Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте всички, купих на майка си нов телевизор, включихме го и всичко си беше наред. На другия ден ме извика, защото не може да го включи. Смених батериите на дистанционното, които иначе си бяха нови и тръгна. На следващия ден - същото. Пак ги смених. Пак тръгна. Сложих старите на апарата за кръвно и ми показа празни батерии - там има такава индикация. Занесох ги и в близкия сервиз, където ми замериха всички ползвани батерии и всички бяха празни. Замерих и поредните, които щях да слагам, те си бяха наред, но сега - един ден по-късно - пак са празни. Не че съм технически грамотна, но такова нещо не съм чувала досега. Да не иска да работи дистанционното - добре, но да ми изпразва батериите за нула време... Моля за предположения. Ясно е, че ще нося телевизора и дистанционното в магазина, но на мен ми се иска да ми сменят направо конфигурацията, а не да ми ремонтират сега дистанционното, при положение, че аз очевидно съм купила дефектно нещо, а не да се е повредило след известна употреба, да кажем, че да чакам да го ремонтират по силата на гаранцията. Знае ли някой дали имам право да искам това? Благодаря!

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми вие си знаете, че дистанционното ви прави проблем. Или ще опитат да ги поправят или ще ви го сменят с друго. Щом е в гаранция отивате в магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли някой ще ремонтира ДУ....по скоро ще ти го сменят, но едва ли си заслужава труда от ваша страна и нервите.

Вземай едно програмируемо, копирай оригиналното и си свиркай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Vasilissa

Aко си купила телевизора онлайн и не са минали 14 дни може да го върнеш без обяснения и да вземеш друг телевизор.

Иначе го занасяш в сервиза и там ще преценят дали може да се отремонтира или не, и тогава ще ти го заменят с ново.

Телевизора  няма смисъл да го носиш в сервиза.

преди 8 минути, street racer написа:

Едва ли някой ще ремонтира ДУ....по скоро ще ти го сменят, но едва ли си заслужава труда от ваша страна и нервите.

Вземай едно програмируемо, копирай оригиналното и си свиркай :)

Как ли пък не чисто нов телевизор да си купиш в гаранция и да не я ползваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Pig написа:

Прав си, но може да се окаже, че гаранцията не покрива ДУ..... и остават само нервите и хамалогията. Иначе - да, най правилния начин в случая е да се пробва гаранционна замяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, street racer написа:

Прав си, но може да се окаже, че гаранцията не покрива ДУ..... и остават само нервите и хамалогията. Иначе - да, най правилния начин в случая е да се пробва гаранционна замяна

Няма такъв начин при чисто нов телевизор , д/у да не го покрива гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Pig написа:

Разбира се, че в крайна сметка ще я ползвам. Мисълта ми е, че предпочитам замяна с нов телевизор, а не да ми ремонтират дистанционното и пак същото да ми го връщат. В крайна сметка то не се е развалило след 5 месеца, а съм го купила дефектно. Не е приятно чисто ново нещо да ти го ремонтират, преди да си го ползвал. Затова попитах, дали има такъв вариант - да ми дадат друг телевизор направо. Между другото, купих го от магазина, а не онлайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Pig написа:

Няма такъв начин при чисто нов телевизор , д/у да не го покрива гаранцията.

Дано е така. Не се заяждам, просто споделих, как бих постъпил аз!

ПС: Между другото, аз винаги си правя backup на всички ду-та ....за всеки случай :)

преди 3 минути, Vasilissa написа:

Мисълта ми е, че предпочитам замяна с нов телевизор, а не да ми ремонтират дистанционното и пак същото да ми го връщат.

Съмнявам се! По закон до 30 дена трябва да го отремонтират. Мисля, че имаше някакво ограничение - май три пъти един и същ дефект - и тогава евентуално замяна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Vasilissa написа:

Разбира се, че в крайна сметка ще я ползвам. Мисълта ми е, че предпочитам замяна с нов телевизор, а не да ми ремонтират дистанционното и пак същото да ми го връщат. В крайна сметка то не се е развалило след 5 месеца, а съм го купила дефектно. Не е приятно чисто ново нещо да ти го ремонтират, преди да си го ползвал. Затова попитах, дали има такъв вариант - да ми дадат друг телевизор направо. Между другото, купих го от магазина, а не онлайн.

Няма как да ти дадът ново д/у просто ей така по желание затова е тази гаранция, първо се преценява дали могат да го ремонтират и ако не чак тогава ти го заменят с ново.

Само ако си купила тв. онлайн и го върнеш в срок ще може да вземеш чисто нов тв. и д/у

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да се отиде в сервиз да се погледне за натиснат/блокирал бутон на дистанционното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Vasilissa написа:

Ясно е, че ще нося телевизора и дистанционното в магазина, но на мен ми се иска да ми сменят направо конфигурацията,

Попитай, може и да се съгласят. Не са длъжни по закон, но всичко си зависи от търговеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почва се от марка и модел на устройството. И оригинален номер на дистанционното.

Ясно е, че има повишена консумация и изпразва батериите.. Обикновено вариантите са два:

1. Натиснат и задържал бутон, излъчващ една команда. Обикновено се установява веднага.

2. Повишена консумация на самата интегрална схема вътре. Обикновено дефектира така при обратно поставяне на батериите. Ужким работи нормално, но за ден изяжда нови батерии. Тогава се заменя с ново дистанционно. И според гаранционните карти дистанционните са консуматив и не се поемат от гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отношението! Винаги съм намирала разбиране в този сайт. В крайна сметка смениха дистанционното с друго без всякакъв коментар, записаха замяната в гаранционната карта и това е. Сега си е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...