Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 38 минути, Jorge написа:

И защо не? Хайде ''въшльо'' отпада като обидно, но при положение, че Joss Bomon се е доказал многократно като невеж по тези въпроси не виждам пречка да не му бъде написано, че е некадърен. Ти ако не се справяш в работата и твоят началник те уволни какъв ще бъде параграфът? Еми ''поради некадърност''. Няма нищо обидно. Просто такава е реалността. Вече ако Панов използва някакви цинизми е нормално да го санкционираш, но аз лично не съм видял такова нещо.

Коментираш действията на модератор ли ?!

Цитат

2.19 Всякакви теми коментиращи публично действията на модераторите относно затваряне, триене, местене, редакция на теми или друго, без преди това да е потърсена връзка с администрацията ще бъдат третирани като нарушение - затваряни/трити и санкционирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Не се карайте. Просто помислете върху следното. Давам един пример. Имате някакъв проблем с колата и влизате в съответния форум където искате да получите помощ или поне насоки или информация. Как ще се почувствате ако след няколко поста коментиращите започнат да се обиждат или наричат като смешко, тъпчо, глупчо, пии си хапчеата и какво ли още не. Ще ви е приятно ли да следите темата или да четете коментарите и да се надявате на някаква помощ?? Не, не мисля. 

На лично можете да си казвате каквото искате,к но тук е хубаво да се съобразяваме с всички, особено с питащия или постващия темата. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

Действително ненужна, защото е просто хвърчащо предложение, несъобразено с бюджета!

Добавен в цялостна конфигурация в рамките на бюджета, може и да предизвика някакво внимание. Така "подхвърлен" обаче си остава просто подхвърлен.

Чудно докога ще продължават напъните за изява и внимание... доста е комплексарско...

Пак от 9 планини вода.

Цитат

Приемам и други препоръки за 23-24-25 инчов екран, до 250 BGN

- това как ти се струва като достатъчна причина??

Сега си помисли кой държи да се изяви (изложи). Винаги искаш последната дума да е твоя, но докато не са научиш кога да си затваряш устата, ще ти я затварям във всяка тема и то с технически факти. Тъй като ти задълбочени познания в хардуера нямаш. Затова и тактично си замълча, когато намесих техническите характеристики на захранванията. В крайна сметка съветници като теб на никого не помагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Joss Bomon написа:

Емо го приемам първо като човек и като такъв се отнасям с него. Каква длъжност изпълнява тук въобще не ме интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PANOV написа:

- това как ти се струва като достатъчна причина??

преди 10 часа, axeny написа:

По мои сметки този бюджет е 1340 BGN, което го поставяме като максимален бюджет, който бих дал в момента.

Затова нееднократно ти казах да предложиш цяла конфигурация, а не да подхвърляш това или онова, което не се вписва в цялостния бюджет!

Няма значение по-добро ли е или не, след като не кореспондира с изискванията!

Давай да видим предложението ти с въпросните захранвания и монитор, включени в цялата конфигурация за въпросните 1340 BGN!

Ти си този, който подхвърля предложения несъобразени с бюджета, което говори за липса на елементарни математически знания от материала за 1-ви клас.

преди 13 минути, Jorge написа:

Емо го приемам първо като човек и като такъв се отнасям с него. Каква длъжност изпълнява тук въобще не ме интересува.

А нещо по питането на автора ще предложиш ли, или само езици ще провлачваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложил конфигурация за 1400лв, а иска от мен да предложа такава за 1340. И то този, който най-често се заяжда за превишен бюджет. :biggrin:

Коментираха се толкова неща, варианти да се взимат монитор и памети впоследствие и какво ли не, така че изобщо няма никакъв резон в написаното от теб. Всяка едно предложение на компонент, който е по-добър с нещо от дадените досега, е само от полза за питащия, той ще си прецени дали да го вземе. Вече от няколко поста насам не пишеш ти, а подвитата ти опашка, затова няма да си губя повече времето да ти отварям очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Joss Bomon написа:

А нещо по питането на автора ще предложиш ли, или само езици ще провлачваш?

Много рядко вече съставям конфигурации, тъй като последните години цените на компонентите нараснаха необосновано(не и за вендорите) и трудно мога да намеря цялостен баланс без да си наруша принципа да предлагам качество. Ако темата бе с бюджет 3-4К е доста по-лесно да се включа. Инак трябва да предлагам боклуци като теб. Въпреки всичко съм на едно мнение с Панов - когато е възможно да се търси по-качественото. А всеки знае, че захранването е основата на една система(освен теб). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, PANOV написа:

Предложил конфигурация за 1400лв, а иска от мен да предложа такава за 1340. И то този, който най-често се заяжда за превишен бюджет. :biggrin:

Коментираха се толкова неща, варианти да се взимат монитор и памети впоследствие и какво ли не, така че изобщо няма никакъв резон в написаното от теб. Всяка едно предложение на компонент, който е по-добър с нещо от дадените досега, е само от полза за питащия, той ще си прецени дали да го вземе. Вече от няколко поста насам не пишеш ти, а подвитата ти опашка, затова няма да си губя повече времето да ти отварям очите.

Ако питащия си имаше понятие, нямаше да пита тук. Видяхме, че така и не даде своя идея кореспондираща с бюджета, а само подскачаше, колко велико било SP9 с двете си мижави линии на 12V и компоненти на цената и параметрите на компонентите на DC...

Просто спри да се появяваш където пиша аз, защото си безполезен и предложенията ти са неадекватни!

преди 17 минути, Jorge написа:

Много рядко вече съставям конфигурации, тъй като последните години цените на компонентите нараснаха необосновано(не и за вендорите) и трудно мога да намеря цялостен баланс без да си наруша принципа да предлагам качество. Ако темата бе с бюджет 3-4К е доста по-лесно да се включа. Инак трябва да предлагам боклуци като теб. Въпреки всичко съм на едно мнение с Панов - когато е възможно да се търси по-качественото. А всеки знае, че захранването е основата на една система(освен теб). 

Даа захранването от 96 лева е революционно по-добро от това от 75 лв., и система за 1000лв. няма да работи коректно с 20лв. по-евтиното захранване, мислиш ли ?!

Прибери се отново в дупката, и се появи когато някой си търси конфигурация за 3-4К, въпреки, че и там не виждам дали ще имаш предложения или ще подпираш дисагите на горния...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър повод да си легна след този пост, защото иначе трябва да се върна към обидите.

И да, захранванията са доста по-добри от DN550. 2те линии за +12V на SP9 са далеч от мижави, разпределени са добре между PCIe и CPU конекторите и носят предимството на OCP, никакви недостатъци за такъв клас клас захранване, от което никой няма да дърпа повече от 20/24A за линия - съответно 240/288W. И то добре разпределени между процесор и видео. Към това добави DC-DC преобразуване за +3.3V и +5V. Дерзай. А пък CX450 е LLC DC-DC и макар да е със 100W по-маломощно от предложения от теб Deepcool, отдава по-висока мощност на +12V - 448.8W срещу едва 408W за "550-ватовия" DN550. Отделно от това CX450 идва с FDB или Rifle вентилатор, както и 5-годишна гаранция. DN550 и дериватите му се слагат само на нисък клас конфигурации по 800-900лв, когато бюджетът се пръска по шевовете. Единственото сравнително читаво захранване на Deepcool под 100лв беше DQ550ST.

И ако идеята ти е само да препоръчаме нещо, което просто "да работи коректно" - както си написал над мен - то това говори достатъчно за твоите виждания в областта. Когато преди мен са изписани конфигурации, които намирам за сравнително добре подбрани, единствената логика е да коментирам компонентите, към които имам забележки, ама ти и това не можа да вденеш!

