Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Madonna

За какво си мислите в сезона на морските приключения?

Препоръчан отговор

Е това ме дразни в новите бараки и ми е голям проблем, няма къде човек къде един оригинален диск да мушне, и да са наслаждава на качествен звук, какъвто само оригиналния диск може да извади.Взех си от Лукойл оригинален диск ,,Избрано От Сигнал,,  си го слушам в нас да го ева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Бай Тошо написа:

Е това ме дразни в новите бараки и ми е голям проблем, няма къде човек къде един оригинален диск да мушне, и да са наслаждава на качествен звук, какъвто само оригиналния диск може да извади.Взех си от Лукойл оригинален диск ,,Избрано От Сигнал,,  си го слушам в нас да го ева.

На оригиналния диск записа е цифров, тоест същия какъвто е в интернет, на флашка или какъвто и да е друг цифров носител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _Belial_ написа:

На оригиналния диск записа е цифров, тоест същия какъвто е в интернет, на флашка или какъвто и да е друг цифров носител.

С условието да не е коморесиран файла, ако е компресиран качеството не е същото каквото е на матричен CD. 

преди 8 минути, Бай Тошо написа:

Рипни си диска в WAV и си го слушай от флашка от хард диск както ти е удобно, на каквото устройство ти е удобно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

С условието да не е коморесиран файла, ако е компресиран качеството не е същото каквото е на матричен CD.

Разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Здравей Ауксис, тази тема за CD що ли ме подсети за един образ дето мереше звук от разни флашки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Здравей Ауксис, тази тема за CD що ли ме подсети за един образ дето мереше звук от разни флашки?

Нищо не мереше, а с ухо ги познаваше че свирят различно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва щото едната флашка е китайска, а другата оригинална китайска. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй де, та да не би и сега да е така? Чувал съм че най добър звук се вади от винил демек грамофони плочи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, _Belial_ написа:

Мани, мани, тогава се хабих та  му показвах 3D графика на четотната лента на файл от хард диск и на същия от флашка че са еднакви, ама като каза че чува разлика как да спориш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Belial_ написа:

Китайска и китайска не е едно и също

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани, мани, тогава се хабих та  му показвах 3D графика на четотната лента на файл от хард диск и на същия от флашка че са еднакви, ама като каза че чува разлика как да спориш. 

Чува човека... ти си обяснявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Тъй де, та да не би и сега да е така? Чувал съм че най добър звук се вади от винил демек грамофони плочи

Винила звучи качествено ама пука и това пукане дразни, освен това иска се качествена RIAA, ако грамофона е калпав има и брум от мотора, не е проста работа. CD звучи достатъчно качествено, а SACD още повече и не пука звукът. 

преди 1 минута, _Belial_ написа:

Не мога, таланта си е талант, няма кой да го успори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Belial_ написа:

Чуваше ги петлите спор нямаше. Тя Ауксис да си пее кот иска

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Винила звучи качествено ама пука и това пукане дразни, освен това иска се качествена RIAA, ако грамофона е калпав има и брум от мотора, не е проста работа. CD звучи достатъчно качествено, а SACD още повече и не пука звукът. 

Тоест е за ценители така и знам де

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 36 минути, _Belial_ написа:

шшш, караш мъ да си спомням ученическите години, когато един съ чудеше:
"що качеството на звука  е различно на средни и ултракъси вълни, нали е все модулация"
и днес е тъй с цифровата модулация
пп
няма да обяснявам, но Аукса ако има желание, да обяснява

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра нощ на инсомнинците.:)

преди 32 минути, AAUUXX написа:

Винила звучи качествено ама пука и това пукане дразни,

Премахваш ''пуканките'' напр.със  Sony Sound forge Pro и ако имаш устройство с 24bit/ 192kHz DAC си рипваш винилката на 24/,по-голям битрейт,по-голям обем,с минимална загуба на качество. Оригиналните матрични CD-та са 16-bit/44.1 по стандарт,но и те са DDD,ADD,AAD-според носителя ""майка""-цифра или аналог.Така че и при тях нещата са относителни.И т.н,т.н:)

пп Това на снимката е отговора за Дръндю и мисля,че няма смисъл да го анализирам.

ads-track.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак ли започнахте да дъвчете темата с качеството на запис

увеличете алкохола и всичко ще ви се изравни

дори ще спрете да виждате 1 милиона нюанса жълто и ще се  сведат до жълто, светло жълто и тъмно жилто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си оставя компютъра включен тази нощ

Ако някой ме хакне ще му изтръгна през един клавишите на клавиатурата

Лека нощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, :-) написа:

Добра нощ на инсомнинците.:)

Здрасти старче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Omelette du Fromage написа:

увеличете алкохола и всичко ще ви се изравни

Значи rec level до 0dB и никакво пресилване в плюсовия диапазон,защото записа прегаря и после криви и грачи:D  ПРЕЗИДЕНТЕ как е? В повечето случай си доста прям и това плаши определени потребители:) Като си казал сирене,не е лошо,но можеш да резнеш и малко лучец,пушено филенце или бекон и пак да реализираш яйченото калцоне.

преди 2 минути, petie1 написа:

Здрасти старче

Привет. Оправихте ги флашките и записите:D

преди 6 минути, bornofash написа:

Ако някой ме хакне

Owl,казано е: внимавай какво си пожелаваш:computer8:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, :-) написа:

Привет. Оправихте ги флашките и записите:D

Аа баш спеца по тая материя Пипона не пише вече тук ние сме някакви лаици пред това светило на науката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Аа баш спеца по тая материя Пипона не пише вече тук ние сме някакви лаици пред това светило на науката

Не го знам и не съм го чел.Сега вече е по-лесно,защото има доста литература в нета по темата и човек може да се запознае поне теоритично.Останалото за целта е подходящи програми,апаратура и практика за най-добър краен резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, :-) написа:

Не го знам и не съм го чел.Сега вече е по-лесно,защото има доста литература в нета по темата и човек може да се запознае поне теоритично.Останалото за целта е подходящи програми,апаратура и практика за най-добър краен резултат.

Е утре Аукс като изгрее ще ти обясни коя тема визирам и съм сигурен че ще се пръснеш от смях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Omelette du Fromage написа:

подсети ме за усилване на уредбата до нула

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Maleficient написа:

Потребител Сън-Чун-Кун е отговорно лице !- О1

Модератор Кун-Дрен-Мун- е по-отговорно лице- упс- фактор- О2

Тия от BTS ли изреждаш?

Откога си им фенка? Нали не ти бяха мъжевствени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...