Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте може ли да ми кажете как мога да инсталирам  windows  7 имам и диск тъъ как да го инсталирам на лаптопа а после като махна диска да се махне и windows 7

и да си ми се оправи на нормалния си ми а той е windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ти е целта? Защото когато го инсталираш ,и махнеш диска windows си остава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в момента на лаптопа има инсталиран Windows 10 и искаш да инсталираш Windows 7? На мястото на Windows 10 или като втора операционна система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От прочетеното мисля че иска да си пусне live Win 7 от някакъв диск (вероятно оптичен) и като реши, вади диска и се връща на win 10.

(настроение: иронично-отчаян facepalm)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е за постоянно, виж първо дали имаш драйвери за Windows 7 този лаптоп.

Иначе, ние всички тук дружно се опитваме да разберем какво всъщност се опитва да каже автора на темата ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махаш диска с windows 10, слагаш този, на който искаш да инсталираш windows 7 и го инсталираш. След това ако има къде си добавяш и втория диск с windows 10. Ако искаш да избираш от къде да ти стартира, сменяш ги в BIOS или извикваш boot меню-то на машината с клавишна комбинация, която зависи от марката и модела и от там си избираш от кой диск да ти зареди ОС. Има особености ако е включен примерно UEFI boot, трябва да си инсталираш windows 7 под UEFI, което е малко по-специфично или другия вариант е да зададеш в BIOS CSM и така да го ползваш, windows 10 ще се зарежда без проблеми, без значение как е инсталиран. Ако дадеш повече информация, ще може да ти дам и по-точен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз което разбрах от прочетеното е!Значи искаш да инсталираш Win7 и после като машнеш диска няма как да ти  е на Win10  защото при инсталацията ти ще форматираш диска на който ти е бил Win10 след това и оставаш на 7 и дъа ако го обясня цялото ще "минат дни,месеци че даже и години"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.08.2019 г. в 7:38, rostislaf написа:

От прочетеното мисля че иска да си пусне live Win 7 от някакъв диск (вероятно оптичен) и като реши, вади диска и се връща на win 10.

(настроение: иронично-отчаян facepalm)

Точно така а обаче как ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време, знаеш ли изобщо какво искаш да направиш? Каква е целта на неясната ти гимнастика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 11 часа, slavij69 написа:

Точно така а обаче как 

АЯ защо просто не инсталираш Windows 7 на дял до дяла, на който е инсталиран Windows 10 (или на друг диск) и при стартиране на системата да избираш коя ОС да се зареди?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще стане когато спрат поддръжката на Уин7 през Януари?!

Аз му изключих актуализациите и ще си карам така...

Не могат да ме накарат да инсталирам Уин 10 или друг...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Frost Diamond написа:

Аз му изключих актуализациите и ще си карам така...

Значи за теб нищо няма да стане,ти така или иначе си му спрял поддръжката.........тоест за теб е януари вече.:wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане като с WinXP. Все още много хора го ползват за какво ли не, въпреки че не се обновява и почти няма нов софтуер от няколко години, който да работи с XP, дори и интернет не може да се ползва нормално. Лека-полека ще се мине на по-нов windows или друга ОС. Официално броя на използващите winXP е под 2%, но неофициално може би много повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с windows 10, откакто е излязла и за мен е безпроблемна. А дори и не ползвам антивирусен софтуер, defender-а съм го деактивирал. Обновяванията не съм пипал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Frost Diamond написа:

Съществува ли изобщо хубава версия след 7-цата?

В смисъл да е безпроблемна.

8.1 е и стабилна и хубава,но са много предразсъдъците спрямо нея,щото в началото беше боза!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Слави Маринов написа:

8.1 е и стабилна и хубава,но са много предразсъдъците спрямо нея,щото в началото беше боза!

Благодаря!

Значи има надежда,хаха.

А изглежда ли като 7 или е объркваща като 10?/с тея нови прозорци,дизайн.../

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен е по-добра от 7цата,трябва само да махнеш стартовият й екран с classic shel,дори много ще прилича на 7цата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...