Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Проблема се появи от вчера. Към 15:20 часа пуснах монтираното от мен видео да се рендва. Принципно го прави за около час за час и половина видео материал през бързото рендване.

Сега обаче до този час едвам е стигнало на 59% което не е добре. Проверих натоварването през диспечера на Уиндоус 10 про и е в нормите според мен. Процесор от 50 до 75%, видео карта 1 до 2 и най-много 3%, хард  дисковете също токова колкото видео картата. Рам памет заета 5 от 24 гигабайта, което е нищо, а се бави прекалено много. Температурите не се качват повече от 38 градуса, което е добре. Сканирано е за вируси и червейчета, но такива не са открити. С 360 тотал секюрити и Земана Антималуер е правено сканирането. С гугъл никакво инфо не открих по въпроса и за това пускам тази тема. Не може по-слабите компютри в офиса ми да работят както трябва, а тук изведнъж да не иска да работи нормално.

Това са характеристиките на компютъра:

Цитат

Поле    Стойност
Компютър    
Вид на компютъра    ACPI x64-based PC
Операционна система    Microsoft Windows 10 Pro
Пакет на обновление на ОС    -
Internet Explorer    11.615.17763.0
Edge    44.17763.1.0
DirectX    DirectX 12.0
Компютър    DESKTOP-DF2451M
Име на потребителя    Pronet Media
Домейн    DESKTOP-DF2451M
Дата / Време    2019-08-10 / 10:41

Дънна платка    
Тип централен процесор    QuadCore Intel Xeon E5-1607, 3000 MHz (30 x 100)
Дънна платка    Lenovo 056839G
Чипсет на дънната платка    Intel Patsburg C600/X79, Intel Sandy Bridge-EP
Системна памет    24528 MB  (ECC DDR3 SDRAM)
Тип BIOS    AMI (10/24/2016)
Комуникационен порт    Communications Port (COM1)
Комуникационен порт    Intel(R) Active Management Technology - SOL (COM3)

Дисплей    
Видеокарта    AMD Radeon R9 200 Series  (3 GB)
3D-ускорител    AMD Radeon R9 280X (Tahiti)
Монитор    Samsung SyncMaster T220(G)/MagicSyncMaster T220(G) (Digital)  [22" LCD]  (H9XQA22967)

Мултимедия    
Звуков адаптер    ATI Radeon HDMI @ AMD Tahiti/New Zealand - High Definition Audio Controller
Звуков адаптер    Realtek ALC662 @ Intel Patsburg PCH - High Definition Audio Controller [C1]

Съхранение на данни    
IDE контролер    Standard Dual Channel PCI IDE Controller
IDE контролер    Standard SATA AHCI Controller
Контролер за памет    Intel(R) C600 Series Chipset SAS RAID (SATA mode)
Контролер за памет    Microsoft Storage Spaces Controller
Дисково устройство    Generic- Compact Flash USB Device
Дисково устройство    Generic- MS/MS-Pro/HG USB Device
Дисково устройство    Generic- SD/MMC USB Device
Дисково устройство    Generic- SM/xD-Picture USB Device
Дисково устройство    GENERIC USB Mass Storage USB Device
Дисково устройство    SAMSUNG HD103SJ  (1 TB, 7200 RPM, SATA-II)
Дисково устройство    ST1000DM003-9YN162  (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
Дисково устройство    Verbatim STORE N GO USB Device
Дисково устройство    WDC WD10EAVS-00D7B1  (1 TB, SATA-II)
Дисково устройство    XPG SX950U  (111 GB)
Оптично устройство    HL-DT-ST DVDRAM GH20NS10  (DVD+R9:10x, DVD-R9:10x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Състояние на SMART    FAIL

Раздели    
C : / (NTFS)    111.3 GB (33.8 GB свободно)
D : / (NTFS)    931.5 GB (97.8 GB свободно)
E: (NTFS)    931.5 GB (219.2 GB свободно)
K: (NTFS)    931.5 GB (108.2 GB свободно)
Общ размер    2905.8 GB (459.0 GB свободно)

