Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Madonna

За какво си мислите в сезона на морските приключения?

Препоръчан отговор

преди 1 час, Megumi написа:

Сълзи от смях.....е друго

Тогава не ти трябва да му обръщаш на дефицита внимание ... ;) 

Може и да се живее и с малкото сълзи ... ;) Не винаги повечето е по-хубаво ... ;) 

п.п. Когато заговори човек за дефицит се разбира, че нещо не му достига, т.е. липсва и т.н. и някак си подсъзнателно, че го желае това което му е "малко". ... В противен случаи се счита, че човек се изказва манипулативно, т.е. изказа ти бе манипулативен и за да разбера дали е неволен или умишлен използвах оксиморон ... ;) 

Ама и ти си голяма глезорана ... :) Опитваш вид кокетство ли?! :) 

Ай малко съблазън ... :) 

Резултат с изображение за шоколадова торта снимка

Да ти е сладко до "Горчиво" ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, дръндю написа:

та за тях земам илядо и петстин кинта помушти
нъл требе да се живее
кът ни мъ щът на работа, те така, на помущи и краднене на жица

В България не работиш и ти дават социална помощ, що за простотия. И адресна регистрация нямаш. 

И как с такава икономика на свободния пазар има социална помощ, след като България не е социална държава.

Нищо чудно, че има безработица в България и на мен да ми дават пари без да работя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

В България не работиш и ти дават социална помощ, що за простотия. И адресна регистрация нямаш. 

И как с такава икономика на свободния пазар има социална помощ, след като България не е социална държава.

много правилна забележка, жалко е, че болшинството граждани на България не го осъзнават

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Мрази да се бута контекста

Мчи тя и жената мрази да й бутат нещата в...текста...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Един вид плаща им се, за да не те крадат ... това са социални кърлежи ... ;) Умишлено определена партия (да не кажа някои партии) ги поддържат ... без тях не могат да спечелят някакви избори ...

Друг е въпроса със социалната помощ към инвалидите ... но така е, социализъм в България е срамна дума ... а ти говориш даже за социална държава ... Тук и комунистите са онеправдани, а така наречените социалисти са нищо друго, а една червена буржоазия и именно тя мъти социалната ни политика ...

Нарочно е омешана въпросната социална помощ ... Доста се спекулира с всичко свързано с някакъв вид социализъм ...

преди 17 минути, acnekt написа:

Нищо чудно, че има безработица в България и на мен да ми дават пари без да работя...

Ми идвай ... ка се бавиш ... :) , но не е като социалната помощ там където си в момента  ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ДиоиД написа:

Нарочно е омешана въпросната социална помощ ... Доста се спекулира с всичко свързано с някакъв вид социализъм ...

То през соца нямаше толко инвалиди,и въобще безработни. Нали знаеш онова хубаво соц мото:  ,,Ако не можеш, ще ти покажем, Ако не знаеш, ше те научим,ако не искаш ще те принудим,, Е това,ако беше и днес в България, да сме по-напред от Китай.И никой никъде нямаше да ходи, защото си имаме хубави планини,хубаво море,хубави равнини,хубави моми,ама трябват и пари,и точни и ясни закони, и хубава технлогично уредена държава и т.н. и т.н. Тука хората по магистралите по цялата пътна мрежа са наслагали лампи оранжеви,за да пътуваш по-комфортно по-безопасно,ние още магистрали нямаме за да храним мангалите,които се котят ежеминутно на кубически метри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Бай Тошо написа:

То през соца нямаше толко инвалиди,и въобще безработни. Нали знаеш онова хубаво соц мото:  ,,Ако не можеш, ще ти покажем, Ако не знаеш, ше те научим,ако не искаш ще те принудим,, Е това,ако беше и днес в България, да сме по-напред от Китай.И никой никъде нямаше да ходи, защото си имаме хубави планини,хубаво море,хубави равнини,хубави моми,ама трябват и пари,и точни и ясни закони, и хубава технлогично уредена държава и т.н. и т.н. Тука хората по магистралите по цялата пътна мрежа са наслагали лампи оранжеви,за да пътуваш по-комфортно по-безопасно,ние още магистрали нямаме за да храним мангалите,които се котят ежеминутно на кубически метри.

Аве Бай Тошо, те мангалите бягат при вас щото по ги храните.

Проблема на България са русофилите и руските шпиони. Тази екстра си я немате, затуй имате магистрали и оранжеви ламби, щото имате нетърпимост към русофилията и комунизъма и не сте брацки славянски народ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДиоиД написа:

Ми идвай ... ка се бавиш ... :) , но не е като социалната помощ там където си в момента  ... ;) 

Мислиш ли че съм дошъл в Германия ,за да получавам соц помощ.

Или мислиш ли че ще остана в България, ако получавам соц помощ. 

В такъв батак, олигарси, мутри, ако ще и 500 лв соц помощ да ми дават- не стоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесен септемврийски ден е! Все още приятно за разходки и плаж :vacation6:

Поздрави от Крапец..

