Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Братушките пак покриха проблемите, поне е далече.

Злополучният ракетен тест, завършил с експлозия, убила петима учени миналата седмица край Архангелск, Русия е включвал малък ядрен реактор, според високопоставен служител в института, където са работили учените, съобщава "Тайм".

Институтът работи върху дребномащабни източници на енергия, които използват "радиоактивни материали, включително делящи се и радиоизотопни материали" за Министерството на отбраната и за граждански цели, коментира Вячеслав Соловьов, научен директор на института.

Мъжете, чието погребение е в понеделник, са национални герои и "елитът на Руския федерален ядрен център", обяснява директорът на института Валентин Костюков във видеото, което също е публикувано на официален уебсайт в Саров, посветен на град с висока сигурност до ядрени изследвания на по-малко от 400 километра източно от Москва.

Взривът от 8 август е по време на тест на ракета, използваща "изотопни източници на енергия" на морска платформа в Архангелска област, близо до Арктическия кръг, съобщи руската държавна ядрена компания "Росатом". Първоначално Министерството на отбраната съобщава, че двама са загинали при произшествието, което каза, че включва тестване на ракетен двигател с течно гориво. Министерството не спомена ядрения елемент.

https://m.24chasa.bg/novini/article/7604603
https://m.24chasa.bg/novini/article/7604430

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, klass написа:

Взрив - да, ядрен в смисъл с ядрени реакции в него - не. Получило се е един вид мръсна бомба, с разпиляване на радиоктивен материал. Останалото са фалшификати, фотошопи и други манипулатори на изображения и на видео и нарочни преувеличения. Целта е ясна. Русия черна, ма по-черна от самите САЩ, което няма как да е вярно и да се случи в близко и средно отдалечено от нас бъдеще. Дори САЩ да спрат в момента и да почнат да помагат на Русия да ги настига в постиженията на злото, ще трябват поне няколко века, дори само за да се изравнят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бе няма лошо, станало станало. Ама защо се крие и мълчи като комунист на разпит. И хората почват да гадаят и да си измислят.
Не е ли по-добре, да обявят така и така, стана това и това. И точка няма кой какво да каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са абсолютни глупости от хора, които нямат представа с какво се характеризира ядрения взрив. 1-во разрушенията щяха да бъдат много по-големи, а снимащите изпарени или с най-малко много тежки изгаряния. Отделно нивото на радиация би се покачило колосално. Друг фактор е електромагнитното излъчване, което щеше да остави без ток близките градове за доста дълго време. Точно с подобни електромагнитни атаки американците тролват Венецуела и стояха дълго време без ток.  

Ядрените бойни глави никога не се съхраняват сглобени, по този начин при каквито и да е било обстоятелства не биха могли да се детонират. Подобни взривове се наблюдаваха в София, складът в Челопечене. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, klass написа:

Не бе няма лошо, станало станало. Ама защо се крие и мълчи като комунист на разпит. И хората почват да гадаят и да си измислят.
Не е ли по-добре, да обявят така и така, стана това и това. И точка няма кой какво да каже.

Нищо не се мълчи и не се крие. Това за "криенето" също е лъжа и се пуска с цел подсилване на останалите лъжи. Аз не знам обаче какво си очаквал, сигурно да ти дойде Путин на крака у вас, да ти бие камбаната и да ти каже: Абе швабо(замести с прякора, с който характерно наричат съгражданите ти)  виж сега стана туй и туй стана , писахме вече за него тук, а ти по дяволите, що викаш че сме криели, като ти вместо да четеш нашето уведомление, си бил в дълга розова ваканция в порнхъба и въобще не си следял за нашето инфо. Демек, бил си сляп като къртица че го има и че съществува и едва като си излязъл от воайорската стая и си погледнал на другото съдържание на мрежата, са ти се набили в зъркелите врявите вдигнати от враговете на Русия и техните тролове.  Които, като удобно и чувствително съдържание, са били изведени най-отгоре на страниците на услужливите медии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, klass написа:

Фейково и пропагандно сорсоидно  видео с използване на кадри от взривяването на склада с боеприпаси край Ачинкс,  съответно снимката на уж "ядрената гъба" е точно от там... мдам, сорсоидалните медии не спят, особено след изцепката на Тръмп че там имало ядрена авария...