Вход    
Клавиатура    HID Keyboard Device
Мишка    HID-compliant mouse

Мрежа    
Основен IP адрес    
Основен MAC адрес    
Мрежова карта    Atheros AR9271 Wireless Network Adapter
Мрежова карта    Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection  (192.168.0.107)

Периферни устройства    
Принтер    Canon iP7200 series (Копиране на 1)
Принтер    Canon iP7200 series
Принтер    EPSON L805 Series
Принтер    Fax
Принтер    Microsoft Print to PDF
Принтер    Microsoft XPS Document Writer
Принтер    OneNote
USB2 контролер    Intel Patsburg PCH - USB EHCI #1 Controller [C1]
USB2 контролер    Intel Patsburg PCH - USB EHCI #2 Controller [C1]
USB3 контролер    NEC uPD720200F1 USB 3.0 Host Controller
USB-устройство    Atheros AR9271 Wireless Network Adapter
USB-устройство    Generic USB Hub
USB-устройство    PC Camera
USB-устройство    USB Composite Device
USB-устройство    USB Composite Device
USB-устройство    USB Input Device
USB-устройство    USB Mass Storage Device
USB-устройство    Vimicro USB Camera (Altair)

DMI    
Производител на DMI BIOS    LENOVO
Версия на DMI BIOS    A0KT59AUS
Производител на DMI системата    LENOVO
DMI система    056839G
Версия на DMI системата    ThinkStation S30
Сериен номер на DMI системата    S4KGTH1
UUID на DMI системата    87980AEC-D49A11E1-BEB0CC52-AF3EC419
Производител на DMI дънната платка    LENOVO
DMI дънна платка    LENOVO
Версия на DMI дънната платка    NONE
Сериен номер на DMI дънната платка    NONE
Производител на DMI кутията    LENOVO
Версия на DMI кутията    NONE
Сериен номер на DMI кутията    S4KGTH1
Запазена марка на DMI кутията    
Тип на DMI кутията    Tower

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки път едно и също видео ли се обработва или различни? Входящите и изходящите формати, както и времетраенето едни и същи ли са? Ако нищо не товари излишно системата, значи се чака докато приключи обработката. Така е направен софтуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Всеки път едно и също видео ли се обработва или различни? Входящите и изходящите формати, както и времетраенето едни и същи ли са? Ако нищо не товари излишно системата, значи се чака докато приключи обработката. Така е направен софтуера.

Да, всичко е еднакво. Нямам идея защо сега го направи този проблем след като по принцип го прави за час при обработка на час и половина видео материал. От както пуснах темата стигна до 63% от 59% за един час време. Не би трябвало да се случва, но от какво е не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж честотата и температурата на процесора какви са по време на обработката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това показва в момента диспечера:

image.jpg

A това са температурите:

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам проблем. Провери пак настройките на софтуера за обработка. Има ли опция да се ползва GPU, за да става обработката по-бързо? Ако да, да не би нещо да е деактивирана тази опция? Може да направиш и рестарт на системата за всеки случай. Преди по време на обработка процесора на 100% ли е бил натоварен? Нещо малко ми се вижда натоварването на процесора, при условие, че е само с 4 ядра и без допълнителни нишки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ти загрява компа.Процесорът може пак да ти е натоварен на 63% но ако загрява той пак е натоварен на 63% но на много по малка честота за да защити от прегряване.

Написал си "Температурите не се качват повече от 38 градуса" но на снимката се вижда,че са около 60 градуса в покой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не загрява. Ако загрява ще тротълва, а честотата си е 3 GHz, която е максималната за този процесор, той няма turbo boost:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/64619/intel-xeon-processor-e5-1607-10m-cache-3-00-ghz-0-0-gt-s-intel-qpi.html

Ако прегрява, натоварването също ще е максимално в task manager и ще работи на по-ниска честота, докато се охлади. А и интел да тротълва и прегрява при температура под 90 градуса не съм чувал да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Raze написа:

Аз не виждам проблем. Провери пак настройките на софтуера за обработка. Има ли опция да се ползва GPU, за да става обработката по-бързо? Ако да, да не би нещо да е деактивирана тази опция? Може да направиш и рестарт на системата за всеки случай. Преди по време на обработка процесора на 100% ли е бил натоварен? Нещо малко ми се вижда натоварването на процесора, при условие, че е само с 4 ядра и без допълнителни нишки.

