Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ToDiR0S

Избор на добро бюджетно колело

Препоръчан отговор

Привет, 

Взех решението да продам колата и сега си търся ново колело (имам едно старо) с което да се предвижвам. Планирам да го ползвам често, но не постоянно, предимно в градски условия с малко off-road за кеф от време на време (може би). 

В момента разполагам с един стар Drag Virus, на който за 10 години съм сменял само масло и естествено се насочих към Drag първоначално, но моделите, които харесах излизат доста от бюджета ми (600-900). Не разбирам много от компонентите, но търся нещо относително качествено и изчистено. По някаква причина колкото по-евтин е моделът, толкова по-шарен. 😐

Харесах Oryx Nine C27 с 29'' гуми и 15'' рамка. За съжаление никъде в София го няма в наличност за да го пробвам и е точно на прага на бюджета ми. Пробвах един Scott, M размер и 29 гуми, както и един Drag ZX с 17 рамка и 29 гуми. И двата ми бяха големи. Търся нещо по.. laid back. Двоумя се между C27 и Oryx Six V с 26'' гуми и без дискови спирачки. Предполагам има и други недостатъци. Не съм особено наясно какви са ползите/недостатъците и от по-малките гуми.

Вероятно ако не намеря нещо по-бюджетно, ще взема C27, но все пак съм отворен за предложения.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих и Specialized Pitch, който вероятно ще пробвам тази седмица. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид размера на колело който търсиш, те съветвам да избереш 26". Въпреки това, все пак щеше да е добре да кажеш на какъв терен ще бъде използвано колелото - градско, извънградско, като подчертавам - основно на какъв, а не дали някой път би карал и на друг вид настилка. Питам заради това,  че обикновенно това определя избора на колело, както и какви гуми да бъде окомплектовано едно колело.

26" колело е по евтино и така за разликата в парите можеш да си смениш педалите и седалката, защото те са почти винаги базови и не са особено удобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...