Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте купиха ми кола от Германия, която ще ми докарат в България. Проблема ми е че аз не съм карал кола от 4 години и опита ми е меко казано малък. Колата трябва да отида да си взема на 300 километра от моя град и аз честно казано се притеснявам, от извън градското шофиране заради високата скорост и пътища които имаме. Питам за съвет дали е по добре да платя на някого да ми я докара или да се престраша и да карам по бавно зат тировете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ангажирай някой, който постоянно шофира и е с опит, и отидете двамата за автомобила. Добре е да е човек, който има понятие от съвременни автомобили и да може да се справя поне с елементарни проблеми, възникнали на пътя. Отделно, трябва да има сключена застраховка гражданска отговорност и винетка. Това е по-евтиния вариант, но най-сигурно си е , да ти я докарат на платформа. Никой не знае какво е техническото и състояние и какви скрити проблеми може да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото важно нещо е като отидеш да си вземеш колата да си отпочинат.

Покарай я малко там, нагласи си седалки огледала, свикни с уредите, габаритите на колата.

Пробвай я как дърпа, как спира.

Не виждам какво му се притесняваш на извън градското, но помисли кога трафика (в кой часови диапазон) ще е най-лек в твоята посока на движение (предполагам не желаеш да караш на тъмно).

Бавно, с чести почивки и ще я докараш, все пак си шофьор, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Ангажирай някой, който постоянно шофира и е с опит, и отидете двамата за автомобила. Добре е да е човек, който има понятие от съвременни автомобили и да може да се справя поне с елементарни проблеми, възникнали на пътя. Това е по-евтиния вариант, но най-сигурно си е , да ти я докарат на платформа. Никой не знае какво е техническото и състояние и какви скрити проблеми може да има.

Ама не тя колата е в перфектно техническо състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, KRUGER88 написа:

тя колата е в перфектно техническо състояние.

Добре, дано да е така... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мечка страх мене не. Наистина не ми се кара вечер. Пътя е най-добрия в цяла България  Враца -Русе :D . Страх ме е да изпреварвам тирове все имам чувството че някой луд ще излезе в насрещното 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, KRUGER88 написа:

Ами мечка страх мене не. Наистина не ми се кара вечер. Пътя е най-добрия в цяла България  Враца -Русе :D . Страх ме е да изпреварвам тирове все имам чувството че някой луд ще излезе в насрещното 

Така без да те познавам и знаейки как карат тировете - мислиш ли, че ще ги стигнеш изобщо?

Враца -Русе - не го познавам, но можеш да се запознаеш с особените места на пътя, за да знаеш къде да какво е ставало.

Лудите в насрещното все пак и те имат очи и не са безсмъртни, шофьора на тира също участва в ситуацията, важното е накрая действията и на 3-ма ви да доведат ситуацията до добър край.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, KRUGER88 написа:

Ами мечка страх мене не.

Доста безотговорно мислене! Пътя Враца - Русе не е полигон за обучение и никой от останалите шофьори няма представа, че срещу тях или зад тях е камикадзе без опит. Бъди разумен и не се надценявай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе май като мина Бяла става забавно. Иначе до там пътя е права отсечка с два завоя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успех..........да караш зад някой ТИР е добра опция .........но моите наблюдения са ,че тия шофери са малко състезатели доста често карат много бързо и не се съобразяват .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Ивайло Димов написа:

да караш зад някой ТИР е добра опция

Освен ако нямаш понятие за колко време/метра спира тира и каква е дистанцията до него... Според мен, не е добре да се поощряват хрумванията на такива "шофьори".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако спазва дистанция поне 20 метра и кара с 80-90 никви грижи :) проблема ше му е ,че тираджиите карат с над 100 като видят прав хубав път .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе аз няма да изпреварвам тирове ако не се налага. Ама ако се влачи пред мен със 70 как да не го изпреваря. Аз максимум 100 да вдигна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KRUGER88 написа:

Бе аз няма да изпреварвам тирове ако не се налага. Ама ако се влачи пред мен със 70 как да не го изпреваря. Аз максимум 100 да вдигна 

Примерно има забрана за изпреварване, пътната обстановка не позволява и още много т.н.

