Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ralimilanova

Търся гладко возещ автомобил с въздушно окачване, сфери?

Препоръчан отговор

Карам един ситроен с5 2004 и вози уникално. По-зле от преди, защото го взехме нов тогава. Но въпреки това все едно си в лодка. Обаче вече гори много -10/100 градско. Кои коли са на въздушно окачване? Търся нещо, може да не е ситроен, но държа да вози гладко и да е икономично! Модел, година?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя вашия ситроен е със хидро-пневматично окачване. Демек сфери, тръби, хидравлична помпа и хидравлично масло. Към тая система са и спирачките. Въздушното окачване е амортисьори пълни не с газ или масло, а със сгъстен въздух. 

Иначе по темата, като малък имах ксантия, hydro active II. Уникална возия, много сфери, конжьектор или два, корава хидравлична помпа, мек педал на спирачките. Волана също е към тая хидравлична система, въртеше се с кутре на място. Мисля, че ситроен изоставиха тоя род окачване. Не съм наясно много много, щото не съм фен на ситроен след ксантията, ама можете да запитате представителството йм в България кои модели за последните 10 години ползват такова окачване. Иначе тва, което най се доближава е въздушните възглавници на мерцедеси и бмв-та. Ама не е същото. Не е близо даже. Междувпрочем и Лексус имаха нещо от сорта за японския пазар, не знам дали излезе от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля , че трудно се намира кола която да вози гладко и същевременно да е икономична. Възможно е да има, но силно се съмнявам. Иначе всички стреч лимузини возят гладко. Мерцедес С класа, Audi а6, а8, BMW 5 и 7-та серия, VW Phaeton, всяка марка си има висок клас стреч лимузина. Разгледай ги , все ще си харесаш нещо, но едва ли ще са и иконимични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
Возията на Xantia-та май икой не може да я докара в ниския-средния клас возила.
А Citroen спраха да правят коли с хидравлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...