Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с връзка с рутер от телефон

Препоръчан отговор

Здравейте

Имам рутер NETGEAR, та интернета си върви но не мога да свържа един телефон Nokia,макар че преди това със се връзва от въпросния телефон за рутера,интересното е че wi-fi си върви свързвам моя телефон без проблем но тук не знам какво става ще кача и снимка с каквото ми излиза. 

Благодаря

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1564937274024.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1564937461415.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, между преди и сега, нещо се е случило - или с конфига на рутера, или с телефона.

След рестарт на рутера, не става ли? Някакви рестрикции в АР-то на рутера правени ли са?

ПС: NETGEAR имат доста модели...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона и рутера имат ли модели, знаеш ли ги? Защото от нокия до нокия и от нетгиър до същия друг има огромна разлика и десетки+ модели. Пробва ли да изтриеш мрежата от телефона и да я добавиш отново?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да я забравя или да я изтрия,мисля че едно и също...... да пробвах. Модела на рутера е-NETGEAR N150 Wireless Router WNR1000 а телефона е Nokia 2.1/След като пробвах да вляза също така по някое време в настройките на рътера ми излиза тва(изображението доло),което ме дивеч да до мисълта че е боклук 

Screenshot_20190804_205910_com.android.chrome.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не би сигналът на рутъра да идва слаб и да не може да се установи стабилна връзка.

Да не би сигналът на рутъра да идва слаб и да не може да се установи стабилна връзка.
Към networx.bg свързва ли се? Там свързването е без ключ. За целите на теста е напълно достатъчно. За да "пусне" интернет логването е през my-fy.bg след закачане към точката.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало закачи един компютър към рутера и влез в настройките на безжичната мрежа. Също така тествай телефона на друга безжична мрежа дали се свързва, да не се окаже, че проблемът е в него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Street Life
      Здравейте!
      Лаптоп: Lenovo IdeaPad Z570, Network Card : Intel WiFi Link 1000 BGN, Driver Version: 15.4.1.1. Driver Date: 23.02.2013, OS: Windows 10 pro
      Имам проблем с намиране на мрежата. Няма индикация за активност (не работи). Показва, че е включена, но не работи. Само ако включа по кабел. Тогава няма проблем. Пробвах с деинсталиране на драйвера и инсталиране отново. без успех. Пробвах всякакви варианти подсказани от интернет търсачките, но никакъв положителен ефект. За последно реших да пробвам с жива флашка от Ubuntu Linux и openSUSE Leap15.2. И на двата Линукса работи мрежата без проблем.
      Искам да си ползвам Уиндоуса и въпросът ми е:
      Може ли да се смени мрежовата карта с друг модел, на който вече ще има подходящи и работещи драйвери? 
      Ако може да се смени с какъв модел ще препоръчате и на каква цена?
      ПП: Когато бях с Уиндоус 7 нямаше проблем с картата, но вече преминах на 10 и нямам намерение да се връщам на 7. Затова искам да си сменя картата (ако е възможно) и да си реша кардинално проблема.
      Благодаря на отговорилите по темата.
    • от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от Goran Mitevski
      Здравейте,
      Не успях да намеря отговор на проблема ми, затова пиша нова тема.
      От 2-3 седмици имаме проблем с wifi-то вкъщи, но само на лап-топите, изчезва сигнала за 3-4 секунди мн често и след това се появява.
      Понеже работиме от вкъщи в момента и много често ползваме лап-топите и е адски дразнещо и тъпо.
      Интернета ни е към Vivacom, идваха 2 пъти сменяха рутера, няколко пъти сменяха настройките, името на рутера, паролата, какво ли не, но проблема все си го има.
      Утре идват да сложат трет рутер, по различен от предните да видиме дали ще се оправи проблема.
      Лап-топите (2 бр.) са с Windows 10.
      Преди бяхме на A1 и не сме забелязали такъв проблем.
      Ако сте имали подобен проблем, моля да споделите как да го реша.
      Благодаря предварително!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване