Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 11 минути, Michigan111 написа:

Конференцията от 1832 няма и няма как да има нещо общо. Тази която ни касае е от 1878. 

Не само Австро-Унгария е против голяма България,  а всички велики сили,  между другото и Русия няма такива намерения в предварителните договори. 

А Англия не оказва помощ на Османската империя,  а заявява готовност за такава, ако Русия не се придържа към предварително договореното. 

И в крайна сметка това, което Берлинския конгрес узаконява е точно това, което е договорено преди войната,  с промяната свързана със Софийска област която споменах по рано. 

Да само, където има британска флота из всички морета на Балканите.

Да не презаписваме наново историята.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Хобърт_паша

Не може нещо да бъде договорено преди, защото тези преговори са били тайни и само между Австро-Унгария и Русия. Няма протоколи, няма други държави, няма никакви представители от другите държави.

Единствената велика сила, която е била на наша страна е била Русия. Но отслабена от многобройните войни в различни фронтове и въпреки това предприема война. 10-та поред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, acnekt написа:

Да само, където има британска флота из всички морета на Балканите.

Да не презаписваме наново историята.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Хобърт_паша

Не може нещо да бъде договорено преди, защото тези преговори са били тайни и само между Австро-Унгария и Русия. Няма протоколи, няма други държави, няма никакви представители от другите държави.

Единствената велика сила, която е била на наша страна е била Русия. Но отслабена от многобройните войни в различни фронтове и въпреки това предприема война. 10-та поред.

Ами дори в източника който цитира няколко пъти е написано,  че има предварителна договорка.  То самите събития след Априлското въстание са постоянни конференции,преговори и договорки.  Всичко започва с Цариградската конференция,  където всъщност всички са на наша страна,  а самите вълнения в Европа след Априлското въстание дори тръгват от Лондон. 

Когато в последствие се разбира,  че без война няма се мине и ще я води Русия всеки започва да си гледа интереса,  защото осъзнават че бъдещата държава ще бъде дълго време под руско влияние.  Но това не променя факта,  че в Цариград всички велики сили настояват пред султана за мирно решение на кризата,  което щеше да бъде 100 пъти по изгодно за България.  

Иначе преди войната руснаците си преговарят с всички държави,  не е вярно че го правят само с Австро-Унгария. През 77 ма Игнатиев обикаля като совалка столиците,  не е бил на туризъм. 

Негови думи - За да бъде властта ни здрава и и да не изисква постоянно извънредно напрежение от наша страна, е необходимо постоянно нравствено подчинение на съседните области и да превърнем българското и гръцкото население, от една страна, и арменското, от друга, в послушно оръдие на руската политика и в постоянни съюзници, като унищожим всякаква възможност за преминаването им във враждебен лагер

и думи на руски дипломат, съвременник на събитията - Смисълът на Санстефанския договор може да е само един: да даде на българите доказателство за добрата воля на Русия, а отговорността за неизпълнението му да прехвърли на Европа.

И на кого да вярвам,  на учебниците по История или на логиката? 

В политиката,  и тогава , и днес , приятели няма,  има интереси.  Руснаците тогава са си гледали интереса,  гледат го и днес,  както и англетата. 

Както писах и преди,  англичаните са били готови да помогнат на високата порта, въпреки че обществото е било настроено против османците,  просто всеки политик поставя интересите пред чувствата.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обичам такива изкуствени неща, като държавите. Обичам природата, обичам хората, но име и държава, не. А този химн цяла година ми надуваха главата с него, като го чуя и ми иде да повърна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, insec написа:

Обичам природата, обичам хората, но име

Какво му е на името? Като си се родил, как се казваше?

преди 14 минути, insec написа:

Не обичам такива изкуствени неща, като държавите.

И като родителите?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Родил съм се без име, а родителите са съвсем реални хора и естествено присъщо явление в природата, а не изкуствено такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, insec написа:

родителите са съвсем реални хора и естествено присъщо явление в природата, а не изкуствено такова.

Мдаа, така е. Да не забравяме с колко изкуствени явления е наситено ежедневието ни! И форума е сборна формация, но си тук! 
Лек и успешен ден! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесвам българският език и писменост. Част от историята ни, когато е имало адекватни владетели. Природата и земята, но тя реално не ни принадлежи. Възрожденците и патриотите, които с много саможертви са успели да запазят духа, традициите и културата.

Истината е, че повече са нещата, които не харесвам и определено не се гордея особено, че съм българка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече имаме тема !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, haidukpikaso написа:

Вече имаме тема !

Извинявам се. Видях я след тази. Ако трябва модератор или аз ще си преместя мнението и там, Госпожо Полицай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, haidukpikaso написа:

Вече имаме тема !

Да, ако преценят, нека ги обединят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Callipso написа:

Извинявам се. Видях я след тази. Ако трябва модератор или аз ще си преместя мнението и там, Госпожо Полицай!

така викай на майка си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, haidukpikaso написа:

така викай на майка си

Не просто така ѝ викам, а се обръщам непрекъснато с това обръщение към нея. Така ме е възпитала. Почти като онова `Сър!`

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Callipso написа:

Не просто така ѝ викам, а се обръщам непрекъснато с това обръщение към нея. Така ме е възпитала. Почти като онова `Сър!`

ами викай й - на мен не, не съм майка ти и ти си никаква

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България, това сме ние! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.08.2019 г. в 17:56, haidukpikaso написа:

Вече имаме тема !

Не е вярно. Тази тема и тази, която си я изронила от пакетче Зрънчо, няма никаква прилика.

Ето защо съм горд, че съм БЪЛГАРИН! Ние, Българите - произход, религия, знания, теории, доказателства

и тази е Аз обичам България.

