направил покупка  има право да върне поръчаните от него стоки в период от 15 (петнадесет) дни от датата на получаването им в случай, че те са съхранени с грижата на добър стопанин, не са използвани, не е нарушена целостта на опаковката им и са във вида, в който са получени, в т.ч. с пълна комплектация и документация. Доставката по връщането е за сметка на клиента. 

Ами в този случай ще си използвам така дистанционното а ако реша направо ще си купя ново дистанционно въпреки, че сигурно ще ми излезе солено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За връщането на стока, закупена онлайн в 14 дневен срок, няма абсолютно никакво значение какво пише в сайта на търговеца. Важното е какво пише в закона. Там изискване да не е ползвана стоката няма, няма и как да има. 

В случая няма да има как да върнеш спуканото дистанционно,  защото нямаш как да докажеш,  че е било така,  търговецът ще каже че е било здраво и ще откаже връщането. 

За това винаги преглед преди плащане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казах какво да направиш. Говори ли с търговеца да му обясниш случая, пита ли за цена на ново дистанционно търговеца или сервиза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дистанционните на всичката техника са консуматив и не се поемат от гаранцията. Същото се отнася и за колоните на музикална уредба, въпреки че те определят половината от цената.

Като работи го ползвай така. Да си се оплаквал при приемане. 

За заменки има и по-евтини варианти, под 20 лв. налични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес пратих писмо по емейл до фирмата, която е партньор на емаг и която има магазин в София. В писмото споделих така и така какъв е проблемът, пратих им снимки на дистанционното със показаните счупвания, цитирах им условията за връщане на продукти от сайта и приемо- предавателния протокол, също така им пратих и сканиран файл на приемо- предавателния протокол- гаранцията на системата. Обясних, че аудиосистемата е в добро състояние, дистанционното е пазено от мен, като не изтървано и удряно. След няколко минути веднага ми звънна по телефона мъж, който беше много любезен, като по телефона също му обясних за счупеното дистанционно, че много добре съм поддържал аудиосистемата и все пак съм похарчил пари за тази аудиосистема. Мъжът ми каза, че напълно ме разбира и че проблема не е в мен и веднага ще се заеме със разрешаването на проблема, като ще се свърже със компанията logitech представител за България. Каза, че се надява от logitech да не се наложи да се връща цялата аудиосистема и ще ги пита дали могат да осигурят ново дистанционно. Аз отговорих на мъжа, че ако може да ми предоставят и изпратят ново дистанционно искам разноските по дистанционното да бъде за тяхна сметка. Мъжът ми отговори, че разноските ще бъдат за тяхна сметка и няма да остави нещата, като проблемът, ситуацията ще бъде разрешена в кратък срок!

преди 2 часа, Филипов написа:

Дистанционните на всичката техника са консуматив и не се поемат от гаранцията. Същото се отнася и за колоните на музикална уредба, въпреки че те определят половината от цената.

Като работи го ползвай така. Да си се оплаквал при приемане. 

За заменки има и по-евтини варианти, под 20 лв. налични.

Ясно, че дистанционните са консумативи но все пак след, като  не се поемат от гаранцията то тогава каква гаранция е?

Знам, че има евтини но оставям за резервен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...