Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Madonna

За какво си мислите в сезона на морските приключения?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, algor написа:

Още по-лошо...Днес сутринта беше 7 градса. Ама в 17 беше 19.....:shy11: И вечер и сутрин вкъщи е студено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Madonna написа:

Е няма да е .. в неделя го дават летни температури. И по-добре.

П.С. Не разбирам защо скалата вика, че ние сме били алкохолици като оная в долината на обречените през 20 минути вика наздраве..:getout:

Щот не е влизал там да види, че до обяд са под масата вече. Иначе загрижени за детската аудитория... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, barbuncela написа:

Още по-лошо...Днес сутринта беше 7 градса. Ама в 17 беше 19.....:shy11: И вечер и сутрин вкъщи е студено...

Не мрънкай - шибни му един вътрешен шамар и ще се изпотиш даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, M.Николов написа:

Наздраве!

cute cat GIF

Занасяш ме нещо, м? 

Пия вино и ям грозде

Според мен това е тафтология

преди 5 минути, barbuncela написа:

Тръгнах на 6градуса

Гадост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, algor написа:

Ако е за шамар, вече съм на четвъртия...домашна, троянска...с вълча салата! :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M_C написа:

Ще си го пускам когато си искам.

Ами ти си го пускай, ама като няма пара от ТЕЦА....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, barbuncela написа:

Ако е за шамар, вече съм на четвъртия...домашна, троянска...с вълча салата! :biggrin:

Иска ми се да те гушна 😄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, algor написа:

Kонстантин Коцев във филма "Роялът".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, barbuncela написа:

Ами ти си го пускай, ама като няма пара от ТЕЦА....

То има ли нещо изобщо в България. Освен да искат от хората пари. По-точно да ги изнудват 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, skalata_73 написа:

Е, ти сега кат не пушиш ко ша прайш?

Дай да пийм по ено пиени.

пп. Аз са чудя де са сички делибаши, па те правят сикиш у другата тема :D

Хубав въпрос! Може се науча да плета... Или да почна втора работа, че кинти трябва се изкарват.... В петък 11-ти по това време или малко по-рано, да си тук, за наздраве с КапитанМорган- тогава и повод ще имам- татко ще има рожден ден :)

пиша бавно и си проверявам преди да постна, че за малко не съм Вип-аджийка и с редактирането трябва се внимава, че ей го по-горе съм сбъркала ВиМ с Вин се едно за вино съм си мислела

тоя русенски не го научих ... Преведи ми последното, че мисля да си лягам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лека на всички! :*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Belair написа:

Тва е другото Му име просто. Belial, Belair, Belliar, Belhor, Baalial, Beliel..

И последния да затвори вратата :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, skalata_73 написа:

Аз са чудя де са сички делибаши, па те правят сикиш у другата тема :D

Тва съм го пропуснал, ма ся кат видех, внезапно станах набожен. Пази Боже, пази Боже... никой не заслужава такава съдба. Ама и все си мисля, че никой не може да пие толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ДиоиД написа:

От алкохол не се напиваш. ;) Напиваш се от алкохол с други примеси. ;) Чистия алкохол тонизира, а не напива, т.е. обърква сетивата ... ;) 

Явно не си варил ракия ... :) 

Това което  ни напива и уврежда е етоловия алкохол който се преработва около 50гр за час от черния дроб, когато се пие в големи количества преработката се случва по бавно, задържалото се съдържание алкохол в кръвта започва да влияе  на мозъка и зависи от количеството за щетите които се нанасят на мозъка, както и черния дроб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за напиването, или пък знам достатъчно, но не мисля, че е интересно да се обсъжда... Който му е сладко, да си порка, и не пречи на околните, да си порка- веднъж се живее. Че не може мозъка и черния дроб от друго да се увредят...

Хайде Лека нощ! И мислете теми за обсъждане и споделяне, че Мадончето ни пришпорва..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

Това което  ни напива и уврежда е етоловия алкохол който се преработва около 50гр за час от черния дроб, когато се пие в големи количества преработката се случва по бавно, задържалото се съдържание алкохол в кръвта започва да влияе  на мозъка и зависи от количеството за щетите които се нанасят на мозъка, както и черния дроб. 

50 гр не е за час, а приблизително за денонощие. И това е за етиловия алкохол. Метиловия изобщо не се преработва а заминава в кръвта както си е.Все едно си инжектираш отрова венозно. В по-малки количества, уврежданията може и да останат незабележими на първо време, но при по- големи резултатът е смърт. Етиловия също е отрова, но за да се усмъртиш са необходими доста по- големи количества. Въпреки това, хората намерили смъртта си под въздействието на етилов алкохол, са повече от отровилите се с метил. За пример Бон Скот, легендарния вокалист на Ей Си Ди Си, който бил и легандарен пияница, пиел само качествено уиски, но една вечер се натряскал здравата и заспал в колата си. Посред зима. Намерили го озъбен на сутринта. Индиректните вреди от алкохола са брутални. А социализиращата му роля, доста надценена.

Защо пиша това ли? Защото забелязвам явлението "форумен" или "фейсов" алкохолизъм, което иде да се яви като черешката на тортата. Напиваш се с имагинерни "апапи", напсуваш квото ти се псува и няма директни поражения. Най много некъф бан.  Което в реална обстановка, няма как да си позволиш, защото псуването може да ти струва живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Мей написа:

....

ооо на баба Юбавото то .. ходи ли да си чокнеш нейде от некоя нянка или по мъжко ти се оди 

Аника! Образуваш ми потрес начи...

