Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Оказа се накрая, че никой от съветите не е помогнал, а е помогнала само програмата, която създателят на темата сам си намерил. Още в началото. 

Платена програма. 

Хъм. <чеше се по главата>

<ей като този по средата>

spacer.png

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4e/Wassilij_Grigorjewitsch_Perow_004.jpg/1200px-Wassilij_Grigorjewitsch_Perow_004.jpg

А левият разказва на десния как от гората изскочил един голяяям RAW-дял и как той го застрелял с най-голямата си пушка. Десният искрено му вярва и от вълнение не му остава време да си запали цигарата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 23 часа, barbuncela написа:

Capture-2.jpg.e7e2037243d06f4d08ed69821fb2eeb3.jpg

Ами това е! Приятелката ми си има една кутия с хард 1тб.  2.5  с usb . Включва го снощи към лаптоп с Windows 10 и повече не може да влезе в големия дял, дето има филми снимки, музика...На мен менажера ми показва файлова система RAW!  

Има ли начин да се оправи? Четох нещо за diskpart, обаче с гугъл преводача, и честно казано нищо не разбрах и не смея да пипам!

Благодаря!

пробвай без да форматираш от cmd като администратор:

chkdsk /v f:

(напиши и тук резултата от chkdsk) ако не издъни много грешки го пускаш да ги фиксва (добавяш /f):

chkdsk /v /f f:

ako не се види (напиши и резултата от chkdsk със фиксване), после ще мислим вариант/и не слушай глупостите на другите за linux и hiren's

преди 21 часа, DarkEdge написа:

Има вариант да се изтрие проблемният дял, беез забърсване и с помощта на инструмент за работа с дялове (AOMEI Partition Assistant или някой друг подобен) да се възстанови

браво бе... xxxxxxxxxxxxxxxxxx... това е най глупавата идея от човек дето не разбира, ама дава акъл (може да получа предупреждение, бан или нещо друг - не ми пука, това е истината)... при ценна информация най важното е нищо да не се пише/трие/форматира. вземи да прочетеш във фирмите за възстановяване на информация...

https://www.drs-bulgaria.com/en/advices.php

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, the professor написа:

браво бе... ... 

:offtopic_s:

Проблема е решен на предната страница или ти само за да обидиш написа всичко? Този некадърен който наричаш се е доказал многократно във форума и не само в този, ти можеш ли със същото да се похвалиш. Нищо лично, изказвам мнение просто, когато обидиш някой това не те прави по - кадърен от него ! 

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

:offtopic_s:

Проблема е решен на предната страница или ти само за да обидиш написа всичко? Този некадърен който наричаш се е доказал многократно във форума и не само в този, ти можеш ли със същото да се похвалиш. Нищо лично, изказвам мнение просто, когато обидиш някой това не те прави по - кадърен от него ! 

видях че е решен, но след първия си пост, но втория беше необходим за други, които четат тази тема в последствие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, the professor написа:

видях че е решен, но след първия си пост, но втория беше необходим за други, които четат тази тема в последствие

Всеки помогна с каквото можа, няма нужда да се обиждаме пък бил модератор или не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, AAUUXX написа:

Всеки помогна с каквото можа, няма нужда да се обиждаме пък бил модератор или не. 

това не е като настройка на рутер (просто нещо да не тръгне) или програма, която при проблем може да се преинсталира или windows да се преинсталира, а е свързано със загуба на информация, което може да е непоправимо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, the professor написа:

това не е като настройка на рутер (просто нещо да не тръгне) или програма, която при проблем може да се преинсталира или windows да се преинсталира, а е свързано със загуба на информация, което може да е непоправимо...

Ако не форматираш какъв е проблема след това да я възстановиш тази информация? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Ако не форматираш какъв е проблема след това да я възстановиш тази информация? 

a каква е причината да триеш? нямаш си идея като изтриеш партишъна какво се пише по него по време на изтриването и какво програмата прави дето трие... дали просто маха инфото за него от mbr или и запълва с нули файловата таблица... на професионалните програми направени за вадене на инфо не им пречи че партишъна е raw

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, the professor написа:

a каква е причината да триеш? нямаш си идея като изтриеш партишъна какво се пише по него по време на изтриването и какво програмата дето трие... дали просто маха инфото за него от mbr или и запълва с нули файловата таблица...

