Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди около 3 години, си бях сглобил горе-долу добра конфигурация за годините тогава, но от няколко месеца изпитвам затруднения с игрите като World of Warcraft(retail), LoL, CS:GO, та искам някакъв, хубав ъпгрейд за близките 1/2 години, главно играя горе споменатите игри, конфигурацията е следната:

Дъно: Asrock - H81M-VG4, H81, DDRIII 1600/1333/1066,VGA

Процесор: Intel i5-4440, 3.10GHz 6MB BOX LGA1150

Рам: GEIL - 4GB DDR III 1600/Bulk

HDD: Toshiba 500GB 7200rpm 32MB Sata III DT01ACA050

Видео карта: Sapphire 2048M R7 265 Dual-X DDR5 PCI-E 3.0/Bulk

Захранване: Cooler Master K350, 600W PSU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както напоследък често се случва...Дали е от жегата - не знам. Обаче няма посочен бюджет за ъпгрейда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Както напоследък често се случва...Дали е от жегата - не знам. Обаче няма посочен бюджет за ъпгрейда.

Забравил съм, около 1000/1200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога последно е почиствана системата ви?

Какви са температурите при натоварване?

Кой компонент колко се натоварва?

Имате ли възможност да пробвате как се държи системата ви след добавянето на още една банка памет - да станат поне 2х4GB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази видеокарта би трябвало да е достатъчна за средни, дори високи/ултра настройки на тези игри при 1080p резолюция и 60 кадъра. Вземи си едно SSD, увеличи RAM паметта до поне 8 GB и евентуално вземи някоя по-мощна видеокарта - RX 570/580/GTX 1060, процесора ти е предостатъчно мощен.

Само за подобни сравнително леки игри не си струва да купуваш чак нова конфигурация, при условие, че компонентите ти са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да правиш ъпгрейт на тази машина трябва първо да си наясно с проблема й.

Щом до сега всичко е вървяло, а сега има трудности значи нещо се е променило:

- температурите на компонентите

- нови драйвери, ъпдейти, омазана система

- зареждате едновременно по-тежки приложения, сайтове и т.н. и от там идва забавянето "играя WoW трудно alt tab-вам примерно да отворя друга програма или просто broweser (youtube) " - не разбирам за какво ви е youtube по време на игра!

Иначе ето някой компоненти които могат да се погледнат:

http://nikem-bg.net/cart/61126p1r61128p1r60103p1r61993p1r60498p1rf.html

Като преди да се вземе каквото и да е, може с програми като Speccy, Aida64 и т.н да се види каква точно банка памет имате сега, как са температурите и т.н.

С gpu-z и подобни може да видите натоварването на видео картата по време на игра, а с Crystal DiskInfo състоянието на твърдия ви диск (може и той да прави проблем).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

За да правиш ъпгрейт на тази машина трябва първо да си наясно с проблема й.

Щом до сега всичко е вървяло, а сега има трудности значи нещо се е променило:

- температурите на компонентите

- нови драйвери, ъпдейти, омазана система

- зареждате едновременно по-тежки приложения, сайтове и т.н. и от там идва забавянето "играя WoW трудно alt tab-вам примерно да отворя друга програма или просто broweser (youtube) " - не разбирам за какво ви е youtube по време на игра!

Иначе ето някой компоненти които могат да се погледнат:

http://nikem-bg.net/cart/61126p1r61128p1r60103p1r61993p1r60498p1rf.html

Като преди да се вземе каквото и да е, може с програми като Speccy, Aida64 и т.н да се види каква точно банка памет имате сега, как са температурите и т.н.

С gpu-z и подобни може да видите натоварването на видео картата по време на игра, а с Crystal DiskInfo състоянието на твърдия ви диск (може и той да прави проблем).

Ако взема 1 плочка 8гб дали ще е добре, смисъл ще стане общо 12гб с моята, също и ссд, но не знам на каква марка да ги търся според моите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпитваш търпението на всички ни!

Добре - дал съм ти няколко варианта и нямам никаква идея каква е твоята памет в момента, ако помислиш мога ли да направя нещо повече от това което съм направил до сега?

Виж колко неща те питах, следя темата ти и в другия форум както би трябвало да си забелязал и определено не те хвърлих просто така на нова система, защото знам, че парите трудно се печелят и лесно се харчат.

Ако искаш да се води диалог, включи се активно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, plamen_petrov_80 написа:

Добре - дал съм ти няколко варианта и нямам никаква идея каква е твоята памет в момента, ако помислиш мога ли да направя нещо повече от това което съм направил до сега?

Виж колко неща те питах, следя темата ти и в другия форум както би трябвало да си забелязал и определено не те хвърлих просто така на нова система, защото знам, че парите трудно се печелят и лесно се харчат.