преди 6 часа, ДиоиД написа:

...

Явно не си варил ракия ... :) 

Чи тя ракията не се вари! Вари се супа или компот... Рикията се пече! В краен случай се дестилира...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Belair написа:

Варил съм. И алкохола си напива кат стой та гледай.

Знам бе чиляк ... :) След литър вече е трудно ... Затуй през първия ден разпределяш литъра, а през останалите два дена другия ... ;) През следващите три дена третия и в неделя почиваш ... :) Т.е. вече си сварил ракията и си я оставил да диша. Пие се старата ракия, за да освободиш съдовете за новата ракия. :) И задължително в компания, но въпросната е в зависимост колко стара ракия ти е останала. :) 

Проблема е в темпа на пиене. ;) Един руснак разбрал, че пиенето е хубаво, когато се научил да пие по български. ;) Това разбрал след запой с българи и се върнал в къщи трезвен и жена му не му вдигнала скандал. :) 

ДУ! Ку

Резултат с изображение за мистър бийн gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Madonna написа:

П.С. Не разбирам защо скалата вика, че ние сме били алкохолици като оная в долината на обречените през 20 минути вика наздраве..:getout:

Добре де, извинявам се. Това е защото не улазям ф оная тема и съм са объркАл де е истинската кръчма. Е, снощи докато чаках тука да ми каже някой дали ша ми изпукат кокалите ако сръбна и аз едно видях в началната страница че тукашните пишат у друго кръчме. Надзърнах, ама ми влезнаха едни виненки ф носа и изченах бърдже.

Наистина ми е мъгла ко става там, та може и там да са истинските специалисти.

преди 8 часа, Belair написа:

Щот не е влизал там да види, че до обяд са под масата вече. Иначе загрижени за детската аудитория... :)

Я, ти си отговорил на Мадона вместо мен, звинявам са. Явно нещата са се променили, щото от предишни спомени там шефката спеше до дъсно и кръчмата отваряше по обед. Ма явно са променили работното време.

преди 7 часа, Maleficient написа:

В петък 11-ти по това време или малко по-рано, да си тук, за наздраве с КапитанМорган- тогава и повод ще имам- татко ще има рожден ден :)

Ша са постарая, ама не обещавам. Не знам наде ша ма завей ветъро, ама ша гледам да съм тук. 

Ся отивам до Варна ( не, не, няма да почивам пак) - ша напрая едно тинтири-минтири и ша гледам да са прибера навреме за наздравиците...

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, skalata_73 написа:

Наистина ми е мъгла ко става там, та може и там да са истинските специалисти.

Се ... хм ... всички се барат специалисти и прочие ... и т.н. .... малко са професионалистите ... ;) 

Виж как чиляк вари ракия и разбираш дали е люкаджия или е ценител ... ;) Същото се отнася и за виното ... ;) 

Правенето на алкохол е същото как се прави кисело мляко, сирене и кашкавал ... ;) Ако за млечните продукти се изисква да има етикет за дали са правени от млеко, то за алкохола уви няма. Всички джюлим ментета, та въпроса е на сутринта да не те боли глава. ;) 

И за последно, хм .... не забравяй, че там са "интригантите"... ;) де къ може да им вярваш в емотиконките ... :) 

преди 6 часа, Belair написа:

50 гр не е за час, а приблизително за денонощие.

На час е! Друго съществено е теглото ти. За това и се мери в промили. ;) И да не забравяме физическата дейност, т.е. освен разграждането в черния дроб има и значение "горенето" самото ползване, дали за стопляне на организма или някакви други физически занимания, включително креватна гимнастика. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми трябва чаша вино за да ми се стоплят лапите

Наспахме се. За днес е предвиден поход по два покрива. Друго да не е ама не ми е скучно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, darkterminal написа:

Чи тя ракията не се вари! Вари се супа или компот... Рикията се пече! В краен случай се дестилира...

Да, точната дума е дестилира. В западна България я пекът, а в източна варят. ;) Пробвай да я печеш на скара ... :) Не става. Трябва си казан. ;) Спиртните съставки завират и се изпаряват при по-ниска температура. Естествено хубаво е да печеш на скара нещо докато вариш алкохол. ;) Друга тема ... :) 

преди 9 минути, emmi написа:

На мен ми трябва чаша вино за да ми се стоплят лапите

Ако си с афтубусу ... не става! Хм ... С чай става! ;) 

п.п. Най-добре става със застроена шкембе чурма с много люто в нея.

Днес отново се очертава прекрасен ден.  :)

Вчера отхвърляхме доста работа. Фейшън капака е супер. :) Резултата между дербито Левски vs ЦСКА: 18 кв.м почистени шубраци срещу 18 изкарани коренища. :) 

Е ... хм ... останаха 4 кв.м. планиран шубрак и два по-големи дънера, но това е заради фейшън капака. :) 

Установих, че и флегматичните хора могат да работят, т.е. остави ги на мира и те бавно и старателно отхвърлят досадната работа. :) И кой каза, че пияниците не можели да работят ... хм ... могат, но просто трябва да не им се подиграваш. На края на работния ден да ги почерпиш с концентрат. ;) И друго има .... да им заплащаш заработеното, хм .... има една тънкост тука обаче ... ;) 

Та, така .... чакаме да се развиделее и на Балкана. :) 

Колко малко му трябва на човек ... усмивка, цел, радушност и най-вече добрина .... :) Човек трябва да се само-глези. ;) Да си създава малки радостни неща, а ако не може, то да ги намери около себе си. Хм ... отивам да почерпя котките ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...