Темите са различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.08.2019 г. в 22:49, Michigan111 написа:

За мен истинския химн е Шуми Марица.

Немският шлагер “Wenn die Soldaten durch die Stadt marschiern” като български химн. Това е кабаретно изпълнение ве пич haha.png И ти си чел разни патост-ологийни статии тип "най-най-дъ бест".

Питах Michigan111 с лично съобщение защо настоящият химн не е български - единственото, което можеше да е интересно в тази тема - но не получих отговор.

Иначе темата е жалка. Ако обичате родината си заради глупостите писани в темата, значи дори не я познавате. Повече звучи като комерсиална реклама защо европеец трябва да дойде тъкмо тук да хваща тен, да яде и пие. Но масмедиите са премахнали нуждата от мислене от доста време и това си личи.

ПП: Още първата картинка - тюрлюгювеч, спомени от Народна република България е гавра с два от трита национални символа, която директно те номинират за патреот.

на 2.08.2019 г. в 0:13, petie1 написа:

13 века ние сме си запазили името

А 7 века робство, когато сме били под други заглавия, къде отидоха? И сме си запазили името колкото Франкската империя, която, о боже, я има в Европа отпреди прабългарите. Гордост градена на митове е любов към фикция.

на 2.08.2019 г. в 2:37, Иванчов написа:

населението в горепосочените граници е било българско

Не е било българско, а преобладаващо българско. И като копираш картинки, прочети и какъв е тоя Санстефански договор. Не е като да не го пише.

на 2.08.2019 г. в 10:09, Michigan111 написа:

Проблемът е друг. Още преди войната Русия е подписала споразумението от Райхщад (1876) и конвенцията от Будапеща (1877) където точно и ясно е поела ангажименти какво ще се случи с границите на Балканите.  А между Сан Стефано и Берлин имаше една конференция в Лондон,  където руснаците потвърждават ангажиментите от преди войната. Така че в Сан Стефано просто рисуват нещо, което няма как да се случи.

Интересно тези рисунки само за "спасената" България ли са предназначени или са имали и друг замисъл.

на 10.08.2019 г. в 18:52, Callipso написа:

Харесвам българският език и писменост.

А, ето това пък е едно от малкото неща, които не харесвам. Излишно усложнена лексика, беден речник, който в последните години БАН пълни с думи като палаткаджия, бингаджия и смърфинг, и букви възпрепятстващи бързото писане. Дълбокия проникновен замисъл на кръстове и богове символизирани с кръгчета, може да си го заврат някъде борците за святата кирилица. Това е лоша азбука, пък реформата на руския цар, която е приета в България и днес ползваме за официална, я прави още по-нечетлива и просто гадна.

на 10.08.2019 г. в 18:56, haidukpikaso написа:

Вече имаме тема !

Ауууу, анатема!!! Изчетох цялата тема, заради което трябва да бъда канонизиран! Пълна с лайна и лайнохвъргачки тема, в която се говори за всичко друго, но не и за патриотизъм. Но пък ми послужи за една не по-кратка тема за митовете, с които мързеливите българи се гордеят, а могат с един сърч в нета да проверят колко са абсурдни и невъзможни.

на 10.08.2019 г. в 19:07, Meri Meri написа:

Да, ако преценят, нека ги обединят!

Един дол лайна са, и в небитието да ги обединят, никому няма да липсват.

на 20.08.2019 г. в 18:00, Meri Meri написа:

България, това сме ние! 

По-скоро българите сме ние, ама кой ли прави разлика между народ и държава. То и двете са изпразнени от съдържание, по това си приличат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, мен написа:

Иначе темата е жалка. Ако обичате родината си заради глупостите писани в темата, значи дори не я познавате.

Жалка е да, като не правиш разлика между държава и Родина! Но е хубаво, че изказваш мнение!  

преди 14 минути, мен написа:

Един дол лайна са, и в небитието да ги обединят, никому няма да липсват.

Изказваш мнение и решаваш за всички потребители ли? Анкета ли си пуснал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ПС: Колко още ще стоят неадекватните постове на @haidukpikaso +на @мен шизофренията в тази тема? (докладвани и то?!? )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отечество любезно, как хубаво си ти

Отечество любезно,как хубаво си Ти!

Как чудно се синее небето ти безкрайно!

Как твоите картини меняват се омайно!

При всеки поглед новий, по- нови красоти:

тук весели долини, там планини гиганти,

земя пълна с цвете, небето със брилянти...

Отечество любезно, как хубаво си ти!

Коя земя от теб е по-пъстра, по-богата?

Ти сбираш в едно всички блага и дарове:

хляб, свила, рози, нектар, цветя и плодове,

На изтока светлика, на юга аромата.

Горите ти са пълни с хармония и хлад,

Долините със трендафил, гърдите с благодат!

Коя земя от тебе е по-пъстра, по-богата?

Иван Вазов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.09.2019 г. в 18:09, мен написа:

А, ето това пък е едно от малкото неща, които не харесвам.

Е ти може и да не я харесваш,  но си е повод за гордост. Ако мислиш, че в края на 9ти и началото на 10 век да създадеш азбука, да я наложиш и да накараш Рим и Константинопол да я признаят,  че и за канонична да се съгласят,  значи не си в час.  А превода и преписа на книги що за труд е, ако се замислиш. .. 

И на колко хора по света днес я ползват,  това е създадено от българи по поръчка на българския цар. И вместо днес да натискам е с гордост да се казва Българска азбука,  ние си траем, че цял свят я нарича с лъжовното Кирилица.  Айде сега ако искаш пиши лично да ме питаш защо Кирилица е лъжовно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...