Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте !

На един приятел възрастен човек / комшия/  не чува добре звука от тв. Слаб му е.  Има слушалки с които чува по-добре, но не иска да ги използва защото не е комфортно когато лежи. Какво бихте пропоръчали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, нушо написа:

Да си купи усивател,и от там да прекара звука.Или нещо от тук https://www.emag.bg/search/саундбар?ref=effective_search

И като си го купи и го усили яката питай съседите после с какво им иде да го довършат....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Саундбар ще му трябва за да усили звука на телевизора. 

Свързва се обикновено към оптичния аудио изход на телевизора, с помощта на оптичен кабел. 

Ако не е наличен в комплекта опт. кабел се закупува отделно.

Повечето нови плоски телевизори го имат. Или през HDMI,при по скъпите модели саундбар-и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, нушо написа:

Какво да прави човека?Когато не чува

се ползват слухови апарати! В противен случай започват конфликти с домашните, със съседите...
Участътвал съм в този филм. Повярвайте! Никак не е приятно.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блогодаря за отговорите  за сега. Ама не мислете ли , че аз не аз не съм пробвал много неща преди да  пиша тук? /и не се получава ,,,забравих да напиша ,че трябва да е евтин  вариант/. Не го чува и това е. Знам как да стане...ама той е на 92 г.  и не  иска  и да чуе друго. А аз много го уважавам. Затова ще съм благодарен ако ми дадете линкове какво аз да купя и защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - правилното е да се отиде на доктор, да се направи аудиограма и на база на нея да се купи слухов апарат. Увеличаването на децибелите от усилвател/ тонколони или слушалки не са решение, напротив ще увредят още повече слухът! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А човек с нормален слух, чува ли добре въпросния телевизор? Защото наскоро бях купил един на който звука беше толкова зле, че дори аз не чувах какво говорят хората. Ако проблема е в телевизора, едни обикновени компютърни колонки от 20-30лв ще помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да  чува човек с нормален слух. При него се 

при него се чува добре горе-долу.... даже е силно за мен. Трика е да го направиме той да го чува, / с най-малко средства/.

преди 29 минути, AAUUXX написа:

Най - правилното е да се отиде на доктор, да се направи аудиограма и на база на нея да се купи слухов апарат. Увеличаването на децибелите от усилвател/ тонколони или слушалки не са решение, напротив ще увредят още повече слухът! 

А аз какво да направя ,като не ми харесва Dolbi Atmos ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, halek написа:

едни обикновени компютърни колонки от 20-30лв ще помогнат

По принцип това е най-евтиният ввариант, но пак казвам - съседите няма да са ок! Сети с посред нощ се събужда и си пуска телевизора и волумето на мах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе какви са тези глупости къдетето ми  ги препоръчваш?    Аз досега 20г.не съм. имал такива глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, valseat написа:

А аз какво да направя ,като не ми харесва Dolbi Atmos ? 

Щом не ви харесва Dolby Atmos  не го ползвайте. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Щом не ви харесва Dolby Atmos  не го ползвайте. 

Обръщай  са към мен на ;ти; . Аз не се обиждам., особено от хора които разбират повече от мен.  Какво би казал за ,моя c8 lg oled?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valseat написа:

Обръщай  са към мен на ;ти; . Аз не се обиждам., особено от хора които разбират повече от мен.  Какво би казал за ,моя c8 lg oled?

Ако става въпрос за LG OLED55C8, много добър телевизор какво да кажа друго. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I  какво му е хубавото?....защото го имам същият,......спрямо panasonic i  sony oled....  освен по- ниската цена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oled като технология е една и съща, няма значение каква марка телевизор ще е, всяка компания използва свой софтуерни решения по отношение на картина и звук в което е и разликата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E тук ,мисля,че не си прав. Първата която използва тази технология е кодак, и след това  лг купува технологията от тях.  И сега вече `` продава на  sony, panasonic, и др. панели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, valseat написа:

E тук ,мисля,че не си прав. Първата която използва тази технология е кодак, и след това  лг купува технологията от тях.  И сега вече `` продава на  sony, panasonic, и др. панели.

Кой от кого купува патенти е друго нещо/бизнес, oled като технология е една и съща за всички. 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/OLED

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ! Ама ти нямаш олед телевизор.....  и не можеш да гледаш поне 10 канала в uhd, да бе не говориме  за dolby vision?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо намирате с oled и UHD? UHD е възможно и на IPS/LCD екран. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, AAUUXX написа:

Какво общо намирате с oled и UHD? UHD е възможно и на IPS/LCD екран. 

ами по-хубаво се вижда  на олед тв. Досега не е създанена технология ,която да представя   по реален образ от  оледа. С хиляди пъти по-добра от плазмата.

Аз понеже го гледам с enigma 2/ linux/...    и момата като пръдне замерисва и в стаята та трябва да отварям прозореца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двамата са за преглед при специалист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига с офтопиците, темата е за друго.

Не се каза какъв е телевизора, но новите са с малки говорителчета и не се чуват. Да си гледа статия кинескопен, те са с по-големи говорители. И без това възрастните гледат само няколко програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...