Трябва ли сега да пишем каква е разликата между изтриване и форматиране, мисля няма смисъл. Връщал съм фаилове след изтриване и не е имало никакъв проблем за това. 

Цитат

When choosing to delete something, the disk will take that file or folder and mark it as an empty space in the file index, claiming it as an empty space that information can be rewritten on. In format, the disk will completely erase the index and restore it to the original empty settings where the whole disk will be considered completely empty for rewriting.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изтриване на файл е едно, на партишън друго... а след това създаване на партишъна наново е трето (ще бъде със друг сериен номер и идентификатор и нова файлова таблица)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, the professor написа:
преди 13 часа, DarkEdge написа:

Има вариант да се изтрие проблемният дял, беез забърсване и с помощта на инструмент за работа с дялове (AOMEI Partition Assistant или някой друг подобен) да се възстанови

браво бе... баси глупавия некадърен модератор... това е най глупавата идея от човек дето не разбира, ама дава акъл (може да получа предупреждение, бан или нещо друг - не ми пука, това е истината)... при ценна информация най важното е нищо да не се пише/трие/форматира. вземи да прочетеш във фирмите за възстановяване на информация...

1. Трябва да си много надут, самовлюбен във величието си и неграмотен, за да напишеш всичко това. Незнанието в комплект със самочувствие е лош съветник. Проучи какво се случва с данните на дял, който се форматира бързо. Итогава се върни да поставя арогантността ти на подобаващото място! Професоре!

преди 5 минути, the professor написа:

а след това създаване на партишъна наново е трето

Създаване и възстановяване лееко се различават!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

1. Трябва да си много надут, самовлюбен във величието си и неграмотен, за да напишеш всичко това. Незнанието в комплект със самочувствие е лош съветник. Проучи какво се случва с данните на дял, който се форматира бързо. Итогава се върни да поставя арогантността ти на подобаващото място! Професоре!

това работя. всяко излишно писане по диска когато има ценна инормация на него е грешно. имаше един Симо във форума, дето също се занимаваше с ремонт на дискове и вадене на инфо, може да питаш и него. само ще ти кажа че тия дето правят партишън мениджър във новата версия пишат какво са фикснали и по някога програмите не работят така, както се очавка от тях. ако диска пък ма лоши сектори може да забие по време на триенето/създаването на патишъна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, the professor написа:

това работя

Явно е голяма грешка!
Баси некадърният служител!
Между другото идеята с изтриването на дял с проблемна служебна информация и последващото му възстановяване е от поддръжка на производител на софтуер за работа с дискове/дялове!
И РАБОТИ!
Проверено!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Явно е голяма грешка!
Баси некадърният служител!
Между другото идеята с изтриването на дял с проблемна служебна информация и последващото му възстановяване е от поддръжка на производител на софтуер за работа с дискове/дялове!
И РАБОТИ!
Проверено!

преди да се прави каквото и да е ако е ценна информацията се прави имидж на диска по сектори... това че при теб веднъж се е получило, не значи че винаги е така. както казах - на професионално направените програми не им пречи какво е състояниео на служебната информация, те ще я изкарат и от форматиран и от неформатиран диск, дали има партишъни също няма значение, но може да има разлика в резултатите ако е писано или не по диска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължаваш да затъваш, пишейки общи неща! Нямам намерение да продължавам тази дискусия. Седни прочети форматирането какво прави!
И не - не е прилаган веднъж този метод!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Продължаваш да затъваш, пишейки общи неща! Нямам намерение да продължавам тази дискусия. Седни прочети форматирането какво прави!
И не - не е прилаган веднъж този метод!

