Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, тъкмо си мигрирах успешно Аксеската база данни към SQL Server. 

Обаче имам проблем, не мога да търся на кирилица.

Query което си е работило преди, когато сега му дам например клиентско име - Мария, и не ми изкарва нищо.

Пробвах в SSMS с този код
SELECT * FROM PopulationInfo WHERE [First Name] LIKE N'Мария' ORDER BY ClientCode

и той рабоити. 

Проблема е че в Аксес не ми го приема , дава ми синтакс ерор. 

Някой да има идея ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има си "N" така, че би трябвало да ти търси в unicode. Да не би да не сте отблязали в кода, че е писано на Кирилица? Защото трябва да се отбележи, че се вписват unicode символи.

Добавили ли сте "n" пред декларирането на типа данни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Mr.n0b0dy написа:

Ами има си "N" така, че би трябвало да ти търси в unicode. Да не би да не сте отблязали в кода, че е писано на Кирилица? Защото трябва да се отбележи, че се вписват unicode символи.

Добавили ли сте "n" пред декларирането на типа данни?

Как и къде става това с отбелязването ?

Да отбележа само , че когато въведа нов клиент на латиница, Query =то си работи нормално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами примерно

NVARCHAR

Но в Access би трябвало това автоматично да става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...