Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Решил съм да направя сайт в безплатния Google sites, който да представя малката ни фирма. Засега сме още прохождащ бизнес и нямаме бюджет за платен сайт и SEO оптимизации. Причината поради, която съм се насочил към платформата е, че домейна се представя като mysite.com и че е продукт на Гугъл все пак. Проблемът е, че съм абсолютно необразован в сферата на сайтове и оптимизации. 

Въпросът ми е как да бутам сайтчето напред в търсачките? Разбирам, че трябва всеки месец например да се добавя уникален текст в страниците. Начинът в Google sites за който се сещам, е да се добави подменю Статии и там да се пише ежемесечно. Гледам, че някои страници в същата платформа са добавили блог. Може да е била съща идеята им, но линкът за блог води към друг сайт, та се чудя. Ето за тази страница говоря. Това че блогът е външен не знам дали върши работа. А и не знам как да го сглобя в Гугъл сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, The_Nomad Google sites е опит на Google да се превърне в голяма директория. Подобен опит от страна на Google беше и Google+ , който завърши фатално с ликвидиране на цялото съдържание публикувано там. Много хора се мъчеха да постигнат някаква видимост, правеха групи и от време на време спамваха по някоя обратна връзка с надеждата да се подмажат на Google. Локациите в Google карти за момента е единствената успешна не мъртва инициатива започната от Google, освен основната им функция за търсене в мрежата. Лошото е, че от всички опити на Google да придобие влияние и в други сфери, само този беше "успешен". Резултата е, че цялото съдържание на много, които възлагаха надежди на Google беше изтрито, а надеждите им забравени. Истина е, че в момента Google Бизнес с функцията за локално намиране на карти е ефективна тактика, но не бих се надявал на нея в дългосрочен план, камо ли пък за класиране в резултатите, ако не е подкрепена с качествен уеб сайт. Google My Business и сайта, който създавате там само може да помогне на основния ви сайт.

*Уточнение - по-горе казах "успешен", защото макар и да е ефективен похват и до ден днешен, хората злоупотребвят с Локациите в Google карти за собственото си класиране. Google не прави нищо по въпроса. Въпрос на време е да пореже много хора или да реши да промени начина на предлагане на това каре отдясно в резултатите.

Проблемите са няколко:

1. Трудно може да се говори за класиране в резултатите, ако нямате основен сайт със собствен домейн;
  2. Показвате се в "препоръчан" резултат отдясно (Google My Business) и ако човека не кликне на резулатта и не задълбае, няма да стигне до миниатюрното ви сайтче;
  3. Показвате се само при изписване на името на фирмата 1:1 (Има варианти да подобрите покритието си в резултатите и с части от ключовите думи, но далеч не толкова ефективни, колкото, ако имахте собствен домейн.);
  4. Ако все пак приложите всички хитрини и инвестирате време и усилия в това да се класирате малко по-добре по този метод, рискувате той да се видоизмени в бъдеще, да не бъде взиман с толкова голяма тежест от Google или (малко вероятно да е скоро, но следвайки предишните инициативи на Google) да бъде изтрит.

Мога да ви информирам напълно безплатно и мога да ви дам индивидуални съвети съобразени с вашия бизнес за вариантите за изработка на сайт и SEO - оптимизация на сайт и класиране на първа страница в Google без да се ангажирате с каквото и да било. Разгледайте двете връзки, които съм публикувал, за да придобиете идея на какво ниво са познанията ни. Ще намерите и телефони за обратна връзка. Само ми припомнете, че се обаждате от форума на Kaldata. Имам и друг акаунт тук на няколко години, но не можах да си влезна в него, затова направих нов. 😃

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, webdesignbg написа:

Локациите в Google карти за момента е единствената успешна не мъртва инициатива започната от Google, освен основната им функция за търсене в мрежата.

Ха-ха-ха. Гугъл са лидери в толкова много области, че ме мързи даже да ги изреждам.

преди 47 минути, webdesignbg написа:

Показвате се в "препоръчан" резултат отдясно (Google My Business) и ако човека не кликне на резулатта и не задълбае, няма да стигне до миниатюрното ви сайтче;

Препоръчания резултат е баш люфнат най-отгоре отговор на запитване, който на всичкото отгоре дава линк към сайта, вади снимки, лога, карти, работно време, адрес, контакти и да не изреждам какво още. Опитай да си платиш за реклама на тази позиция - първа страница горе, за да видиш колко незаменима е тази опция.

преди 48 минути, webdesignbg написа:

Показвате се само при изписване на името на фирмата 1:1

Глупости.

преди 49 минути, webdesignbg написа:

Резултата е, че цялото съдържание на много, които възлагаха надежди на Google беше изтрито

Съдържанието на Google+ не е изтрито и вероятно няма да бъде изтрито докато човечеството съществува. Това е Гугъл, не паметта на нечия баба.

преди 51 минути, webdesignbg написа:

Мога... да ви дам индивидуални съвети съобразени с вашия бизнес...

Аз се чудих защо някой ще си прави труда да пише толкова просторно глупости, пък то било реклама на бизнес.

преди 51 минути, webdesignbg написа:

Разгледайте двете връзки, които съм публикувал, за да придобиете идея на какво ниво са познанията ни.

Разгледах. Според Alexa тези сайтове не съществуват. Хайде успей да оптимизираш поне сайтовете, на които рекламираш, че можеш да правиш оптимизация, пък тогава чакай някой да те приеме насериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@niam-niam Не разбирам раздразнението ти, но очаквах такава реакция от български форум. Не рекламирам като този, който си е плеснал линка над моя отговор, а предлагам безплатна информация и съвет, в случай, че са необходими. Въпреки недоволството ти заставам зад думите си. Сайта е пуснат за индексиране преди една седмица, нормално е на Alex-a да не ѝ говори нищо. Това не значи, че нямаме клиенти и сериозно портфолио през годините от 2008-ма насам. При добро желание, ако иска да си свърши работа, човека може да се свърже с мен и на лично съобщение за по-конкретна информация, която не е по темата. Опитал съм се да му дам каквото мога по темата. Това е моят поглед над нещата.

Член съм в Google+ откакто съществува. Даже бях написал пълно ръководство за Google+ още през 2014 когато G+ беше нещо и "нещо" е точното определение. Нормално е компания, чиято схема за успех е да "вземе" най-доброто от известните решения с отворен код, да го направи пръпрайтъри, да си плесне бранда отгоре - да се бие в гърдите, че е лидер в много области. Такава е политиката ѝ откакто съществува. Ако мога да съм полезен с допълнителна информация (която не е по темата) ЛС. Във форумни престрелки няма да участвам. Ако можеш, помогни на човека с полезен съвет и твоята гледна точка., не се опитвай да ми бъдеш "критик/хейтър" с по едно изречение. Нямам претенции да съм най-голямото светило, но поназнайвам някои неща. 😃 Най-вече от натрупан личен опит и много допуснати грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...