Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dvdrr

Казус с преминаване през кръгово кръстовище?

Препоръчан отговор

След 2 седмици започвам курсовете, прочетох правилника два пъти, но ми е трудно да си представя преминаването през кръгово и точно този казус:

Наближавам кръгово движение, като имам знак, че не съм с предимство. Две ленти, дясната има стрелка САМО за надясно, а лявата стрелка САМО за направо. Искам да изляза от третия изход (наляво) или от втория (направо). Затова предварително се пристроявам в лявата лента, наближавам кръстовището, намалям, изчаквам докато мога да мина, без да отнема предимство, тъй като имам знак, че нямам предимство влизам в кръговото, и хващам вътрешната (лявата лента). Пропускам първия изход, пропускам втория изход и наближавам третия изход, дал съм мигач(десен) малко преди това. И тук не ми е ясно какво се случва, ако в дясната лента постоянно има преминаващи коли ? Мога ли да спра в лявата лента и да ги изчакам ? Или това е нарушение ? И как да действам в подобен случай ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ясно, че ще спреш и ще изчакаш, ти да не искаш цял ден да се въртиш вътре като пумпал, докато издебнеш случай да излезеш? То си е кръгово, не въртележка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, Raze написа:

Много ясно, че ще спреш и ще изчакаш, ти да не искаш цял ден да се въртиш вътре като пумпал, докато издебнеш случай да излезеш? То си е кръгово, не въртележка.

не съм шофьор, но не намирам логика в това
според мен, всички влезли в кръга са с предимство пред тези които са вън...ъ-ъ-ъ...тъй де външните требе да изчакват тези дето са влезли в кръговото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като са навлезли вътре, вече всички сте с еднакво предимство, съответно ако до теб има кола, ще я чакаш. По многолентов път като сменяш лентите с предимство ли си?

https://www.shofior.com/wordpress/преминаване-през-кръгово-кръстовище/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

След като са навлезли вътре, вече всички сте с еднакво предимство, съответно ако до теб има кола, ще я чакаш. По многолентов път като сменяш лентите с предимство ли си?

Дам, така вече има логика. Благодаря. Дори ако се замисля, в този случай не би трябвало да има коли от дясната ми страна, щом дясната лента е само за надясно, те би трябвало да излизат на същия изход, на който и аз ако са в дясната лента, тоест са влезнали от изхода, през който съм преминал току що и трябва да излезнат на първия. Тоест те ще хванат дясната лента, а аз лявата за излизане. Казусът би се получил, ако още преди да вляза в кръговото, лявата лента е за надясно и за направо, а не както в случая само за надясно. Но тогава пък, аз като неопитен шофьор ще е по-добре да хвана дясната лента, щом и тя ми позволява направо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно да, но ако е с много ленти е хубаво да се оглеждаш, а и винаги може да има някой объркал лентите. У нас не знам дали има кръгови с повече от 2 ленти, но в англия като бях имаше много такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този въпрос е много спорен. Подобни кръгови рядко има. Обикновено дясната лента е направо и надясно, а лявата е или направо и наляво или само наляво.
Въпроса е ако продължиш направо да излизаш, а имаш наляво и направо и надясно и направо, в коя лента трябва да си...
Има отговор по принцип и отговор практически. За съжаление принципите рядко работят когато трябва да се справяш с малоумници.
Ако едната е само наляво, трябва да се престроиш в другата лента. Но обикновено никой няма да те пусне, при натоварено кръстовище ще ти свирят и ще се пробват да те изблъскат даже.
Преди да влезеш в кръстовището си избирай лента, ще си спестиш много стрес. И тогава обаче няма гаранция, че някой дебил от най-лявата лента няма да се опита да те засече в дясната и да те удари.
Кръговите станаха такава анархия последно време, че предпочитам или да са много широки или да минавам през светофари когато имам възможност.

преди 1 час, Raze написа:

И когато едната е направо и надясно, а другата наляво и направо, много си мислят че когато си най-отдясно ще излизаш на непосредствено следващ изход и директно те засичат от най-лявата лента.
Нищо че дясната е направо и надясно.

преди 1 час, Raze написа:

Много ясно, че ще спреш и ще изчакаш

И ще те изблъскат с колата ти. Или ще те смачкат. В най-добрия случай ще изскочат на кръговото да ти блъскат защо спираш и им пречиш да минат. Щото нали са важни.
Пробвай да караш в голям град като София. Пълна анархия.. Между другото в Шумен са същите тъпаци на пътя. В Ришкия проход някакъв с регистрация Н ме засече и после набива спирачки пред мен да се прави на интересен.А светофарите в 10 часа ви ги спират и настава пълна анархия. На двата дълги булеварда се изсилват като състезатели и всеки ляв или десен завой по тях да влезеш или да излезеш е като теглене на лотарията.
Не знаеш дали няма да ти е последния завой в живота. Значи на пътя видиш ли СА, СВ, СО и Н, имай едно наум. Само със СТ пред мен съм спокоен. Те просто карат бавно и са безобидни обикновено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даваш си мигач и се престрояваш когато може, до тогава чакаш! На булеварда да не е по-различно? А и все пак си в кръгово, там не е магистрала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехеее това кръгово е супер измислено и направено, ама тук такива едва ли ще видим някога. То и да искаш няма как да сбъркаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

ама тук такива едва ли ще видим някога

Принципа си е същия, независимо от броя ленти и изпълнение. Важното е правилата да се спазват, и тогава няма да има казуси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ,.. написа:

според мен, всички влезли в кръга са с предимство пред тези които са вън...ъ-ъ-ъ...тъй де външните требе да изчакват тези дето са влезли в кръговото

Не си прав. В България има поне 2 кръгови, при които влезлите вътре в кръговото не са с предимство. Едното не в Гоце Делчев. Пътя от Банско за границата с Гърция е главен път и при преминаване на кръговото е с предимство. Влезлите вътре в кръговото изчакват тези, намиращи се на главния път. Има си и знаци, та трябва да се гледат. Ето: "https://www.google.bg/maps/@41.5755333,23.7463375,3a,45y,280.07h,96.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZRc66ETFyaAsTGDZhVbUww!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, A.com написа:

Не си прав. В България има поне 2 кръгови, при които влезлите вътре в кръговото не са с предимство. Едното не в Гоце Делчев. Пътя от Банско за границата с Гърция е главен път и при преминаване на кръговото е с предимство. Влезлите вътре в кръговото изчакват тези, намиращи се на главния път. Има си и знаци, та трябва да се гледат. Ето: "https://www.google.bg/maps/@41.5755333,23.7463375,3a,45y,280.07h,96.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZRc66ETFyaAsTGDZhVbUww!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg"

интересно кръстовище със знаци от ляво
на това, ако е натоварено движението, непрекъснато ще влизат и няма да има излизане...баси, дядовата ръкавичка дето ще стане...големо задръстване без изход
тея от общината са нещо сбъркани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.08.2019 г. в 12:41, Raze написа:

Даваш си мигач и се престрояваш когато може, до тогава чакаш! На булеварда да не е по-различно? А и все пак си в кръгово, там не е магистрала.

Когато ти летят с 300 и карат като идиоти, ти си чакаш, мислиш си че няма никой, не виждаш никой в огледалото и докато тръгнеш вече някой кретен се е размазал в колата ти.
Където акъл дори за пиле няма, правила не спасяват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси това кръгово, да се кара с 300? Този пост е за бисерите отвсякъде :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...