Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

SSD не вижда реалната големина на информацията

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема ми е следния. Купих ново SSD Silicon Power A55 512gb та след като го форматирах, разделих на 4 дяла и инсталирах windows 10 го извадих и сложих в кутия за външен хард, Сложих стария хард диск на лаптопа на който имах инсталиран win7 и копи-пейстнах информацията си, всичко се копира нормално(дори проверих всички дялове) и когато сложих SSD-то в лаптопа и стартирах windows информацията не се вижда. Свалих го и пак в кутията за външен хард и го закачих на друг комп на който се вижда колко е пълно но като отвориш дял няма нищо. Върнах го на моя лаптоп и ми показва до къде е пълен но се вижа съвсем малко от информацията. Ако е от значение дялът Е съм го оставил 120гб а сложих 119гб инфо и за него не ми дава колко е пълен. Дано сте ме разбрали, че с обясненията малко ми е трудно.

Untitled.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай снимка от disk management. Какво означава "не се вижда информацията"? Дяла не може да се отвори ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отварят се всички дялове но на тях не се вижда всичката информация а дял Е в него не се показва нищо а е препълнен дори

Untitled.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така са станали даже и незнам как е станало, но пък дял Д е основен а и при него е така. Значи те имат реално по много вече информация а като ги отворя се вижда съвсем малко а дял Е е препълнен а от него нищо не се вижда. А какви трябва да ги направя защото не знам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Raze написа:

ОК, ама при МВR "схема" стават пет дяла....в случая

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следното предложение ако все още имаш данните на сигурно място (HDD-то).

Триеш всичко от SSD-то.

Слагаш OS-a върху 100GB дял 1024*100 + 4 = ... - толкова пишеш за дяла.

Всичко останало го правиш един дял.

След като нагласиш системата, правиш image и почваш копиране на файловете, като SSD то е в лаптопа, а твърдия диск през USB.

Правиш проверка на контролните суми на файловете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо е омазано с тези "логически" дискове/дялове, най-добре, както ти казаха, изтрий ги и си ги направи отново, но да не са логически.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Zdraveli написа:

Отварят се всички дялове но на тях не се вижда всичката информация а дял Е в него не се показва нищо а е препълнен дори

Untitled.jpg

И аз съм го ял вече тоя ***, реално информацията си е на диска, ама нямаш права да я виждаш и 10-ката не ти я показва.

Трябвало е обратното да направиш - да сложиш харддиска в кутийката и така да копираш информацията докато си заредил 10-ката от SSD-to.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв е проблема да е логически

файловете са скрити

дай на фолдер опшън ънхайде хиден фолдерс 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, plamen_petrov_80 написа:

Имам следното предложение ако все още имаш данните на сигурно място (HDD-то).

Триеш всичко от SSD-то.

Слагаш OS-a върху 100GB дял 1024*100 + 4 = ... - толкова пишеш за дяла.

Всичко останало го правиш един дял.

След като нагласиш системата, правиш image и почваш копиране на файловете, като SSD то е в лаптопа, а твърдия диск през USB.

Правиш проверка на контролните суми на файловете.

Нямам я вече защото след като я копират и видях че си е на място форматират гарда. А относно скритите папки и файлове беше първото което направих но успех нямаше

преди 34 минути, ined написа:

И аз съм го ял вече тоя ***, реално информацията си е на диска, ама нямаш права да я виждаш и 10-ката не ти я показва.

Трябвало е обратното да направиш - да сложиш харддиска в кутийката и така да копираш информацията докато си заредил 10-ката от SSD-to.

Именно, и как ги оправи нещата или триене и на ново защото си я имал?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли съм тъп или на първия шот дял Е пише 119 свободни от 120? Ако това е последния актуален шот - нищо не си копирал или поне не там където трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, zlinaka написа:

Аз ли съм тъп или на първия шот дял Е пише 119 свободни от 120? Ако това е последния актуален шот - нищо не си копирал или поне не там където трябва.

Така се вижда защото е препълнен най-вероятно, като го свържа с кутия показва колко е пълен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че като го вържеш външен дяловете ще имат други букви най-вероятно. Да не би просто да бъркаш нещо къде кой дял гледаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Untitled.jpg.f812680c77c72d9c6add94bc0f44552d.jpg
Десен клик по дял Е > Properties>Security>[Edit]>[Add]>[Advanced]>[Find Now]>кликни на името на профила ти>[OK]>[OK]>Full Control - отметка > {Apply}>[OK]

След като завърши операцията вклез в Е

преди 12 часа, Raze написа:

Защо си ги направил "логически"?

Това няма никакво значение - важно е само първият дял да е основен

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Нещо е омазано с тези "логически" дискове/дялове, най-добре, както ти казаха, изтрий ги и си ги направи отново, но да не са логически.

ако разбираше, нямаше да пишеш такива глупости. когато диска е в мбр може да имаш макс 4 главния дяла или 3 главни + 1 екстендед със до 128 логически устройства в него (това че няма толкова букви в азбуката е отделен въпрос)... ако искаш 5 главния дяла трябва диска да е в насрания интелски  боклук GPT...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@the professor, една корекция:

преди 7 часа, the professor написа:

3 главни + 1 екстендед със до 128 логически

дяла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, DarkEdge написа:

Untitled.jpg.f812680c77c72d9c6add94bc0f44552d.jpg
Десен клик по дял Е > Properties>Security>[Edit]>[Add]>[Advanced]>[Find Now]>кликни на името на профила ти>[OK]>[OK]>Full Control - отметка > {Apply}>[OK]

След като завърши операцията вклез в Е

За жалост това не помогна☹. Само да вметна че на другите два дяла се вижда че има информация но не се вижда цялата, само малка част от нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Под linux какво ли ще се види?

Който разбира може и да види, но аз не съм от тях

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в стартиран с администраторски права cmd (десен клик по старт бутона и клик по Command Prompt (Admin)) командата
dir e: /b /s
връща ли списък с директории и файлове?
Ако да - на реда напиши explorer, натисни Enter и провери какво се вижда в дял E

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

А в стартиран с администраторски права cmd (десен клик по старт бутона и клик по Command Prompt (Admin)) командата
dir e: /b /s
връща ли списък с директории и файлове?
Ако да - на реда напиши explorer, натисни Enter и провери какво се вижда в дял E

Ето това ми дава, от Е не ми показва нищо

Untitled.jpg

Untitled1.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, PANOV написа:

Инсталирай и виж какво ще се появи с тази програма - WinDirStat.

Показва това което си се вижда по принцип

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам странното усещане, че тази машина е заразена.

преди 5 минути, Zdraveli написа:

Показва това което си се вижда по принцип

И ние как да познаем какво се вижда по принцип?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване