Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Madonna

За какво си мислите в сезона на морските приключения?

Препоръчан отговор

Добро утро и хубав ден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, bornofash написа:

И не съм искал изобщо да намесвам твоя външен вид!

И аз не искам да намесвам оскубаното ти body pich.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Богатир написа:

...та следобед правих компот от дюли. 8 буркана... :D

Без наборки - нали?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bornofash написа:

Както винаги отново ставаше въпрос за женската красота

Трябваше да е само на майтап, пък тя го приела сериозно, за което не я виня, обаче сега не иска да повярва в обратното

Ама КОЙКОЙ ти го е лайкнал, мм???

Но ... ми стана и доста тъжно, защото си отговорил и цитирал всъщност ... Светла му памет! И съм абсолютно съгласна и с двама ви! Ако не ти, свиркай ми на мен, аз да дойда да я счупа от бой, поне да има за кво да е начумерена :wink12: другия вариант е да ѝ поднасяш сутрин повечко холандски кексчета  и други сладкиши поръсени със делта-9-тетрахидроканабинолити

Добро утро!

В очакване на заплатка с ДМС-це сме- и първото нещо, което ще си купя е ... авокадо и топено сирене Филаделфия :hush: и сладолед, и бонбони Lindt, и малко Джакче или Джеймисънче, и банЦки и очила за плуване и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

начи, верну съм си сигън де не мое да съ обяснява, амъ да съ пофтора
нъл знайш че въглеродния окис е нетрайно съединение и бръза да дръпне кислорода от кръвта за да стане на двуокис
та начи, ф предишните постове, не ставаше дума за пристрастяването към никотина, а за пресищането на кръвта с кислород, при спиране на цигарите,
което е с ногу неприятни последици

пп

добро утро ве хора

Позволявам си да се обадя, защото май е свързано с моя пост (вчера-оня ден) за временното рязко влошаване на вестибулацията ми.

Тезата ти за "пресищане" с кислород при отказване на пушенето и евентуалните последици ми е интересна; ти да не си медицинско лице?

Обаче въглеродния окис, отровният, е доста стабилно съединение; с него се случват смъртни отравяния, може и масови. За да се окисли до неотровния двуокис трябват химически условия като висока температура, и/ли катализатор и подобни, не ги знам конкретно.

Той действа отровно, като за некое време се свързва с хемоглобина и не го пуска да си върши работата по внасяне на кислород и изнасяне на въглероден двуокис. Признаците на отравяне са като тези на задушаване, доколкото си спомням.

За евентуалната опасност от рязко спиране на пушенето: може да има, но сигурно само при особени случаи. Един такъв съм чул от моя позната, която, след някаква сърдечна операция, не подобрявала състоянието си в реанимацията. Лекарят ѝ случайно разбрал, че е пушачка и в момента не пуши, щото е след операция. Той почти ѝ се скарал за спирането на цигарите, казал, че това е причината да не се оправя след операцията. "Ше пушиш ей там, в оная стая, тя е точно за такива случаи".

Аз съм неразкаял се пушач.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси, вися в съдебна зала 

Едно логично начало на годината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, emmi написа:

Едно логично начало на годината

Още?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Васкo написа:

Още?!?

Отложиха делото

Единия подсъдим се оказа без адвокат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, emmi написа:

Отложиха делото

Единия подсъдим се оказа без адвокат

И сега?
Зачезваме от залата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Maleficient написа:

Ама КОЙКОЙ ти го е лайкнал, мм???

Трябваше да е абсурдно смешно

Идеята да биеш някого, за да го накараш да се усмихне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Ьрмалоу написа:

Обаче въглеродния окис, отровният, е доста стабилно съединение; с него се случват смъртни отравяния, може и масови

ас съм по жицата...нешто кът на Йовков онуй
не, не съм медицинско лице
илядо пъти съм ги отказвал тея цигари,  докато установя причината, защо ставам като пиян, като ги спра
начи
въглеродния окис в цигарата е достатъчен, за да ти намали притока на кислород към мозъка, но недостатъчен за да те убие 
виж предишни постове за обяснения
с това положение, мозъкът е привикнал и при отказ от цигарите, се пренасища с кислород
май имаше някаква идея, в такива случаи да дишаш в хартиена тобичка, ама ся не съ сещам от къде ми доде на акъля
начи викам, Док да даде обяснения, щот е лекар

"Ше пушиш ей там, в оная стая, тя е точно за такива случаи".

това го каза и моя доктор, ама на 4 очи
никога няма да го признае, че го е казал
...щот ме държаха 10 дена в реанимация и не се оправях

пп

аз не знам да има такива стаи в болница
просто така ме посъветва, като ме изписаха

Той действа отровно, като за некое време се свързва с хемоглобина и не го пуска да си върши работата по внасяне на кислород и изнасяне на въглероден двуокис. Признаците на отравяне са като тези на задушаване, доколкото си спомням.

