Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си купих грамофон  Audio-Technica AT-LP140XP.

Когато го пробвам на мойте колони, които са с вграден усилвател за тях самите, звукът който излизаше беше прекалено тих. Самите колони бяха на максимум но звука от плочите се чуваше като тиха приятна музика, което е далеч под възможностите им.

В тях съм вкарвал каква ли не техника и не съм имал проблем със силата на звукът.

Самият аутпут левел на грамофона ( предполагайки че ще е полезна информация ) е = Output Level: 5.5 mV nominal at 1 kHz, 5 cm/sec , като изхода е PHONO. Кабела е с бял и червен "жак" и една малка щипчица която предполагам е заземяване.

Също така, в усилвателят на колоните ми няма "GRND" частта и по този начин кабела остава " заземен" само от едната страна ( на микрофона) 

Въпросът ми е , какво може да причинява тихия звук и дали ще ми трябва усилвател или пред усилвател със съответния Phono вход ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Цветомир Христов написа:

Въпросът ми е , какво може да причинява тихия звук и дали ще ми трябва усилвател или пред усилвател със съответния Phono вход ?

Да познал си,какво ще ти трябва.Всички качествени грамофони от старото време,имат слаб изходен сигнал,защото нямат вграден никакъв предусилвател.За да възпроизвеждат качествен и по силен звук,те трябва да се включат към усилвател,който има Phono вход,защото той е с по-голямо усилване на входящия сигнал и допълнителни корекции.Такъв вход обаче имаха само по старите модели усилватели, В обикновен aux вход,не само ще е тих сигнала,но и звука е различен.Въобще цялата характеристика на звука ще е променена,без добри ниски честоти,нито ясни високи,просто орязан постен звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Димитър 59 написа:

Да познал си,какво ще ти трябва.Всички качествени грамофони от старото време,имат слаб изходен сигнал,защото нямат вграден никакъв предусилвател.За да възпроизвеждат качествен и по силен звук,те трябва да се включат към усилвател,който има Phono вход,защото той е с по-голямо усилване на входящия сигнал и допълнителни корекции.Такъв вход обаче имаха само по старите модели усилватели, В обикновен aux вход,не само ще е тих сигнала,но и звука е различен.Въобще цялата характеристика на звука ще е променена,без добри ниски честоти,нито ясни високи,просто орязан постен звук.

Благодаря ти за бързия отговор, веднага ще разгледам в OLX за усилвател с въпросния вход. 

Ако някой има препоръка или продава такъв усилвател е добре дошъл да се договорим нещо :). Аз като невежа ще се информирам още преди да направя финален избор.

Предполагам че такива усилватели могат да се намерят на цена 100-150 лева ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам от първия ти пост, ти в момента използваш колони с вграден усилвател - т.е. активни колони. Това означава, че ако си купиш усилвател с вход Phono, т.е. с RIAA корекция, няма да можеш да включиш колоните към него.

Затова вместо усилвател трябва да си купиш външен фонокоректор. В него включваш грамофона, а от изхода му захранваш вградения усилвател на колоните си.

Ето нещо подходящо от онлайн музикален магазин в Словакия  /доставят до България/:

https://www.muziker.bg/behringer-pp400-phono-preamp

Ето същия артикул от магазин в България:

https://muzikalen.bg/product/pred-usilvatel-za-slushalki-behringer-pp400

spacer.png

Естествено това не е предусилвател за слушалки, а си е чист фонокоректор за грамофони. Тия вторите толкова разбират какво продават...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,  разбирам че за тези колони мога да мина и със този пред усилвател. Благодаря за уточнението , когато прочетох че е за слушалки бях раздвоен.

В бъдеще , когато събера сумата за по-добри колони ще имам предвид усилвателя, за сега ще мина със този модел. Разгледах обяснения за продукта в youtube и вече мисля че точно това ми трябва на този етап.

Благодаря отново за съдействието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Цветомир Христов написа:

Добре,  разбирам че за тези колони мога да мина и със този предусилвател.

Да правилно си разбрал.Ето ти още два по евтини варианта:LD SYSTEMS PPA 2  , MUSICWORLD MILLENIUM PHP 2 ,които могат да ти свършат работа.

преди 10 минути, AGD написа:

Това е външна звукова карта,която трябва да бъде включена към компютър,за да може да включи грамофона през нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Креатива е в пъти по добра от голепосочените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и много по-хубави външни RIAA коректори естествено. Аз примерно ползвам ето такъв:

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, AGD написа:

Креатива е в пъти по добра от голепосочените.

Така е,но първо цената е по висока.Второ,за да слуша една плоча от грамофона,трябва да използва компютъра.Трето на тази аудио система,едва ли ще може да направи разликата в качеството.Хубавото с тази външна карта го виждам в това,че музиката,която ще възпроизвежда от компютъра,ще е с подобрено качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Криейтивът си е много добра външна звукова карта. За слушане на FLAC до 96 kHz/24 bit си е екстра. Е, има и дребни недостатъци - няма нативна поддръжка на РСМ 192kHz/24 bit и нативна поддръжка на DSD и SACD ISO. Т.е. за последните трябва да се задават настройки във Фубар2000 да ги конвертира при прослушване в PCM с подходяща честота на дискретизация преди да подаде сигнала на Криейтива.

Имам и един Криейтив в къщи.

Между другото никога не ми хрумвало да използвам Криейтива като външен RIAA фонокоректор. А и грамофонът ми не е до компютър /или лаптоп/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, вие като любители на качествената техника как връзвате нуждите на младежа с китайските му пръдни (колони с вграден усилвател). Купува си RIAA коректор (предусилвател) и толкова. Продават ги дори и на китове по десетина лв. Прочети за разликата между магнитна и кристална доза. И една стара тема https://www.kaldata.com/forums/topic/250977-направи-си-сам-лампов-усилвателпредусилвател-riaa-корекция/

Препоръката ми е да си купиш усилвател втора употреба с такъв вход. И да почнеш да си мислиш за качествени озвучителни тела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина като за начало просто искам да слушам музиката от грамофона на сегашните си колони с по евтиния вариант (впрочем Германско проиизводство са са не китайски ).

Но като цяло са за смяна .Всеки ужаващ себе си фен на дадената музика която иска да слуша би бил наясно с това. 

За мен това си е едно "ново начало" с различно отношение към музиката , едно по едно ще се подобри системата, помещението и другите подробности.

Разгледах повечето от линковете които споделихте и от тях асоциативно намирам информация която би ми била полезна и за в бъдеще. Освен благодаря друго не мога да добавя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...