29086c3f7593.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, acnekt написа:

Правилно си отчел, че има нещо сбъркано, вместо държавата да налива пари в социални помощи да ги инвестира в преквалификация на тези които не могата да си намерят работа, освен че ще изкарват повече от помощта която биха взели от държавата, ще внасят и в държаваната хазна. Ама на кой ли му пука, а и да ми пука на някой на никой не му се работи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Бай Тошо написа:

нямаше толко инвалиди

Проблема не е в инвалидите ... имаше инвалиди по време на соца, но и те бяха устроени така, че да правят някакви блага, т,е, да се чувстват до известна степен приобщени към ту социума и да не се срамуват, че са в тежест ... ;) 

В днешно време им е тежко на инвалидите, но поради това, че им се насажда въпросното нещо, т.е. че са в тежест на обществото, а други пък какво ли не правят само и само да се изкарат инвалиди ... даже се стига до крайност .... изкарват се психологични инвалиди ...

Нямам нищо против циганските мурафети, но когато болшинството българи почнаха със същите принципи вече разбрах, че сме се претопили ... а пък циганите вече са роми и имат права ... ба ... какъв е света ... :) Как вика Агата ... циганина не е циганин, българина не е българин и остава какво ... :) май само ново турци ... :)  

Ех Бай Тошо ... ко ти трябваше да ги изселваш ... май се оправдаваш, за не добре свършената работа ... :) Що тугава не изсели и циганите, а ... :)

Май не си истински ... :) ... хм ... познавах се лично с истинския ... ;) :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Правилно си отчел, че има нещо сбъркано, вместо държавата да налива пари в социални помощи да ги инвестира в преквалификация на тези които не могата да си намерят работа, освен че ще изкарват повече от помощта която биха взели от държавата, ще внасят и в държаваната хазна. Ама на кой ли му пука, а и да ми пука на някой на никой не му се работи. 

Ако работиш и ти е минимална заплатата, може да ти се даде соц помощ. Не знам, колко е в България. Да кажем 500 лв минимална заплата. Да ти се помогне с още 300 помощи. Примерно. За да стане средна заплата. Да живееш нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бай Тошо написа:

То през соца нямаше толко инвалиди,и въобще безработни. Нали знаеш онова хубаво соц мото:  ,,Ако не можеш, ще ти покажем, Ако не знаеш, ше те научим,ако не искаш ще те принудим,,

Нямаше защото за подобна измама щяха да чукат камъни някъде из мините до живот, а сега че някой доктор е решил че цяла циганска махала са инвалиди от малки до големи няма значение, щом са електорат . 

преди 9 минути, acnekt написа:

Ако работиш и ти е минимална заплатата, може да ти се даде соц помощ. Не знам, колко е в България. Да кажем 500 лв минимална заплата. Да ти се помогне с още 300 помощи. Примерно. За да стане средна заплата. Да живееш нормално.

Не е точно както си мислиш, социалната помощ тук не е като в Германия, не мога да цитирам цифра, но силно се съмнявам дори да е 300лв. На минимална заплата ще работиш ако си необразован, няма производство с по малка заплата от 700-800лв, не че е много ама не е минимална. В IT сегмента се почва от 1500лв та до 3000лв и нагоре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ДиоиД написа:

Ех Бай Тошо ...

Дюманич, той Франческо бре, докат са ориентираш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, acnekt написа:

Мислиш ли че съм дошъл в Германия ,за да получавам соц помощ.

Мислиш ли, че докато можех, заради соц. помощ отидох в София?!

Мислиш ли, че в момента получавам някаква социална помощ на село?!

Всеки е отишъл там, където е могло да си изкара прехраната. Ти си все още в Германия, а аз тука.

Ти все още работиш, а аз не. Не съм обаче на социална помощ! Поне доживях до пенсия.

И мислиш ли, че ние пенсионерите сме в тежест на младите, а?

Знаеш ли колко хора умряха твърде млади, за да има все пак България, а?! 

Е ... аз съм късметлия ... :) Определено съм образ, но не мутра ... :) и определено не съм получавал "куфарчета" ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ДиоиД написа:

Що тугава не изсели и циганите, а ... :)

Сега сами се изселват към Германия, Италия, Вликобритания, къде на помощи, къде от кражби, живота да върви, кючека също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, AAUUXX написа:

Не е точно както си мислиш, социалната помощ тук не е като в Германия, не мога да цитирам цифра, но силно се съмнявам дори да е 300лв. На минимална заплата ще работиш ако си необразован, няма производство с по малка заплата от 700-800лв, не че е много ама не е минимална. В IT сегмента се почва от 1500лв та до 3000лв и нагоре. 

Не знам, как е но си спомням бегло. Виждал съм всякакви простотии от страна на българската управа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ДиоиД написа:

И мислиш ли, че ние пенсионерите сме в тежест на младите, а?

