Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Кой хард е най-добре да се сложи на лаптоп, и да се инсталирват игри на него. Някое SSHD на 5400 rpm или един HD, но на 7200?

Лаптопа има ссд, но е малко и ще се напълни бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително SSD. На него инсталираш играта, а другата част стои на хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри няма особено значение, освен евентуално да съкратиш времето на зареждане. SSD е супер, но да не е бюджетно, понеже като им свърши кеша стават по-бавни и от бавен HDD, а това става при по-големи записи или инсталации на 2-3+ GB игри, каквито са повечето. По време на самата игра няма никакво значение какъв ще е диска. HDD на по-високи обороти ще работи по-добре и по-бързо от SSHD, понеже при тях SSD частта е много малка и ти помага главно за зареждане на ОС, а процеса е автоматичен, т.е. диска си избира какво да кешира там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като нарпавя тази манипулация, отпада ли гаранцията? Все пак трябва да го отварям. И самият хард на ФАТ32 или НТФС трябва да се форматира, щом ще се слагат игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо марка/модел? Няма ли сервизен капак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus TUF FX 505GE

Нещо такова трябва да направя, но да добавя хард, не ссд. Харда не знам какъв ще сложа още. Какъвто намеря по-евтин.

Може би ето този - https://www.olx.bg/ad/tvard-disk-2-5-western-digital-750gb-black-7200-rpm-CID632-ID7DarD.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно лаптопите нямат лепенки и не би трябвало да ти правят проблеми за това, че си го отварял, ако в бъдеще се наложи да ползваш гаранционно обслужване. Но ако нямаш опит, по-добре го дай на някой който разбира или го прати в официалния сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, qnkov написа:

Asus TUF FX 505GE

Нещо такова трябва да направя, но да добавя хард, не ссд. Харда не знам какъв ще сложа още. Какъвто намеря по-евтин.

Може би ето този - https://www.olx.bg/ad/tvard-disk-2-5-western-digital-750gb-black-7200-rpm-CID632-ID7DarD.html

С какви дискове е лаптопа сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

250 GB SSD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не решиш глобално проблема с един CRUCIAL MX500 500GB CT500MX500SSD1, да по-скъп е от твоя избор, но имаш гаранция все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това външен хард ли е с УСБ? Ако е, никога не съм ги харесвал, защото при малко мърдане и дисконектват. Имам 2 харда към моя лаптоп, само те така правят, мишки, кабели за зареждане и т.н., нямат никакъв проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външния диск по принцип е през USB. Който е даден по-горе е SATA SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се купува лаптопа с малък диск и защо още при закупуването не провери какви са ти възможностите за подмяната му или добавянето на друг диск?

Реално 250GB не са толкова малко за лаптоп използван само за игри, но тук зависи как точно ще се ползва и дали само игрите са основен фактор!

Ползвам ли външни твърди дискове - да, много и различни.

Играл ли съм игра от външен диск - да, проблеми - не.

За какво друго съм ги ползвал - вдигане на виртуални машини, инсталиране на софтуерни пакети от тях, отново никакви проблеми.

За какво не съм ги ползвал - за сваляне на торенти.

Аз въпросния лаптоп никъде не го виждам само с 250GB диск, не го изключвам че може би си намерил такава оферта, но провери точно какъв диск е монтиран вътре - SATA или NVMe - да не се наложи после да извадиш 250-ката за да монтираш другия "нов" диск и накрая да останеш само с механичен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-tuf-with-processor-intelr-coretm-i5-8300h-up-to-4-00-ghz-coffee-lake-15-6-full-hd-ips-8gb-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-4gb-free-dos-black-fx505ge-bq195/pd/D88CCLBBM/

Взех го с намаление тогава, беше 1499 лева.

ССД 250 гб. Трябва да си е сложено на слота за ссд, а мястото за хард да е свободно. 

Така си го представям. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш M.2 слот, както и 2.5" гнездо - цък - едно от двете е свободно. Проверяваш кое, след това ще се намери подходящо устройство с желания капацитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, qnkov написа:

https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-tuf-with-processor-intelr-coretm-i5-8300h-up-to-4-00-ghz-coffee-lake-15-6-full-hd-ips-8gb-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-4gb-free-dos-black-fx505ge-bq195/pd/D88CCLBBM/

Взех го с намаление тогава, беше 1499 лева.

ССД 250 гб. Трябва да си е сложено на слота за ссд, а мястото за хард да е свободно. 

Така си го представям. :)

Трябва и е така - са две различни състояния.

Има една камара софтуер който ще ти даде конкретния модел на твърдия диск - ползвай го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аз гледах клипче, къде се слага ССД-то и харда. Не вярвам тия 250гб да са механични. Все пак нали е ССД, трябва да си е на слота за платка. :)

Но ще видя и с някоя програма или ще го отворя, понеже сега не е при мен. Все пак беше за племеника за рд-то му. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...