Сигурен ли си, че си шофьор?

Би ли ми сметнал за колко време ТИ ще минеш 300 km?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво толкова страшно има? 

Аз на първото каране по магистрала си вдигнах 130-140 и нямах ядове. Не е толкова страшно, нито пък е трудно. 

Извънградски път (90км/ч) - не е много по-различно, трафика си върви с ограничението горе-долу. 

Ходи си вземи колата и не бъди такова шубе. За какво ти е тая кола като те е страх да караш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз карам повече градско когато тръгнах за морето ми беше малко притеснено но се свкиква важно е да се гледа в огледалата, защото не всички карат 120-140км/ч. И съм научил далеч от тези тирове не се знае какво ще изхвърчи изгледай и видеото човека обяснявя някой важни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам на какво си се учил и какво си карал, Нито какъв е автомобила. Има разлика в карането на автоматик и ръчка и не е трудно да скапеш автоматик.

преди 1 час, KRUGER88 написа:

перфектно техническо състояние

Любимия локум на всички автоизмамници. Свери всички документи (VIN и т.н.), договор на реална стойност.  Ако нямаш опит вземи някой, който вдява за да можеш да се прибереш. На собствен ход ли е и кога е минала последен TUV ?  Ако е дошла на собствен ход и редовен TUV  може и да е в прилично състояние. Иначе влизаш в различни степени на скрап. Търси из YT с ключова дума АВТОХЛАМ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Филипов написа:

Има разлика в карането на автоматик и ръчка и не е трудно да скапеш автоматик.

само в страните от четвъртия свят още знаят какво е ръчка

навсякъде са на автоматични скорости по читавите държави 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колата е 2008 година и е ръчна. Автомобили в цял свят се продават както автоматици така и ръчки, никоя компания не си е позволила да произвежда само автоматици. Колата идва от щутгарт до враца на собствен ход от човек който е биш собственик на такава кола и познава чалъмите и напълно. Аз не питам за колата аз питам дяли е редно да карам по такъв път за първи път извънградско или да помоля някой да я докара. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KRUGER88 написа:

Колата е 2008 година и е ръчна. Автомобили в цял свят се продават както автоматици така и ръчки, никоя компания не си е позволила да произвежда само автоматици. Колата идва от щутгарт до враца на собствен ход от човек който е биш собственик на такава кола и познава чалъмите и напълно. Аз не питам за колата аз питам дяли е редно да карам по такъв път за първи път извънградско или да помоля някой да я докара. 

И колко още пари ти иска въпросния човек да ти я хвърли до вас?

Как така, ще караш за първи път извънградско?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, KRUGER88 написа:

Автомобили в цял свят се продават както автоматици така и ръчки, никоя компания не си е позволила да произвежда само автоматици.

ръчките  са за по старите които са свикнали

никой няма да си избере  ръчка ако кара за първи път

за 2019 година са произведени  вида 50   коли  от всички марки общо по света с ръчка другите всички са автоматични 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неопитен, от четири години не си карал, кола в неизвестно състояние, 300км път.

Намери някой да ти я докара и не си го причинявай. Като посвикнеш с колата, ще пътуваш.

А сега тировете теб ще изпреварват, а не ти тях ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, plamen_petrov_80 написа:

И колко още пари ти иска въпросния човек да ти я хвърли до вас?

Да бе авторе, не ти ли светва неква лампичка? Човека ще мине няколко хиляди километра, за да я докара от Щутгарт до Враца и някви си 300 финални километра ще му дойдат проблемни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колата идва от щутгарт до враца на собствен ход от човек който е биш собственик на такава кола и познава чалъмите и напълно

Колата е 2008 година и е ръчна

Тамън ше научиш занаят, къде се намират сервизите в твоя град и всякакви физически и онлайн магазини за авточасти.

Иначе зимай някое аверче което е шоферче хем весело хем сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като карам на дълго, се "лепвам" зад някой друг автомобил и карам зад него.Спазвам дистанция, при 100км/ч, 50м., при 120км/ч 60м. и т.н.Зад лекотоварнии,тежкотоварни и тирове не карам.Така е по-безопасно и по-малко изморително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...