Това твърдение е уникално сбъркано, чувал съм го от не един и двама, няма как да си в тежест на който и да е, заработил си пенсията която получаваш, нали за това са ти правени удръжки през годините до пенсия, не дължиш на никой нищо макар да се опитват някой да вменят това  

преди 7 минути, acnekt написа:

Не знам, как е но си спомням бегло. Ромите си махаха златата или може би е било пиринч, преди да влязат в социала. И къщите им са на два етажа. Пък взимат соц помощ. Българи живеят в колиби, не им достигат някакви стотинки. Не им отпуснаха дърва за зимата. Или помощи за топлоенергия.

Не знам нямам впечатления от това което казваш. Така ще е докато се толерира корупцията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добър ден

През нощта телефончето ми решило да се самоизключи и сутринта Малефчето закъсня за работа

тудей пак имаме рожденичка и ще се празнува след малко

също така си имаме ... знамена на пилоните пред работа, обаче единия пилон стои така празен немил-недраг и си мисля, дали да не предложа да си направим едно хубаво лого-емблема като на футболен клуб, и да е завършен европейският ни вид! Да има сутрешна и вечерна проверка и ... така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а пък днес получихме заявление от д-р Антоний ( вижте какво хубаво римско име) КУриян (фамилия която се помни) ... страшно смешно ми беше и даже разиграхме няколко етюда с участието на човек с подобна фамилия :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Реджеп Иведик написа:

Аве Бай Тошо, те мангалите бягат при вас щото по ги храните.

Проблема на България са русофилите и руските шпиони. Тази екстра си я немате, затуй имате магистрали и оранжеви ламби, щото имате нетърпимост към русофилията и комунизъма и не сте брацки славянски народ.

Едва ли Русия е проблема, за сегашното лошо положение на България.През соца сме били в много по-близки отношения, дори доста българи изкараха за десетина години там работа, пари за апартамент или къща,чисто нова лада и пари за собствен бизнес в България.И бащата така се прибра 89-та година от Коми СССР. За десет години там работа смени две чисто нови коли,ама не като сегашните ,,баровци,, под наем, а директно със сака с пари в завод производител, като във филма ,, Стани богат, или умри опитвайки се,, с рапъра 50 цента, къде отива в автокъщата със сака с пари, мята ги на собственика, скача в ескласата и изчезва.Сега в коя западно европейска държава за десет години работа с честен труд ще направиш толкова?А специялно за българските роми,  тука никой не им дава социялни помощи, защото не са холандски граждани.Без гражданство имаш само право на обещетение за безработица, което е 6 месеца и филма свършва.Повечето се прехранват с незаконни или неморални дейности, друга малка част с честен и почтен труд .

преди 1 час, ДиоиД написа:

Бай Тошо ... ко ти трябваше да ги изселваш ... май се оправдаваш, за не добре свършената работа ... :) Що тугава не изсели и циганите, а ... :)

Аве Бай Диоде, такива са били времената.Те като 5 века ни клаха и е&аха и те карат да плюеш на кръста и да слагаш чалмата? Препоръчвамти да гледаш филма ,,Време разделно,,  тогава ще си обясниш някои неща.... 

А циганите по Тошово време просто си бяха ефективно интегрирани, за какво му е било нужно на Тато да ги изселва?Те и сега могат да бъдат интегрирани, но няма да бъдат вече електорат на тая и оная партия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Maleficient написа:

добър ден

През нощта телефончето ми решило да се самоизключи и сутринта Малефчето закъсня за работа

тудей пак имаме рожденичка и ще се празнува след малко

също така си имаме ... знамена на пилоните пред работа, обаче единия пилон стои така празен немил-недраг и си мисля, дали да не предложа да си направим едно хубаво лого-емблема като на футболен клуб, и да е завършен европейският ни вид! Да има сутрешна и вечерна проверка и ... така

дреме ти  нали си на дръжавна работа

и да не ходиш никой нема да забележи

за дръжавните служители комунизма още не е свършил 

от понеделник до петък

и  август се пълнат ладите с бензин до горе и на море 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Бай Тошо написа:

Препоръчвамти да гледаш филма ,,Време разделно

Гледал съм го няколко пътя даже ... ;) и "Капитан Петко Войвода" също толкова пъти, та в последния си спомням как го вкараха в българския затвор и ко помляха, а той им каза: - Ех момчета, в турски зандан съм бил, но така не са ма мляли ... ;) ...

От въпросния регион имам доста познати, но всичките независимо, че знаят и турски се смятат за българи ... ;) 

Проблема не е, че знаят турски или пък изповядват исляма, то май не е чист и някак си е омешан с християнството, а във втълпяването от определени хора на определени други хора, че трябва да имат турско  самосъзнание....

Ай стига политика в края на сезона на морето ... :) Ай Наздраве! :beer:

Ко, бе, времето на зад не може да върнем, така, че с бодра морна бира в ръка напред ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...