Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте драги ми съфоромци! Търся съвет относно какъв може да бъде подходящо устройство за снимки на слаба светлина примерно на звезди, град, нощни пейзажи, като в същото време да става и за обикновенни снимки.
Разглеждал съм доста видоклипчета със съвети, общо взето разбрах, че за начинаещи може да се спра на Canon 4000d или Nikon 3500D, но като започна да разглеждам характеристики на различни обективи и там вече се губя и не мога да разбера какво ми трябва.

Разглеждах също и компактен фотоапарат Sony Cyber-Shot DSC-HX350, който мога да му променям ръчно настройките по експозиция и чувствителност.

Наистина не мога да преценя какво точно да избера осбобено когато става дума за обективи при DSLR фотоапаратите пък ако се дава 600лв за компактен апарат дали въобще си струва. Мога да отделя около 800 - 1000лв. и да се уча в последтвие заедно с фотоапарата. Искам да попитам за вашето мнение. Какво бихте избрали и защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Иванчов написа:

Какъв опит имате във фотографията? 

Не бих казал, че имам опит във фотографията. Ползвал съм различни настройки на експозиция и чувствителност на телефон. Също така съм ползвал nikon coolpix 110L, но той не даваше голяма свобода в настройките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава, според мен, е по-добре да придобиете първо опит/чувство с телефонната камера. 

Нощните снимки стават добре и с дълга експозиция (време на снимка) - няколко секунди. За това, обаче, трябва статив, не може от ръка.

Купете си статив към телефона и екпериментирайте. Вероятно е да получите тук-там добри снимки. 

Ако Ви трябват нощни снимки с възможно най-къса експозиция, ще Ви трябва обектив (към бъдещия фотоапарат) с най-голяма апертура, а те са скъпи. 

Избягвайте, когато е възможно, използването на светкавица/осветление от телефона/фотоапарата. 

Макар че съчетанието "светкавица-дълга експозиция", когато в кадъра има хора, често е забавно или любопитно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено се почва с бюджет. Поне като втора точка от изложението след техническите характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

те тоя си земи https://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/nikon/coolpix-w300-p370445427/ ,имам такъв .По менюто има всичко от цифровите апарати ,и няма дъжд ,прах,работи при минус 10 по Целзий,компактен,смима в басейн.Ако не си професионалист това е фотокамерата,получаваш всичко необходимо за хобито си и не му трепериш .Ония с обективите само ти тежът и като сменяш обектива гледаш да не духа вятър,да не говорим ,че температирата като падне до -5 и чао с фотокамерата ти,....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...