Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем, който ме отвращава докато ползвам изцяло компютъра, предимно по време на игра...
Проблемът е следният, как мога да премахна този animation?! След смяна на езика и задържане на CTRL бутона, това се появява, търсих из гугъл, не намерих нищо, ще бъда благодарен ако някой успее да ми помогне!
Благодаря предварително!
П.П: Windows-а е 10-ка Pro (18362 build). Това се появи след последния ъпдейт... :X

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Second to none написа:

След смяна на езика

С какво сменяш език? С мишка, с Ctrl+Shuiift; с Alt+Shift, с Winkey+Space?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

С какво сменяш език? С мишка, с Ctrl+Shuiift; с Alt+Shift, с Winkey+Space?

Ctrl+Shift.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно за тази гадурия говоря, как да го премахна? Проблемът е, че се появява дори когато използвам обикновените копчета за смяна на език - CTRL + SHIFT..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Settings
Time & Language
Language
Spelling, typing, & keyboard settings
Advanced keyboard settings
Docked in the taskbar
[Apply]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gPEEUA5.jpg
Същата история, не го намерих, точно там където ми казваш, но мисля, че за това става на въпрос..
Обаче без промяна същата история е, отново се появява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен с Alt + Shift се показва само ако задържа за секунда-две - иначе, ако бързо натисна двете и отпусна, езикът се сменя без да се показва това меню. С Win + Space винаги се показва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

При мен с Alt + Shift се показва само ако задържа за секунда-две - иначе, ако бързо натисна двете и отпусна, езикът се сменя без да се показва това меню. С Win + Space винаги се показва.

Абе да, ама понякога се случва точно тези копчета да ги задържам докато играя в някоя игра и т'ва отстрани като ми излезе.... Удря ме някакъв lag spike от него, че и не остава т'ва ами е и досадно...
Трябва да има някакъв начин да може да се премахва.. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако толкова много ви дразни и не можете да свикнете да не надискате с "лапичка" по 2-3 бутона наведнъж докато играете, може просто да смените хоткей настройките за смяна на лейаута да не са Ctrl + Shift и ще си решите проблема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз следя темата. Пробвах в игри, но при мен няма забавяне или промяна в кадрите. След някой от последните обновявания се появи, но не е ясно защо и как. Сменям си езика  със стандартната комбинация alt+shift.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох темата ми направи впечатление, че и при мен на Win10 v1903, точно като на клипа ми изкача този бар, но не и докато ползвам браузър и за това не ми беше направило впечатление до сега. По указанията дадени по-горе, влязох в това меню и въпреки, че всичко изглеждаше наред по настройките, почнах да ги сменям последователно с apply след тях и да тествам. След 3-4 такива смени на Language bar опциите, дразнещия бар изчезна от декстопа когато натискам alt-shift. Явно от първия път, му беше трудно да си върне стандартната настройка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си. Компютъра е служебен и няма игри на него, но само за проба, пусна солитарето и докато то работи, пак се появи въпросния бар, но щом спра играта и изчезва. На личният ми компютър, нямам спомен да съм мернал нещо подобно, но и съм сигурен, че по време на игра, не съм си и помислял да сменям кирилица-латиница :) , та може и заради това да не съм го видял. Сега се сещам, че до преди 2 дни бях с v1809 на win10 и след ъпдейта до v1903 не съм пускал игри за да ми направи впечатление това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за игри, които ползват 3D/DX и така нататък режими, като след като ги затворя пак излиза това дори и на десктопа в момента докато пиша коментара като сменям клавиатурите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Second to none написа:

Същата история, не го намерих,

Май не е точно така... :) 
Има и друго - когато една опция е включена, не няма ефект, я изключваш, рестартираш машината и пак я включваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване