Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моя смартфон, с който съм момента Huawei P9 Lite, започва да издава багажа и мисля вече да го сменям.

В момента съм се спрял на Huawei P30. Смартфона е с много добри характеристики и перфектна камера, но има един проблем , който ме притеснява : Сагата със софтуера.

Не знам дали ще получавам актуализации за андроида или новия android q(10) за този телефон , заради google. До колкото знам още се поддържат актуализациите на останалите приложения, но ако се усложни ситуацията с google, сигурно смартфона ще се превърне във фотоапарат.

Като за друго предпочитание съм избрал Samsung Galaxy S10. Също е с перфектни параметри и камера , но единствено дето ме тревожи е скоростта на ultrasonic пръстов отпечатък и стъклените протектори за смартфона. Чел съм, че тия евтините стъклени протектори не ставали за него,когато отчитат пръстовия отпечатък и само знам , че единствения съвместим е whitestone dome glass и не знам дали този протектор се продава в България.

Може да споделите вашите мнения отдолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Huawei-я ще получава обновления на системния софтуер. Самсунга може да работи и с други стъклени протектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако google случайно спрат да работят с Huawei, приложения винаги можеш да инсталираш от където си искаш, освен магазина на гугъл има много други, можеш да си ги теглиш директно от интернет и да ги инсталираш - торент сайтове и форуми колкото искаш. Може и да му сложиш custom ROM, където google магазина ще си работи без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито пръстовият отпечатък работи дори без протектор нито лицевото разпознаване 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Huawei се стремят към собствена опериацонна система и новия им часовник го показва. Успешно са я внедрили там , но е много далеч от ябълката и андроид. Най-вероятно ще я усъвършенстват и ще стане добра, но няма как да настигне най-добрите операционни системи за толкова кратко време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убеден съм, че ако потребителя си избере по-обикновен телефон, който зарежда приложения с 0.01 секунди по-бавно, или не е със 108 мегапиксела камера, ще се депресира и ще си посегне на живота. Понеже не виждам в описанието на темата приложена никаква смислена причина да е непременно с Андроид 10 и какво ще рендва 8К сцени за игри на тухлата си ли. В момента съм с китайчето Hammer Active 2 LTE и о чудо, телефона, който е с характеристики на най-обикновен бюджетен смартфон от 2018г. и е с Андроид 8.1 Go версия, си работи повече от доволно бързо и поне моите изисквания ги презадоволява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам останалите отговори, май ще се стремя към С10-ката.

на 13.08.2019 г. в 12:51, sliderum написа:

Убеден съм, че ако потребителя си избере по-обикновен телефон, който зарежда приложения с 0.01 секунди по-бавно, или не е със 108 мегапиксела камера, ще се депресира и ще си посегне на живота. Понеже не виждам в описанието на темата приложена никаква смислена причина да е непременно с Андроид 10 и какво ще рендва 8К сцени за игри на тухлата си ли. В момента съм с китайчето Hammer Active 2 LTE и о чудо, телефона, който е с характеристики на най-обикновен бюджетен смартфон от 2018г. и е с Андроид 8.1 Go версия, си работи повече от доволно бързо и поне моите изисквания ги презадоволява.

Колега , просто искам като го купя да ме изкара поне 3-4 години и да не прави проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dante_99 написа:

Като гледам останалите отговори, май ще се стремя към С10-ката.

Колега , просто искам като го купя да ме изкара поне 3-4 години и да не прави проблеми.

Всеки един телефон, с параметри които са подобни(дори да е на продажна цена наполовина на тази на S10 и на хауей П30) ще ги изкара тези години и ще продължава да е актуален. 8-10 ядрените процесори, все така ще са с достатъчно ядра за наследниците на сегашните версии на ОС-ми, 6-8-10ГБ-та оперативна памет също ще е достатъчна, вградената постоянна памет от 64ГБ(и нагоре)  също,  пък и така, или иначе, едва ли бихте съхранявали всичката си информация в телефона, при положение примерно че съществува google drive и други места, където можете да съхранявате безплатно, или платено, според предпочитанията си, почти неограничено количество информация и то по-сигурно отколкото на физически твърд диск във вашият компютър, или на флаш-паметта на телефона Ви. А проблеми винаги са възможни, както поради дефект, така и поради неправилно използуване от потребителя и никой модел, на никоя марка не може да се гарантира, че няма да дефектира.  Затова си има гаранционна карта, с възможност за ремонти и ако се налага замяна, на конкретната единица продукт(в случая телефон). Ако още сега се точите да вземете най-новото заради тъй-нареченото 5G, уверявам Ви че това е заблуда . Тепърва ще излизат телефони,  които сегашните псевдо 5G модели, далече ще изостават като скорост на достъпа. Не че въобще в близките няколко години скоростите на 4G  и дори на "дъртия" 3G стандарт, няма да са достатъчни за доволно бързо сърфиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, sliderum написа:

ще ги изкара тези години и ще продължава да е актуален

Малко може да поспорим. Галаксито е с малка батерия. След 3 години ще издържа в пъти по-малко отколкото сега. В добавка огромният дисплей. Епъл "играят" така - стабилна ОС, не знам си какво и след 3-4 години телефонът е неизползваем без зареждане по няколко пъти на ден. Колкото до поддръжката не само на HUAWEI, ми и на SAMSUNG - Божа работа. И в двата случая не е чист Андроид. Не знам компаниите да са се ангажирали с някакви конкретни периоди за поддръжка. Единствените устройства с ясно определена поддръжка са под Android One. Та, аз ако искам телефон за 3 години, ще чакам да купя някакъв с AndroidOne и голяма батерия възможно най-скоро след излизането. Така направих с Xiaomi Mi A2 Lite и за сега всичко е наред и дано да остане така до юли (още 2-3 месеца) - октомври 2021. Батерията издържа много, редки зареждания, което е адски важно за устройствата чиято цел е да карат пошече от 2 години. Отдавна е с Андроид 9 и ще получи и 10. По принцип, нито Самуснг, нито Хуауей ги харесвам основно заради софтуерния бъркоч, който си блъскат на потребителите, та допълнително "скъсяват" живота на батериите. Ест, да не пропускаме и най-важният въпрос - да не се жениш за телефона, че държиш да си с един дълго време? Вместо да се одрусаш 2000лв за телефон за 3-4 години, не е ли по-добре да си купиш два на през 2 години за по 1000лв? Със сигурност след 2 години ще има по-добри устройства от Галаксито и то на половин цена от сегашната му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Masakra написа:

Вместо да се одрусаш 2000лв за телефон за 3-4 години, не е ли по-добре да си купиш два на през 2 години за по 1000лв? 

Попринцип си прав , но не ми се хвърлят ей така през 2 години 1000-1200лв. 

Галаксито е с малка батерия. 

Може да си увелича бюджета за С10 плюса, но 6.3 инча телефон ми идва голям в ръката. 

, нито Хуауей ги харесвам основно заради софтуерния бъркоч, който си блъскат на потребителите, та допълнително "скъсяват" живота на батериите. .

Взех си Хуауей П9 лайта, от както излезе през 2016 и му смених батерията през април 2019та. Човека от сервиза , дет ми смениха батерията ми каза , че тия батериите в телефоните на хуауей „издържали” повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dante_99 написа:

Попринцип си прав , но не ми се хвърлят ей така през 2 години 1000-1200лв. 

Прав си затова вместо 2Х1000лв хвърли 2Х~400-600лв, и пак ще си в играта. В този ценови диапазон, има модели, които са повече от прилични като характеристики, едва на половин стъпка след флагманските и с достатъчно луксозна и модерна визия, ако това е от търсените параметри, з ад асе фукаш наоколо. Ако фукането няма значение може и по-тънко да минеш.

преди 3 часа, Masakra написа:

Батерията издържа много, редки зареждания

Това е поредният мит,  в смисъл не че броят зареждания не е важен въобще, това също си е фактор, но тези съвременните батерии, си деградират от ден 1 в който са произведени, дори въобще да не бъдат ползувани, а само да стоят на рафта. В този смисъл големият обем  на батерията, не дава чак толкова съществено предимство за дълготрайно ползуване, нищо че разрежда времето между зарежданията. По-удобен е заради сигурността, ако си в планината и ти трябва нещо държащо дълго време на стендбай и в разговор, ако се наложи да те спасяват а нещо GS-а се  е сбъркал и трябва да говориш и насочваш спасителите си. Виж, ако батерията е лесно сменяема, а не вградена и има прясно произведени наоколо от същият тип, 2-3 години след вземането на апарата....Мисля че е ясно какво искам да кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега  отварям калдата да прочета малко отговори и реших да не хвърлям маса пари за смарфон. Като си гледах ютюб , на фийда ми излязоха ревюта на Xiaomi Mi 9t и Samsung Galaxy A70. С много добри характеристики и в отличен ценов диапазон между 700-800лв. Някой може ли да сподели впечатления от смартфоните на Xiaomi и техния скин върху андроида (Miui)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...