Ще трябва да изчакам да приключи тази обработка преди да рестартирам. Опцията за хардуерно ускорение е включена в програмата и винаги се използва, а когато е възможно се използва и по-бързарта опция SVRT (смарт видео рендеринг технолоджи). Това е максималното натоварване на процесора. Никога не съм го виждал на 100% Би трябвало видео картата да е по-натоварена от процесора, защото хардуерното ускорение на програмата е за нея, а не за процесора, тоест GPU acceleration. 

преди 6 минути, KoiAzLiWe написа:

Според мен ти загрява компа.Процесорът може пак да ти е натоварен на 63% но ако загрява той пак е натоварен на 63% но на много по малка честота за да защити от прегряване.

Написал си "Температурите не се качват повече от 38 градуса" но на снимката се вижда,че са около 60 градуса в покой.

Температурата не е  63%, а 56 градуса. Не мисля, че това е проблема. Не знам само на чипсета каква е температурата и какво отношение има към проблема. А всички останали програми работят бързо, дори и в момента до като директора работи, което е странното в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета също е хладен, там температурата може да е и над 100 градуса при натоварване, не му пречи, а си много далеч от такива стойности и едва ли ще ги наближиш някога с този процесор. Видеото ти не се използва при видеообработката, може и от там да идва бавното обработване. Това вече зависи от софтуера и кодека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

...Видеото ти не се използва при видеообработката, може и от там да идва бавното обработване. Това вече зависи от софтуера и кодека.

Ако от това идва проблема има ли начин да се разбере и съответно разреши проблема?

Имам инсталиран K-Lite Mega последната версия. Както и Avid Codecs LE  заради .mov файловете в Adobe After Effects.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такам, когато работиш с подобен софтуер има доста неща от които зависят както крайния резултат от проекта така и времето и за извършването му :

Като за начало най важно е с какви ресурси разполага системата(компютъра), доколкото виждам твоите са добри като за домашен комп.

После дължината на проекта, видовете медия които се използват за направата му и т.н.
Има огромна разлика между това да наслагваш картинки и видео, аудиото също има значение формата. Също има значение в какъв формат искаш крайния продукт и т.н.

Най общо казано - Ако си насложил една камара видео файлове и сума ефекти и проекта ти е доста дълъг, това ще изисква време за конверт на всеки един от файловете.

Та така че това може да е причината.

Иначе също е редно да отбе;ежим че софтуера на Cyberlink си има доста бъгове та не е изключено и той да е проблема.
Можеш да тестваш с друга подобна програма същия проект(ама ще трябва на ново да го сглобиш(например Sony vegas) и да сравниш резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами до сега не съм имал проблеми. Видео файловете са .mts формат и се рендерират в .mp4 / h.264  Винаги съм работил по този начин и не е имало проблеми. Както казах за час и половина видео материал с наслагани трнаслейшъни, ефекти, надписи, лого и т.н. се рендерира за един час с хардуерното ускорение, а със смарт опцията за 35 до 40 минути. Може и бъг да е на самата програма, но това е първият път когато се случва, а работя с тази версия от както е излязла, а с предишни версии от години. Работил съм навремето в БНТ и след това в Нова и съм наясно какъв компютър ми трябва. Но при услвие, че този макар и стар копютър, и при това най-силния в офиса ми е странно, че много по-старите ми компютри със сокет 775, рам 8 гигабайта и същата видео карта бачкат по-бързо, ми се струва нередно да е така.