ти си като грамофонна плоча, едно си баба знае това си бае... какво прави форматирането аз знам, но ти не знаеш, както не знаеш каква е разликата между low level format и zero fill, quick format също пълни нули (може да са няколк байта), но ти и това не знаеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, the professor написа:

quick format също пълни нули

Важно е къде! 
Не ми пречиш, но и не помагаш на другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за край на темата, и причината се разбра...sorry...криптовирус...Половината и файлове са  nestosi.jpg.kruptoar или нещо подобно беше...и във всяка папка един текстов файл, дето ти казва като сиплатиш, как да се оправиш...Поне папката с важните и снимки е останала...На колежката и лаптопа е заминал....Съжалявам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ще е, като отварят всичко, което им пратят. Обясни им поне да си правят редовно архив на данните на отделни носители и те да са минимум още 2, дори и онлайн, че никой не е застрахован от нищо. Външните дискове също са много застрашени от повреди, поради честото им разнасяне и включване/изключване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, barbuncela написа:

Като за край на темата, и причината се разбра...sorry...криптовирус...Половината и файлове са  nestosi.jpg.kruptoar или нещо подобно беше...и във всяка папка един текстов файл, дето ти казва като сиплатиш, как да се оправиш...Поне папката с важните и снимки е останала...На колежката и лаптопа е заминал....Съжалявам...

И нека позная-колежката ти е ползвала уйндоуската антивирусна,без външен антивирус?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Така ще е, като отварят всичко, което им пратят. Обясни им поне да си правят редовно архив на данните на отделни носители и те да са минимум още 2, дори и онлайн, че никой не е застрахован от нищо. Външните дискове също са много застрашени от повреди, поради честото им разнасяне и включване/изключване.

Говорила съм и за бекап ... Мислиш ли, че някой те слуша...Говори си, не ми пречиш...

Телефона и е пълен и той...16 гб карта е почти пълна ...ама...

преди 2 минути, Илиян Делчев написа:

И нека позная-колежката ти е ползвала уйндоуската антивирусна,без външен антивирус?

Нямам идея... Не ми е колежка, а приятелка.

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Илиян Делчев написа:

Това не е гаранция. Ако задклавиатурното устройство реши, тогава и най-скъпата и сигурна антивирусна няма да помогне. Аз като не ползвам антивирусни от няколко години, дори и windows defender съм спрял, защо нямам вируси или не ми се криптирват файловете?

преди 3 минути, barbuncela написа:

Говорила съм и за бекап ... Мислиш ли, че някой те слуша...Говори си, не ми пречиш...

Нямам идея...

Ами следващия път може и да нямат толкова късмет. Ще останат без информацията, а ако отидат във фирма за възстановяване, ще ги одерат яко да им дойде акъла, а и 100% гаранция, че ще им възстановят нещо няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Това не е гаранция. Ако задклавиатурното устройство реши, тогава и най-скъпата и сигурна антивирусна няма да помогне. Аз като не ползвам антивирусни от няколко години, дори и windows defender съм спрял, защо нямам вируси или не ми се криптирват файловете?

Ами следващия път може и да нямат толкова късмет. Ще останат без информацията, а ако отидат във фирма за възстановяване, ще ги одерат яко да им дойде акъла, а и 100% гаранция, че ще им възстановят нещо няма.

питах за антивирусната защото от около година тече много тиха но упорита война между макромеките и фирмите за антивирусни продукти!най-напред прочетох за това в руски и "англоезични" форуми и отначало не повярвах,ама миналата есен се появи вирус който пробива дефендъра и mse,но AV на водещите фирми го "спираха".след това пък последният голям ъпдейт на 10-та докара "случайна" невъзможност за работа с външен антивир....изводите да си ги прави всеки за себе си..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Споко! 

Щом вече си е купила магичната програма, рекламирана тук, може да си прави каквото си иска - да го изпусне от лодка на дъното на морето, да препълни двойно картата, да участва в състезания по мятане на телефони - магическата, рекламирана тук, програма ще възстанови всичко! 

Последвайте примера, дами и господа!

Купете си програмата и спете спокойно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...