Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

От няколко дни гледам едни момчета, в дискорд групата се опитват да си оправят тия Unicode Characters, понеже когато влезеш в Дискорд през баузъра, не ти изкарва картинките ако има такива.."В имената на каналите"
До колко знам, т'ва си е било проблем от Windows-a, опитах и аз с дискорда през браузъра, и също ми излизат квадратчета вместо емоджита/иконки, ето скрийн как изглеждат при мен > ЦЪК , ето и как трябва да изглежда > ЦЪК2 , има ли някакъв начин да се оправи това?

PS; Ето какво пишат от "Discord" в Twitter > ЦЪЪК
PS; Извинявам се, ако темата е в грешен раздел!

Редактирано от B0rn T0 P0rN (Forest*)
EDIT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В съобщението в Twitter се казва че Unicode са свързани пряко с ОС. И второто сигурно ли е че ОС е обновена до последна версия?

Провери си  Регионалните настройките в ОС, дали всичко ти е настроено на български. Особено настройките за Unicode програмите.

Ако всичко е настроено както трябва и не помогне. Опитай да обновиш ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 18 минути, oic написа:

В съобщението в Twitter се казва че Unicode са свързани пряко с ОС. И второто сигурно ли е че ОС е обновена до последна версия?

Провери си  Регионалните настройките в ОС, дали всичко ти е настроено на български. Особено настройките за Unicode програмите.

Ако всичко е настроено както трябва и не помогне. Опитай да обновиш ОС.

Само дето не съм с тоя боклук Win 10, а съм с Win 7 или няма разлика в тоя случай?

EDIT; Прегледах т'ва чудо, и със абсолютно нищо няма да ми помогне с този Unicode. Реално погледнато, през discord app-a ми излизат емоджитата в имената на каналите, но през браузъра не ми ги показва, това е.

Редактирано от B0rn T0 P0rN (Forest*)
EDIT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, B0rn T0 P0rN (Forest*) написа:

Само дето не съм с тоя боклук Win 10, а съм с Win 7 или няма разлика в тоя случай?

EDIT; Прегледах т'ва чудо, и със абсолютно нищо няма да ми помогне с този Unicode. Реално погледнато, през discord app-a ми излизат емоджитата в имената на каналите, но през браузъра не ми ги показва, това е.

Ето тук има инфо за настройките за Unicode.

How to Change Language in Windows 7 for Non-Unicode Program

Кой браузер (Firefox, Chrome, Opera) използваш? Смени го с друг и провери дали има ефект.

Поразрови се и провери дали и на други имат този проблем със използването на Discord в бразузера, със Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, oic написа:

Кой браузер (Firefox, Chrome, Opera) използваш? Смени го с друг и провери дали има ефект.

Поразрови се и провери дали и на други имат този проблем със използването на Discord в бразузера, със Windows 7.

Признал съм единствено Chrome, друг браузър няма как да съществува на компютъра освен Chrome и Explorer.. През Explorer-a е същото, а както бях казал и по-горе, и други хора имат същия проблем. При много малко забелязвам, че им разчита тези емоджита през браузъра, дори емоджитата в youtube не ми разчита, което е още по-интересното.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Chrome го ползвам за втори браузер. 

Никога не ми е харесвал, като браузер поради ред причини:

Настройките, и опциите им са крайно объркващи за потребителя. "Гълта" повече ресурси вкл. високо потребление на RAM  при отворени множество ТАBове/ страници. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...