свързва се с кислорода, отнема го от хемоглобина
кът некой сигън га види жица, тъй крадне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

да, излиза че си прав 
https://bg.wikipedia.org/wiki/Въглероден_оксид
начи ено време даскалката по химия, грешно ни е преподавала за окиса на въглерода или ас толкова съм внимавал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей банда!

Чудесата на света.

Езерото над океанаФарьорските острови  Дания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bornofash написа:

а то излезе,че го използваха срещу теб като казано от сърце и откровено...

Трябва се внимава ;)

Чакай ти кажа за един забавен абсурд отпреди малко. Искам да запиша Безценното към БФПлувни спортове, за да може да участва в състезания- и по-конкретно ми се искаше на едно, което ще е на Спартак на 2.11.-3.11.- и звъня на Федерацията, да ги питам как става, какво е нужно- и мацката ми обясни, как трябвало да платя ГЛОБА! от 170 кинта, щото не го записвам във времето, когато официално се записват, моля ви се- Глоба, разбирате ли... иначе от началото на декември до края на януари. Умирам от любопитство, кой умник го е измисли това и дали няма да искат после и Данък за разплискване на водата, докато плуват- но пък членския внос е 18 лева на година. И ме успокои, че календара бил пълен със състезания и да не се притеснявам, че щял да може си участва на всякакви каквито реши...

Много филми ми се събраха да гледам на кино ...и събота и неделя, ще съм на такава вълна- още повече, че вчера един приятел е изказал много ласкаво мнение за моята патрон-ка МалефишънтВтора и то на АйМакс, а аз на такова до сега не съм ходила и мисля да поправя този пропуск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Васкo написа:

И сега?
Зачезваме от залата?

Въртя се в кръг

Пак съм там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 45 минути, barbuncela написа:

Здравей банда!

Чудесата на света.

здрасти Барби
начи, туй езеро ако беше тука, до сега да сме изкопали канал да го източим в океана
:D

преди 3 часа, bornofash написа:

абсурдно е да биеш дете за да спре да плаче, но го правят
в абсурдистан е тъй

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, barbuncela написа:

Здравей банда!

Чудесата на света.

Хей- абе гледам има някакви филмови фестивали по италианските земи- Матера- българин ще участва с филм... ако има начин за някакви "репортажи от дистанция", ще е готино :rolleyes:

"bTV Media group е единствената медийна група, представена на Българската филмова гала в Матера, Италия - в града, който заедно с Пловдив тази година е европейска столица на култура. Филмът "Sempre Libera" на журналиста Георги Тошев и режисьора Ема Константинова, посветен на световната оперна дива Соня Йончева, е единствената продукция, програмирана два пъти на фестивала. С него ще се открие форумът на 23 октомври. Втората прожекция е на 26 октомври.

"Щастлив съм, че в юбилейния 10-ти сезон на непознатиТЕ филмът за Соня Йончева обикаля света. Матера е поредното признание за таланта на изключителното българско сопрано, както и за екипа на непознатиТЕ, който вече 10 години създава оригинална продукция, посветена на бележити българи", каза продуцентът Георги Тошев. "

https://tv.dir.bg/news.php?id=27570623&fbclid=IwAR3A2b_L2QYwOA589OiEmNIkO1r3rlxamwedpahRFWLQzk02oQx-74r1b4k

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно си има подходящ раздел за обсъждане на телевизиите и медиите.

Може там да попишете малко.

Аз питам за нещо различно, което ми е интересно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Maleficient написа:

Хей- абе гледам има някакви филмови фестивали по италианските земи

Честно да ти кажа, идея си нямам! То там фестивали и празници, дал господ, каквито искаш... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Maleficient написа:

.. банЦки и очила за плуване и т.н.

И ини пуавниси... Да не забравиш...

71i6UI5F9XL._AC_SY879_.jpg

преди 7 часа, emmi написа:

....

преди 3 часа, emmi написа:

Въртя се в кръг

....

Яхнала си метлата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си една свинска глава. Не, не, няма да я сменям с мойта.

Сега са чудя кога ше се свари туй нещо, че нямам търпение да си я поръся с червен пипер и да са оклепшам до ушите.

Кат един виден селяндур много обичам да ям свинщини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абсурдно е да биеш дете за да спре да плаче, но го правят
в абсурдистан е тъй

теб не са ли та шамарили да не ревеш? Шамарили са те. Спираше ли да ревеш, че да няма още шамари? Спираше. Кое му е абсурдното тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абсурдно е да биеш дете за да спре да плаче

А какво? Да ти се качи на главата ли? И навънка да те прави луда калинка ли? Оня ден в мола на Опълченска едно! Реве, ама се дере от инат, а майка му го моли да спре! Два шамара и другия път ще ме гледа в очите преди да се реши на това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално на дрънд-пръц когато и да му шибнеш два шамара, винаги ша са му малко и късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...