Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам как мога да свържа Postgresql база данни чрез nhibernate към уеб приложение на C#. Търсих в интернет, но неможях да намеря. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как търси в google? На мен ми излизат доста резултати, прегледа ли ги всички?

https://www.google.bg/search?&q=nhibernate+postgresql+c%23

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да всички прегледах и не става, ако има клип ще ми е по лесно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има и клипове. И тях ли ти е трудно да намериш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ги намирам, но не се получава, затова исках помош от някой който е работил с тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, petar96 написа:

Търсих в интернет, но неможях да намеря.

преди 3 минути, petar96 написа:

Аз ги намирам, но не се получава, затова исках помош от някой който е работил с тези неща.

Добре е да пишеш малко по-грамотно и точно, ако искаш да получиш помощ. Както и какво точно не ти се получава и къде. Ако искаш по-специализирана помощ, пробвай в https://stackoverflow.com/

Ще трябва и да напишеш кода, който си направил до момента, както и къде и какво не ти се получава и какви грешки ти дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става каквото и да пробвам, сигурно аз нище не правя както трябва.

https://dzone.com/articles/getting-started-nhibernate-and

Гледах от тука, но не знам някой части от кода, които са дадени там където точно се пишат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно не правиш нещо както трябва, а така и не е ясно какво "не става" и какви грешки ти дава? Дал съм ти насоки и къде да питаш за информация. Също така статията, която си намерил, е малко стара - от 2013 година - и е възможно да има промени в някои библиотеки и функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Гледах от тука, но не знам някой части от кода, които са дадени там където точно се пишат

Ами, щом не знаеш кое къде се пише, къде си тръгнал? Очевадно, ти липсват основни познания. 

Как смяташ, че някой във форум ще ти помогне? Щв ти отвори главата и ще ти налее акъл с фуния? Попълни си празниците в познанията поне до толкова, че да можеш да дадеш адекватно обяснение на проблема вместо имбецилното "не става". Тогава може и да получиш отговор който да разбереш.

---едит---

Подобен въпрос е повече от смешно да се пусне в SO. Ако това се направи въпроса няма да оцелее повече от 5 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво още веднъж се доказва, че тука освен да ти намират кусури друго не прави. Нали това е форум за помощ, колкото и да е просто свързването на базата данни в началото ти изглежда трудно и именно затова реших да помоля за помощ. Но както винаги никой не ти помага, защото той знае абсолютно всичко в каквато и област да е. Браво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как да ти помогнем? Боб ли да хвърляме? Нещо си някъде не можеш да направиш? Какво е то, къде, за пореден път те питам, каква грешка ти дава? Къде е кода, който си написал? Дали сме ти насоки, а ти нищо освен мрънкане. Дори не е ясно дали изобщо имаш някакви познания по програмиране и какви са. Като гледам са 0 (нула).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да се разчита на вас, да помогните на човек значи изобщо да не се надява. Аз си я оправих сам. И като сте големи програмисти, защо постояно искате код, дай някой линк към някоя тема в интернет, където са питали това и готово. Все едно като ти дам кода ще направиш нещо, пак ще мрънкаш за друго. Приятна вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Типичното @ко, тъпо и нагло. И разбирасе, типичната реакция - аз си реших проблема.

Иначе, виж колко си прав. Във форум можеш да получиш помощ, но не и да то се налее акъл. Да е UI да ти го набием, ама не е.

И между другото - кодове искат такива като теб. Там пък типичната реакция е: не става и не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.08.2019 г. в 20:51, petar96 написа:

Ако трябва да се разчита на вас, да помогните на човек значи изобщо да не се надява. Аз си я оправих сам. И като сте големи програмисти, защо постояно искате код, дай някой линк към някоя тема в интернет, където са питали това и готово. Все едно като ти дам кода ще направиш нещо, пак ще мрънкаш за друго. Приятна вечер.

Ретроспектива, ако обичате:

на 30.07.2019 г. в 14:59, petar96 написа:

Здравейте, искам да попитам как мога да свържа Postgresql база данни чрез nhibernate към уеб приложение на C#. Търсих в интернет, но неможях да намеря. Благодаря предварително

на 30.07.2019 г. в 15:51, Raze написа:

Как търси в google? На мен ми излизат доста резултати, прегледа ли ги всички?

https://www.google.bg/search?&q=nhibernate+postgresql+c%23

на 30.07.2019 г. в 16:25, petar96 написа:

да всички прегледах и не става, ако има клип ще ми е по лесно 

на 30.07.2019 г. в 17:23, Raze написа:

...

Ще трябва и да напишеш кода, който си направил до момента, както и къде и какво не ти се получава и какви грешки ти дава.

...

Анализ:

1) Зададен е въпрос по точно конкретен проблем.

2) Даден Ви е отговор с ресурси, където да можете да проверите какво става.

3) Вие "прегледахте" всичко в Google и не става (?!) и искате клип - ами нали вече всичко проверихте ? Т.е. няма индексиран клип, който да описва това и някой от нас трябва да го направи ?! 

4) Логично, при тази постановка е по-добре да се види конкретно какъв е проблема Ви - затова Ви се иска код или диаграми или нещо, което сте направил, за да може да Ви се помогне.

Вие като сте болен, GP-то Ви как да Ви помогне, ако не му обясните конкретно проблемите си и не му покажете лабораторни резултати или снимки ? Или да пуска тотото и да Ви изпише нещо, пък ... ако стане ... ?!

И много сте прав - това е ФОРУМ, в който хората си помагат - не е портал за учене или записване на tutorial-и по програмиране. Като в болницата - идва се с конкретен проблем и с вашите конкретни данни и изследвания, а не "дайте тука всички начини за ползването на пеницилина ... " .

И малко повече увежение, ако обичате - @Raze и @mr mcwolf са можели през времето, когато са ви обърнали внимание да се занимават с техни си неща.

Така, като заключение, поздравление за това, че сте успели да се справите с проблема си (който така и не се разбира всъщност от какво се обуслява), но обърнете малко внимание на attitude-а си към събеседниците насреща. 

P.S. Принципно, дори в големите форуми е прието, когато се реши даден проблем, независимо от кого, той да се добави като отговор към темата (дори SO си имат политика за Accepted Answer). Това ще помогне именно следващия индивид с такъв проблем, бързо да види как да го реши. В случая, честно казано, ще остана повече изненадан ако се случи, отколкото да не стане. Но ... надежди ...

Поздрави и с  ... уважение ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...