Системата не съм я преинсталирвал от 7 месеца, температурата на компонентите не мога да ги кажа, понеже съм на почивка в момента, относно рамта, съм я казал по-горе. Драйвери и актуализации винаги са up to date, системата ми е windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Всъщност човека си е написал каква му е паметта. Най-вероятно е тази:

357787801.geil-4gb-ddr3-1600mhz-gn34gb16

Докарана в кашон и продавана в найлоново пликче.

Макар да няма точен модел под номерация, какво те притеснява? Отдавна минаха времената, в които беше важно  човек да отделя по-сериозно внимание при подбора на памет, за увеличаване на наличната системна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, MrSmith написа:

Ако взема 1 плочка 8гб дали ще е добре, смисъл ще стане общо 12гб с моята, също и ссд, но не знам на каква марка да ги търся според моите компоненти.

И така става. Дадени са ти примери, както казаха и колегите. Дали ще сложиш още 2 плочки с 4 GB или 1 с 8, няма да има особена разлика. Вземи това, което ти е най-изгодно, дори ако намериш и по-евтина RAM памет втора употреба. SSD ще стане всяко, което е SATA 2.5".

А добре че ти погледнах дъното - имаш само 2 слота за памет, така че може да добавиш 1 плочка 8 GB, ще си работи перфектно. Моя лаптоп е с 4 поколение I7 4-ядрен процесор и е с 1 плочка 4 GB и 1 8 GB, така го купих преди няколко години и няма никакви проблеми с нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

И така става. Дадени са ти примери, както казаха и колегите. Дали ще сложиш още 2 плочки с 4 GB или 1 с 8, няма да има особена разлика. Вземи това, което ти е най-изгодно, дори ако намериш и по-евтина RAM памет втора употреба. SSD ще стане всяко, което е SATA 2.5".

А добре че ти погледнах дъното - имаш само 2 слота за памет, така че може да добавиш 1 плочка 8 GB, ще си работи перфектно. Моя лаптоп е с 4 поколение I7 4-ядрен процесор и е с 1 плочка 4 GB и 1 8 GB, така го купих преди няколко години и няма никакви проблеми с нищо.

Добре, да кажем ще взема тази плочка Kingston HyperX Fury 8gb 1866mhz ddr3 дали ще имам някакъв проблем, че другата е с по малки mhz?

И също така това ССД, ще си пасне както казахте с моята конфигурация, или няма значение само да е 2.5? Crucial mx500 500gb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, бюджетно е доста, но ще стане. Недостатъка на бюджетните SSD са, че при продължителни записи с голям размер на 2-3 GB започват да бавят много, докато се прехвърли всичката информация. RAM паметта ще работи на такава честота, на каквато позволява дъното или инсталираната памет с най-ниска честота - т.е. ако вземеш памет на 1866 Mhz, но имаш плочка, която работи на 1600, бързата памет ще работи на по-ниската честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Да, бюджетно е доста, но ще стане. Недостатъка на бюджетните SSD са, че при продължителни записи с голям размер на 2-3 GB започват да бавят много, докато се прехвърли всичката информация. RAM паметта ще работи на такава честота, на каквато позволява дъното или инсталираната памет с най-ниска честота - т.е. ако вземеш памет на 1866 Mhz, но имаш плочка, която работи на 1600, бързата памет ще работи на по-ниската честота.

Да, но виж дъното какво подържа, 1600/1330/1066, тоест като сложа новата рам, и двете ще вървят на 1600?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, MrSmith написа:

понеже съм на почивка в момента

Приключи с едното, преди да почнеш другото!

Както казах:

- проверяват се температурите - мога да се обзаложа, че е за пълна хардуерна профилактика. Трябва да бъде направена, по преценка, може да се оптимизира въздушния поток в кутията.

- виждат се точните параметри на сегашната ти памет - брой чипове, латенция, волтаж и т.н. - избираш с колко памет искаш да си 8 или 12, т.е. няма смисъл да вземаш 2х4 за да станеш с 8, а просто добавяш 4. Ако добавиш 8-ца ще станеш с 12. Паметта може да е нова или втора употреба, можеш да търсиш и евтин кит 2х8 на старо.

Реално само с увеличаването на паметта и отстраняване на евентуалния проблем с температурите би трябвало да си разрешиш проблема - тъй като до сега игрите ти са вървели - т.е. нямаш нужда от нова видео карта или SSD. Също така едното не пречи на другото.

Какво ти дава SSD-то - всичко което се помещава на него ще зарежда много по-бързо, т.е. ще имаш много по-малко време за зареждане на W7, всички приложения ще се стартират по-бързо, ако инсталираш игри там ще зареждат по-бързо, но самите игри няма да вървят  и с един кадър повече от преди. Ще трябва да инсталираш системата на ново или да си клонираш целия системен дял върху SSD-то. Тук само ти можеш да знаеш колко голямо C:\ ти трябва. Принципно всеки обем би ти свършил работа, като винаги на SSD-то трябва да имаш 10-15% свободно място.

Видео карта - първо тя помага само за игрите, но трябва да съобразиш какъв ток изисква картата - добре е да не превишаваш консумацията на сегашната си карта. Също така можеш да я замениш по всяко време, нито картите ще свършат, нито ще стават по-бавни и ако сегашната ти работи не виждам смисъл да я сменяш. Опция е и да се търси карта втора употреба с остатъчна гаранция.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Raze написа:

Да, бюджетно е доста, но ще стане. Недостатъка на бюджетните SSD са, че при продължителни записи с голям размер на 2-3 GB започват да бавят много, докато се прехвърли всичката информация. 

Crucial MX500 е доста бюджетно SSD? Това поведение при продължителни записи, което коментираш, е типично за устройства без DRAM и зависи от обема на SLC кеша. MX500 няма тези недостатъци и наред с 860 Evo е най-доброто в средния клас на SATA. MX500 Sustained Write

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си. Сега го погледнах по-подробно, този модел няма такъв проблем.

http://www.madshrimps.be/articles/article/1001063/Crucial-MX500-500GB-SSD-Review

Цитат

The drive succeeded to maintain write speeds around 320-360MB/s (small-medium file sizes) even after writing a total of 176GB in one go.

Че имам едно бюджетно WD Green 240 GB, взех го наскоро за експерименти и като записваш нещо голямо след 2-3 GB скоростта става по-бавна от механичните дискове - около 70 MB/секунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Да, прав си. Сега го погледнах по-подробно, този модел няма такъв проблем.

http://www.madshrimps.be/articles/article/1001063/Crucial-MX500-500GB-SSD-Review

Че имам едно бюджетно WD Green 240 GB, взех го наскоро за експерименти и като записваш нещо голямо след 2-3 GB скоростта става по-бавна от механичните дискове - около 70 MB/секунда.

Твоят WD Green е със SM2258XT контролер без DRAM. Малък обем и малък SLC кеш. Това са всички условия производителността при продължителни записи да страда. Ако не е тайна - за колко го взе, трябва да е било на оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, PANOV написа:

Твоят WD Green е със SM2258XT контролер без DRAM. Малък обем и малък SLC кеш. Това са всички условия производителността при продължителни записи да страда. Ако не е тайна - за колко го взе, трябва да е било на оферта.

Тоест момчета, да не се хвърлям на това ссд? Crucial mx500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, MrSmith написа:

Тоест момчета, да не се хвърлям на това ссд? Crucial mx500

Напротив.

току-що, Raze написа:

:offtopic_s:

А то си беше набутвация, реших да взема най-евтиното SSD 240 GB да си правя експерименти и взех patriot burst. Оказа се, че има проблем, който може и да го е имало в началото - много бавна скорост на четене и запис почти навсякъде по диска, става въпрос за около 8-10 мегабайта/секунда по спомен. Върнах го след около седмица и нямаше същото, така че се наложи да го заменя с нещо друго, взех това WD Green SATA 2.5", но и за него платих куриер и тя работата стана +10 лева, беше и малко по-скъпо. Цената не помня, сега не ми се рови да търся документи, но горе-долу колкото е в момента.

За пореден път се убеждавам, че устройствата с Phison S11 са проблемни. Освен Patriot Burst и Kingston A400 е с такъв контролер, затова BX500 е за предпочитане от бюджетния клас. Иначе за чист сторидж не мисля, че Burst-а и подобните са лоши - стига да работят изрядно - защото цената им на няколко пъти е била доста сладка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, PANOV написа:

:offtopic_s:

А то си беше набутвация, реших да взема най-евтиното SSD 240 GB да си правя експерименти и взех patriot burst. Оказа се, че има проблем, който може и да го е имало в началото - много бавна скорост на четене и запис почти навсякъде по диска, става въпрос за около 8-10 мегабайта/секунда по спомен. Върнах го след около седмица и нямаше същото, така че се наложи да го заменя с нещо друго, взех това WD Green SATA 2.5", но и за него платих куриер и тя работата стана +10 лева, беше и малко по-скъпо. Цената не помня, сега не ми се рови да търся документи, но горе-долу колкото е в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз след 2 дена се пребирам и ще проверя температурите как са, както каза колегата @plamen_petrov_80 и ще дам повече инфо, за да може да ми помогните при избора на рамта и ссд-то. Просто искам всичко да е точно, не да има проблеми, за парите няма проблем дори да е малко повече, стига всичко да си е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си първо още рам и една графична карта(нещо от типа на 1660/1060/580/570) за около половината пари. В WoW картата ти умира и е далеч от това ,което каза колегата, да прави 60 кадъра на високи/ултра настройки. WoW отдавна не е играта , която беше като изисквания и това че е дърта не значи че е лека. Процесора ще те бута особенно в тези игри с афинитет към малко ядра и интел процесори. А за смислен ъпгрейд не стигат средствата. С останалите пари може да си вземеш и ССД и да се почерпиш добре за "преродената" машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Tommygun написа:

Вземи си първо още рам и една графична карта(нещо от типа на 1660/1060/580/570) за около половината пари. В WoW картата ти умира и е далеч от това ,което каза колегата, да прави 60 кадъра на високи/ултра настройки. WoW отдавна не е играта , която беше като изисквания и това че е дърта не значи че е лека. Процесора ще те бута особенно в тези игри с афинитет към малко ядра и интел процесори. А за смислен ъпгрейд не стигат средствата. С останалите пари може да си вземеш и ССД и да се почерпиш добре за "преродената" машина.

Да разбирам те, аз за сега се спрях на една плочка 8gb kingston hyperx 1600mhz, за да може да станат 12гб с моята, а от към ссд се спрях на crucial mx500 500gb, първо ще видя как ще върви с новия лек ъпгрейд, ако не ми допадне пак, вече ще взема ново видео примерно 570 или 580.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от Анита Х. Трифонова
      Стара Загора центъра общината
    • от Анита Х. Трифонова
      Мария - момичето, което уби изнасилвача си 
      "За мен следното се е случило: момичето е послужило за стръв на тоя боклук Боньо. Убиецът е друг, мъж, здрав прав и с голяма мъст в душата към този Боньо. Така да се каже спретнали са му схема за убийството му. И с право! Вероятно има и замесен полицай на високо ниво, макар и регионално за Стара Загора. Момичето не е убило никого, послужило е за стръв, както написах. Схема. На дебел човек да се пререже бедрена артерия... от гладно (на диета) момиче 50 кг. - не на мен тия! Но е хубаво, че такъв боклук е под земята вече."
      Това е истината. А това,че момичето не е от скромните, които май са на изчезване е повече от ясно. Всичко е пари,  за пари това е повече от ясно ,но това животно е лежало 30 години в затвора и  има доста богато престъпно досие, заслужил си е смъртта.
      Седмото ми чувство говори, че преди тази Мария той е пипнал някъде , където не  е трябвало - на голям човек дете или съпруга и Мария е била стръвта. Този мъж , който е влизал за снимките...изобщо не е случайност това. Но Мария е много силна за годините си и как гледа, о, Боже! Особено, озлобено, като животно... КАК ЩЕ ПРОДЪЛЖИ ЖИВОТА СИ ОЗЛОБЕНА И РАНЕНА?! ДОРИ И СИЛНА.
    • от Borislava Mihaylova
      Здравейте! Имам следния проблем.  Преди известно време профилът ми беше хакнат. Опитах какво ли не да си го върна - забравена парола, връзка със съпорт и т.н., всичко прочетено в нета. Е не стана. Единственото, което не опитах, е да изпратя личната си карта - нямам им чак толкова доверие 😁
      Сега вече съм предприела кампания за премахването му, за да не се злоупотреби с личната ми информация. Според вас кой от всичките репорти е най-подходящ? (Някой се представя за мен, фалшив акаунт, хакнат..)
      https://m.facebook.com/profile.php?id=100000463676447&ref=content_filter
      Моля ви докладвайте и да се приключва. Само един ваш клик ще е огромна помощ за мен.  Благодаряя
    • от georgi999
      Здравейте от доста време ме затрудняват едни въпросчета между които винаги си мисля че има повече верни .Благодаря предварително
      1ВЪПРОС-Кое от следните твърдения е вярно
      А)всеки път когато създаваме и компилираме нов клас се създава съответен обект от class
      Б)всеки път когато създаваме и компилираме нов клас се създава класа class
      В) jvm не използва класа class
      2ВЪПРОС -кое от твърденията не е вярно ?
      А) конструкторите могат да се задават подразбиране
      Б)конструкторите са полиморфни и претоварени
      В)конструкторите не са полиморфни но са претоварени
      3 ВЪПРОС- Кое от следните твърдения не е вярно ?
      А)final, референция не означава че не може да се променя рефенираният от нея обект
      Б)всички private методи в един клас по подразбиране са final и могат да бъдат предефинирани 
      В)final референция означава че не може да се обвърже повторно в нови обекти.
  • Дарение

• Добави ново...