Това че загиналите са работели за Росатом, и автоматично ядрена авария... Нищо подобно,изпитания са се правели на нова система двигател с течно гориво с впръскване на изотопи някакви за по висок ефект... Около района е имало за кратко уж повишени нива на гама лъчение, и то според опозиционни " либерални "  медии само ( в рамките уж на от 6 до 14 пъти повече гама лъчение от нормалното  ), които и пускат твърденията че е било взрив на ракета Буревестник, за която се твърди ( неофициално пак разбира се, дори ЦРУ само спекулират с инфото за нея  ) че е с ядрен двигател...., официално министерството на околната среда в РФ отхвърля тези твърдения...Според тях радиационната обстановка е нормална ...

А тръмпича пак в свой шутовски стил, реши да си направи супер реклама, видите ли, ние имаме по добри от тях подобни технологии.. ..мдам...

https://radiosputnik.ria.ru/20190813/1557435251.html

И новината в рт ру, веднага в деня на инцидента ...   https://russian.rt.com/russia/news/657595-rosatom-arhangelsk-chp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живеем в 21-ви век все пак. Всеки цивилен може да си купи уред за измерване на радиацията и да се разбере. Ядрена авария в днешно време не може просто така да бъде скрита. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Soviet Soldier написа:

Всеки цивилен може да си купи уред за измерване на радиацията и да се разбере

покажете ми  магазин за такива  неща

в хасково се изнамери отнякъде вносен и изпищя цялото население

и уреда го покриха 

а що се отнася за  взирива това е тактически взирив да се замърси раьона за да не минават вражески сили оттам ако минат да ги хване лъчевата болест по път .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Yvan Sergeеv написа:

и уреда го покриха 

Ванко, на вас в Хасково интернет да не ви го носят с баничарка от окръжния град? :laughing5:
Ако не можеш да ползваш google и ebay - ето ти директен линк за покупка на качествен, професионален дозиметър на съвсем прилична цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Win_user написа:

Ванко, на вас в Хасково интернет да не ви го носят с баничарка от окръжния град? :laughing5:
Ако не можеш да ползваш google и ebay - ето ти директен линк за покупка на качествен, професионален дозиметър на съвсем прилична цена.

1 не съм от хасково

Price:
US $380.99
да бе нали  цената за да разбереш дали има радиация или не
 и като дойде ще кажат абе тука куриерската  фирма  го е чукнала леко и може да не измерва точно
покажи ми магазин в българия 
да ходя лично да си го взема  и да е под 20 лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уредът пристига отлично опакован. Освен това, ако пристигне повреден, ebay ще има грижата парите да ти бъдат върнати. Ти какво, наистина ли никога през живота си не си пазарувал online?!?

А за 20 лева... сещам се един "истински случай": Двама такива като тебе се напиват и отиват в публичен дом. Звънят, отваря им Мадам и те питат:
- Какво можете да ни предложите за 20 лева?
- За 20 лева, момчета, можете да отидете в ония храсти отсреща и да се изчукате един друг! - отговаря тя и им тръшва вратата.
След половин час двамата пак звънят. Излиза Мадам и ги пита:
- Сега пък какво искате?
- Ами, изчукахме се един друг в храстите - отговарят те - Сега на Вас ли да дадем 20-те лева?

:D :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Win_user написа:

Уредът пристига отлично опакован. Освен това, ако пристигне повреден, ebay ще има грижата парите да ти бъдат върнати. Ти какво, наистина ли никога през живота си не си пазарувал online?!?

А за 20 лева... сещам се един "истински случай": Двама такива като тебе се напиват и отиват в публичен дом. Звънят, отваря им Мадам и те питат:
- Какво можете да ни предложите за 20 лева?
- За 20 лева, момчета, можете да отидете в ония храсти отсреща и да се изчукате един друг! - отговаря тя и им тръшва вратата.
След половин час двамата пак звънят. Излиза Мадам и ги пита:
- Сега пък какво искате?
- Ами, изчукахме се един друг в храстите - отговарят те - Сега на Вас ли да дадем 20-те лева?

:D :D :D

това е целта на световното задкулисие 

в българия да не се знае че е фрашкано с радиация

за да остане заселен този район

българия е топа в света по уранови залежи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeеv написа:

и уреда го покриха 

а що се отнася за  взирива това е тактически взирив да се замърси раьона за да не минават вражески сили оттам ако минат да ги хване лъчевата болест по път .