Хардуерът ти е тъмна Индия. Толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, PANOV написа:

А пък CX450 е LLC DC-DC и макар да е със 100W по-маломощно от предложения от теб Deepcool, отдава по-висока мощност на +12V - 448.8W срещу едва 408W за "550-ватовия" DN550.

Дявола и евангелието... Къде ги видя тези 408W , като са точно 504W и 42А ?!

03.jpg

Още колко страници трябва да се изпишат, за да ти узрее основното което казвам, че 96лв. и 106лв. за захранване надхвърлят бюджета с още ? Никъде не съм написал, че са по-лоши, за да ги сравняваш. На всички освен на тебе стана ясно, че дори и с предложените от мен компоненти бюджета се прехвърля с не малко, а с твоите предложения - с още ! Продължавай да си дрънкаш, но това не помага на питащия, а го обърква повече.

Аналогично ще е да предложа по-добро захранване с 24лв. отгоре /BITFENIX FORMULA GOLD 450W/ в отговор на твоите предложения, но това мерене на п***и не е в полза на автора.

И ние можем да пушим цигари Кент и да ядем бонбони Тик-Так...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си, сбърках за DN550, защото не видях, че са макс 42A ток, а на сайта някой кадърен служител не е успял да извърши умножението 42x12. Цък. Което не променя абсолютно нищо в качеството му. И в това, което написах за другите две.

Твоята логика - когато някой превиши бюджета, проблем, ако ти го превишиш - не е проблем. Когато се предложи компонент с малко по-скъп, но по-добър - проблем - и веднага трябва да обясниш как за още повече се взима по-добро. Е да, но аз коментирам неща с 20-30лв разлика, които наистина си струва да се обмислят и то обосновано технически! Не такива със 100лв разлика, просто за да кажа ей тва е много добро. Когато някой е влязъл тук, направил си е тема и иска съвет, всеки гледа да помогне с каквото може, за да се направи най-добрият избор. Ти как помагаш това да се случи, като седиш само и опяваш като някоя свекърва кой кога превишил бюджета с 3-4-5%, вместо да помислиш, че е по-важно в крайна сметка да се вземе нещо качествено, отколкото такова, което до стотинка отговаря на парите. И най-говеждото в цялата работа е да се обвиняваме кой на кого бил откраднал предложението като в детската градина. След като Raze е дал правилната посока, върху която и ти си написал своята версия с друга модификация на картата, малко по-различна памет и друго калпаво захранване. S5 и SX6000 Pro на практика са еднакви устройства с разлики в дизайна. Тъй че след като са дадени основните насоки, с които аз съм съгласен, и се намеся да коментирам нещо, което може да се подобри, ти ревеш кански колко безсмислено, скъпо и неадекватно било. Прави си сметката.

Ето как дяволът чете Евангелието:

на 12.08.2019 г. в 10:44, axeny написа:

Нямам притенции и за други билдове освен AMD, стига да смятате, че е по-добро.4 Слота за RAM са задължителни :)

на 12.08.2019 г. в 11:07, axeny написа:

П.С Единственото твърдо в билда е 4те слота за RAM. Всичко друго подлежи на промяна и затова исках да се допитам до по-знаещите от мен във форума :)

Ти:

преди 21 часа, Joss Bomon написа:

Процесор и дъно са зададени ОТ АВТОРА, който пък иска оценка и евентуална корекция на останалите компоненти !!! Е, при константни процесор и дъно, кое е изплагиатствано от Raze, мушмурок ?!

И пак:

на 12.08.2019 г. в 10:44, axeny написа:

Приемам и други препоръки за 23-24-25 инчов екран, до 250 BGN :)

на 12.08.2019 г. в 11:07, axeny написа:

Не, напълно окей е и нещо друго, стига да се вмести в бюджета до 260(твърда граница) за монитор :) .

Ти:

преди 17 часа, Joss Bomon написа:

Действително ненужна, защото е просто хвърчащо предложение, несъобразено с бюджета!

Добавен в цялостна конфигурация в рамките на бюджета, може и да предизвика някакво внимание. Така "подхвърлен" обаче си остава просто подхвърлен.

