Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Gangosa

Уиндоус 7 64 бит син екран

Препоръчан отговор

Онзи ден спря тока и сега постоянно се рестартира и син екран. Добре , че съм с линукс и уин , че не обичам телефоните. При опит за възстановяване на уиндоуския рестор , който ми предлага рестартирам  и пак син екран. Ето дъмп файловете. https://gofile.io/?c=2iA4P4

https://postimg.cc/gallery/22i4df48g/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога сам да я рестартирам , защото не зарежда а имам 1-во груб меню избирам уиндоус и преди да съедини квадратчето на уин дава син екран.

Също ми написа да изкарам юсб ако имам нов хардуер , но няма резултат. Не съм влизал в Safe Mode.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи снимка на синия екран. Иначе това дава от dmp файловете:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/debugger/bug-check-0x117---video-tdr-timeout-detected

Версия на windows? В safe mode се влиза с F8, веднага преди да почне да зарежда windows, по това съединяване на квадратчета, боба казва, че е версия 7. Под linux всичко нормално ли е, видеокартата работи ли както трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Версия на windows? 

Прочетете заглавието. Сега ще пробвам safe mode. Под linux всичко е нормално.

преди 1 час, Raze написа:

В safe mode се влиза с F8, веднага преди да почне да зарежда windows, по това съединяване на квадратчета, боба казва, че е версия 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Като осветиш Start Windows normally натисни F8 и избери safe mode with command prompt. 
В конзолата напиши devmgmt.msc и деинсталирай жидео картата.
Рестартирай.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IMG-20190811-192225.jpg

преди 6 минути, DarkEdge написа:

Като осветиш Start Windows normally натисни F8 и избери safe mode with command prompt. 
Рестартирай.

Добре сега ще пробвам.

преди 11 минути, DarkEdge написа:

Рестартирай.

Не мога. Почва да зарежда драйвърите  до някъде и пак гърми със син  екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си виж настройките в биос, да не са се занулили и да мъчи диска през IDE контролера. Ако да, сложи го на SATA /AHCI/ mode и запамети настройката на излизане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази грешка "7B" показва грешка в диска/дяла. Сканирай го под линукса, виж му и smart статуса:

https://www.lifewire.com/how-to-fix-stop-0x0000007b-errors-2624109

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Joss Bomon написа:

Я си виж настройките в биос, да не са се занулили и да мъчи диска през IDE контролера. Ако да, сложи го на SATA /AHCI/ mode и запамети настройката на излизане. 

Да това беше проблема беше на AHCI и просто дадох на IDE сега зареди, ще видим после линукса дали ще му пречи. Значи аз нямам батерия и като е спрял тока е е изцедило биоса май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навсякъде ги има тези батерии, струват 1-2-3 лева. Вземаш старата и отиваш с нея да мериш размера или просто си записваш какъв размер и дебелина е, отгоре на батерията ги пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Raze написа:

Тази грешка "7B" показва

проблем с КОНТРОЛЕРА/драйвър на диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой умник ти е инсталирал Windows с тази настройка, като нормалното за лаптоп от близките години е, да е на SATA/AHCI ? Има вариант да се смени режима и да се пусне в SATA, но ако така те устройва, не го пипай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

И кой умник ти е инсталирал Windows с тази настройка, като нормалното за лаптоп от близките години е, да е на SATA/AHCI ? Има вариант да се смени режима и да се пусне в SATA, но ако така те устройва, не го пипай.

Аз си го инсталирам мисля беше на сата , но не знам как се случи това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

проблем с КОНТРОЛЕРА/драйвър на диск

Показва, че стартиращото устройство е недостъпно

Цитат

INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

каква е точно причината не е сигурно дали е от хардуер или софтуер - от горната връзка, която съм дал:

Цитат

STOP 0x0000007B errors are caused by device driver issues (especially those related to hard drive and other storage controllers), viruses, data corruption, and sometimes even hardware failures.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да се смени режима IDE/AHCI след като е инсталирана ОС ТУК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

каква е точно причината не е сигурно

Абсолютно ясна е причината - сменена настройка в BIOS за режима на дисковия контролер!

преди 9 минути, Raze написа:

INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Това съществува, но не в тази тема и за тази грешка кодът е 0х00000225

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, androns написа:

Как да се смени режима IDE/AHCI след като е инсталирана ОС ТУК

Но лаптопа си върви добре , защо да го правя това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой не е прочел, че след промяна на настройката в BIOS машината е тръгнала. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че и възстановяване му давах и си е възстановило. Обаче сега на AHCI не ми се появява иконата на видео драйвъра. Дали е свързано не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в devmgmt.msc драйвъра на видео картата на Microsoft ли е или на производителя на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростта на трансфер на данни се увеличава при AHCI режим, особено ако контролера позволява (примерно на SATA3) за SSD, дори и при механични дискове ще има разлика - виж края на клипа, има тест на скоростта:

преди 17 минути, Gangosa написа:

Че и възстановяване му давах и си е възстановило. Обаче сега на AHCI не ми се появява иконата на видео драйвъра. Дали е свързано не знам.

Каква е тази икона? Възможно е точката на възстановяване да е била преди да си я активирал или инсталирал/обновил драйвера.

преди 21 минути, DarkEdge написа:

Това съществува, но не в тази тема и за тази грешка кодът е 0х00000225

За тази тема не се знаеше какъв е проблема в началото. Подобно е, но причината е различна:

https://neosmart.net/wiki/0xc0000225/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо общо между двете саитуации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Провери в devmgmt.msc драйвъра на видео картата на Microsoft ли е или на производителя на картата.

Аз съм го теглил с acer auto detect tool. И преди си работеше. Може би да го преинсталирам.

ADke5Tp.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

В десния клик по десктопа имаш ли иконка за видео дррайвъра?
А в контролния панел има ли панел на Intel видео драйвъра?
Провери и с autoruns да не е изключен за стартиране.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...