п.п.Сега намерих информациа във форума на Cyberlink където обясняват, че принципно самия Уиндоус не позволявал видео рендеринг с графичното ядро на видео картата до като процесора не се натоварел на 100%, тоест до тогава видео рендеринга се извършва от процесора, а не от видео картата. А програмата е направена да ползва графичния процесор на видео картата за хардуерното ускорение. Явно е бъг комбиниран от софтуер и операционна система. Ще продължа да търся решение, че с друг софтуер в момента нямам време да разучавам как да работя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При сменянето на видео форматите при конвертирането, на всеки конвертор е нужно повече време да го направи. Както е в случая от mts към mp4.

Oтколкото ако формата на заредения файл и крайния е  например е mp4/H264. Тогава стават доста по бързо нещата.

Да не говорим, че самата програма може да е бъгава. Имал съм досег до програмата (преди години) и ми направи впечатление, че бъговете са доста и е "разкарах".

Ако имаш възможност смени софтуера за видео обработка.

Препоръчвам класиките: Adobe Premiere Pro, Hitfilm Express Pro и DaVinci Resolve (имат и безплатна версия да добиеш за какво става въпрос) или Sony Vegas.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, oic написа:

...Препоръчвам класиките: Adobe Premiere Pro, Hitfilm Express Pro и DaVinci Resolve (имат и безплатна версия да добиеш за какво става въпрос) или Sony Vegas.

Имам ги, но времето ми е малко, особено този месец и не ми остава за разучаване. А пауър директора го ползвам още от телевизията. Поне това се ползваше тогава. Сега като ходих по работа до тях и видях, че вече използват Avid Studio и Edius 6. За тях обаче не знам какъв хардуер трябва, но ми каза шефа, че ми трябвал редови компютър. Така го наричат те, но ми обясни, че това е компютър който се води работна станция. Демек компютър с много процесори. Показаха ми един с два процесора с по 24 ядра и видео карта подобна на моята, но друга серия. Рам паметта им беше колкото е при мен. Но освен двата процесора дъното ми обясниха, че се води сървърно. Сегашният ми компютър е купуван от телевизията точно когато работех за тях. За това ползвам пауър директора, а и на него са ни учили да монтираме по онова време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бисер Петков, обърнал ли си внимание какво е натоварването на захранването? Аз също я използвам програмата и ако свети в червено през диспечера за захранването, няма да позволи използването на видео картата, а ще използва процесора. Бъг на самата програма си е това, и е описано в техния форум. Смених моето захранване с ново геймърско 750W 85+ и сега нямам проблеми. Но и моя компютър е от ново поколение с DDR4 рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, bakottv написа:

Бисер Петков, обърнал ли си внимание какво е натоварването на захранването? Аз също я използвам програмата и ако свети в червено през диспечера за захранването, няма да позволи използването на видео картата, а ще използва процесора. Бъг на самата програма си е това, и е описано в техния форум. Смених моето захранване с ново геймърско 750W 85+ и сега нямам проблеми. Но и моя компютър е от ново поколение с DDR4 рам.

Ако говориш за това:

PDR-Power.jpg

То винаги си е било така с Пауър Директор-а.

Не знам дали е от това проблема, но щом казваш може да взема едно ново захранване и да видя. Пък и да няма промяна поне ще си имам едно резервно захранване. Благодаря за идеята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Консумацията на видеокартата ти може да достигне 200-260 вата максимум при пиково натоварване, но това е когато се използва на 100%, а не в случая, както при теб, изобщо не се използва. Казах ти търси си проблема другаде - настройки най-вече и кодека, в който кодираш, ако не може да използва функциите на GPU, ако искаш и 10 киловата захранване сложи, все тая. В таск мениджър се вижда натоварване на процесора, което е нормално, когато той се ползва. При TDP 130 W, което не е консумация, а топлина, която отделя и е за производителите на охлаждания, едва ли консумацията му е много повече от това, още повече, че и максималната му честота е само 3 GHz и няма turbo boost.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...