на 12.08.2019 г. в 12:40, Joss Bomon написа:

общо: 1388лв.

Двоен аршин като твоя няма по белия свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, PANOV написа:

Двоен аршин като твоя няма по белия свят.

Това е само в твоята глава. Аз съм този, който се придържа максимално до изискванията, а ти си този, който се прави на многознайко и подтиква към раздуване на бюджета.

Дали ще е с малко или с повече, винаги с малко отгоре се намира нещо от компонентите да е по-добро, но при тебе това е начина ти на изява - "я сега да размътим водата с подхвърлен компонент, пък ония нека си губят времето в калкулации".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

Това е само в твоята глава. Аз съм този, който се придържа максимално до изискванията, а ти си този, който се прави на многознайко и подтиква към раздуване на бюджета.

Дали ще е с малко или с повече, винаги с малко отгоре се намира нещо от компонентите да е по-добро, но при тебе това е начина ти на изява - "я сега да размътим водата с подхвърлен компонент, пък ония нека си губят времето в калкулации".

Осъзнаваш ли колко си противоречиш? Уж се придържаш максимално към изискванията и ревеш, когато бюджетът бъде прекрачен дори с малко, а си дал конфигурация за 1390лв?! Първо, не си ти човекът, който да ги контролира тия неща - решава питащият. Второ, винаги когато предложа нещо с малко по-скъпо, има основателна причина. Не следвам нещо до стотинката, ако ще правя компромис с важен компонент, защото не съм овца. На теб ако ти сложа чепка вълна на главата, ще те продам точно за такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, PANOV написа:

защото не съм овца

Нужно ти е да си го повтаряш, защото не сигурен дали не си, нали ? Разполагаш и с чепки вълна в излишък... разбираемо защо.

Вече втора страница ми се обясняваш като истерична любовница и взе да ми писва от дебелоочието ти. Не се чувствай длъжен постоянно да ми отговаряш! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Joss Bomon написа:

Нужно ти е да си го повтаряш, защото не сигурен дали не си, нали ? Разполагаш и с чепки вълна в излишък... разбираемо защо.

Вече втора страница ми се обясняваш като истерична любовница и взе да ми писва от дебелоочието ти. Не се чувствай длъжен постоянно да ми отговаряш! 

Намери си работа, която поне малко да те изморява. За да се прибереш един ден капнал и да разбереш какви глупости плещиш. Хората няма какво да ядат, а вие спорите за някакви скапани железа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това си много прав, тъпотии ни вълнуват. Пък и то нищо градивно не излезе - само деградивно и оплитане в конците. Лека от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета :) Не е толкова голям проблем, цената е доста разтегливо понятие и ще се бръкне малко по-дълбоко в спестяванията, понеже искам нещо добро, което да издържи и да е полезно дългократно.  Съжалявам, че се скарахте малко поради моя пост и може би трябваше да го напиша в темата. 

Като цяло ситуацията е доста по-ясна и благодаря на всички за помощта, ще ви информирам какво съм си поръчал съботата/неделята, когато ми остане малко време. Като цяло ще е 8G рам и огромни благодарности за съвета със SSD, където ще се мине на ADATA 512 M2 PCIE. Като цяло единственото, което не ми е ясно, какво захранване препоръчвате, да кажем около 120(+30 лева макс). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, axeny написа:

Съжалявам, че се скарахте малко поради моя пост и може би трябваше да го напиша в темата. 

Колкото и да е разтеглив бюджета, ще има спорове докато не се стигне максималния. Със сигурност имаш някакъв таван, и не го ли дадеш като крайно ограничение, темата ти ще се раздува до безкрай. Отделно, цени иналичности се менят с дни и понякога с часове и всяко отлагане във времето ще води до още безкрайни предложения и спорове. 

Тук има неколцина, на които варианта с постоянните промени им допада, и така избиват комплексите си в писане. Дано си разбрал смисъла на това ограничение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...