А бре укромекере, стига си плещило лъжи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Yvan Sergeеv написа:

това е целта на световното задкулисие 
в българия да не се знае че е фрашкано с радиация

Ама какво си говорим, направо е гъчкано с радиация! Над три години имам уреда от линка, меря редовно фоновото ниво и всеки ден ми показва от 0.08 до 0.12 μSv/h с допустимо отклонение ±20%. Обаче на теб нали звездите ти говорят, и без измервателен уред успяваш да определиш нивото на радиацията ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как скочха пак на амбразурата някои да защитават "руския мирен атом" :) :)  

Каквото и да стане там, каквито и взривове / то не е един /  това се неглижира, а ако има вина, тов а най вероятно е пиндоска провокация и намеса :) 

Между другото не знам какъв е радиационния гамафон и т.н..  ама Путлер избяга чак в Крим :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, klass написа:

Ама защо се крие и мълчи като комунист на разпит. И хората почват да гадаят и да си измислят.

Това е инцидент със строго секретен проект. Колко повече да ти кажат? Всяка дума се премерва, защото ЦРУ, МИ-6 и Моссад не спят и дават мило и драго да изкопчат какво да е секретно инфо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Win_user написа:

Ама какво си говорим, направо е гъчкано с радиация! Над три години имам уреда от линка, меря редовно фоновото ниво и всеки ден ми показва от 0.08 до 0.12 μSv/h с допустимо отклонение ±20%. Обаче на теб нали звездите ти говорят, и без измервателен уред успяваш да определиш нивото на радиацията ;)

балък 

като чуят че е за българия

ти пращат такъв да показва от 

0.08 до 0.12 μSv/h с допустимо отклонение ±20%

и до кюлче уран да го сложиш пак ще ти показва 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Yvan Sergeеv написа:

балък 
като чуят че е за българия
ти пращат такъв да показва от 
 и до кюлче уран да го сложиш пак ще ти показва 

Полезна информация за теб :fly1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Win_user написа:

Той не е параноичен, а просто трол от наетите да плюят против Русия. Разбира се, не подлежи на доказване от мен, понеже не разполагам с нужните средства да събера доказателства и разчитам само на преценката си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е реално волтметърче и е вързано да си мери волтажа на батерията

и на волт и половина показва  0.12 μSv/h

а като му падне батерията  0.08

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля така, колега sliderum. Тролът във форума е miro20 (регистриран с още 2-3 ника). От километър си личи, че пише само за да си заработи дневната доза "соли за вана" от НПО-то. Докато Ванко си е типично крейзи (ако трябва да бъда точен - шизофреник с развити параноидни и парафренни налудности), когото нямат пари да лекуват в психиатрията. Затова са го оставили на амбулаторен режим, а той е спрял да си пие невролептиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, miro20 написа:

Между другото не знам какъв е радиационния гамафон и т.н..  ама Путлер избяга чак в Крим

ако беше камчатка представи си как щеше да рипнеш до въздуха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Win_user написа:

Не мисля така, колега sliderum. Тролът във форума е miro20 (регистриран с още 2-3 ника). От километър си личи, че пише само за да си заработи дневната доза "соли за вана" от НПО-то. Докато Ванко си е типично крейзи (ако трябва да бъда точен - шизофреник с развити параноидни и парафренни налудности), когото нямат пари да лекуват в психиатрията. Затова са го оставили на амбулаторен режим, а той е спрял да си пие невролептиците.

Ама разбира се. От толкова мнения в темата,аз съм ви трън с едно. :) :)  

Което е компилмент за мен де. Всеки път някак си успявам да вбеся истинските тролове :) 

преди 1 час, Yvan Sergeеv написа:

ако беше камчатка представи си как щеше да рипнеш до въздуха

Аз или Путлер  ? :) 

Просто констатирах факт. Избяга и от протести и от взривове. Избра  за бягството си разбира се, най дорбото за пропаганда, място .

Само че ефекта се получи обратен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, miro20 написа:

Аз или Путлер  ? :) 

ти по далече на 1 км от  американското посолство смееш ли да ходиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeеv написа:

ти по далече на 1 км от  американското посолство смееш ли да ходиш ?

https://www.olx.bg/ads/q-радиация/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...