Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

няма за 20 лв

не разбрахте ли че населението няма право да притежава дозиметри

щото ше стане паника 

като започне  да пищат уредите на всякъде

и някой бушон ще  трябва да го отнесе защо са крили радиацията 

Детектор за електромагнитна радиация дозиметър магнитни лъчения

а тази които ги има са магнитна радиация което не   е радиация

все едно радиото да е радиация

а пък другите са манипулирани да не показват повече от допустимите нива 

във всяка река тинята е радиоактивна

щото тежките елементи каквито са радиоактивните  правят утайка

ако искате да си намалите радиационния прием като пиете течности те пийте утайката като оставите известно време течността на спокоствие да си направи утайка

щото като я изпиете се утаява в стомаха и по червата

също така и не  допускайте да има прах  всеки ден чистете с мокър парцал 

тея сокчета мокчета където пише да ги разклатите преди употреба не го правете

не пийте утайки 

алкохолът е  с нулеви нива  на радиокативни елементи щото   е по- лек даже от водата  щото като се   вари излизат първо леките неща  а тежките остават за накрая

така е устроена природата 

дестилираната вода също е  с нулеви нива 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов Чернобил до Архангелска заради супер оръжието на Путин.

https://m.24chasa.bg/novini/article/7604994

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, klass написа:

Не бе няма лошо, станало станало. Ама защо се крие и мълчи като комунист на разпит. И хората почват да гадаят и да си измислят.
Не е ли по-добре, да обявят така и така, стана това и това. И точка няма кой какво да каже.

Е???? И дори така да стане, то пак ще има съмнение и прочие ... и пак ще я има тази тема ... Та, да - няма лошо, а лошото сега почва, в смисъл - Определени хора само чакат някаква беля да стане, за да има с какво да покажат, че имат мнение по въпроса.

Та, има един лаф: Върви да доказваш, че нямаш сестра ... ;) 

п.п. За всичко са виновни американците - те първи почнаха ... Хирошима и Нагазаки ... и то умишлено при това ... мда ... факт ... Дори първата авария в АЕЦ е пак там ... в Америка ... ;) 

Някои хора живеят от спора ... мда ... и от негативното спрямо Русия ... - Журналисти мародери!!! Сган!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, klass написа:

Нов Чернобил до Архангелска заради супер оръжието на Путин.

https://m.24chasa.bg/novini/article/7604994

мислете бре хора

Цитат
елитни учени загинали във взрива  кръвта им се сварила за часове  а радиацията скочила 16 пъти

кой видя че се  е сварила

кой замери че е 16 пъти

пеевски ?

психо десните ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те, като не са обвинили някой друг за случилото се, пак добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, klass написа:

Не бе няма лошо, станало станало. Ама защо се крие и мълчи като комунист на разпит. И хората почват да гадаят и да си измислят.
Не е ли по-добре, да обявят така и така, стана това и това. И точка няма кой какво да каже.

Защото става дума за секретни оръжия! Ти луд ли си, искаш руснаците да си  издадат тайните? Как пък не! Това да не ти е Фукушима?  Случило се е на военен обект, тия неща по принцип са рисковани.  И заниманията с ФАУ - 2 едно време са били рисковани, и Вернер фон Браун е губил хора, в Пенемюннде са ставали не една и две аварии със загинали.

Вие изобщо правите ли разлика между цивилен и военен обект? Или знаете само да сеете паника и да пококоросвате хората да луднат и да ходят да купуват йодни таблетки?

Замълчи си, ако обичаш!

Руснаците са в пълното си право да правят каквото си искат на ТЯХН ТЕРИТОРИЯ! Те са у дома си!

Такава истерия нямаше при японската авария, ама като стане нещо в Русия - Оле, руснаците ще ни изтребят.............

А САЩ кога си казаха за инцидента на Тримилния остров? Веднага ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

....Сняг зарадва кенгурата в Австралия...

:balloonburst:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Soviet Soldier написа:

Това са абсолютни глупости от хора, които нямат представа с какво се характеризира ядрения взрив. 1-во разрушенията щяха да бъдат много по-големи, а снимащите изпарени или с най-малко много тежки изгаряния. Отделно нивото на радиация би се покачило колосално. Друг фактор е електромагнитното излъчване, което щеше да остави без ток близките градове за доста дълго време. Точно с подобни електромагнитни атаки американците тролват Венецуела и стояха дълго време без ток.  

Ядрените бойни глави никога не се съхраняват сглобени, по този начин при каквито и да е било обстоятелства не биха могли да се детонират. Подобни взривове се наблюдаваха в София, складът в Челопечене. 

За съжаление народът ни е масово неграмотен на тема ядрени оръжия и сляпо вярва на новинарите паникьори!

Аз поне не съм овца, чела съм туй - онуй и повод за паника и притеснения не виждам.

Виж, насините умопобъркани непрекъснато им се привижда зловещият руски атом.

Каквото и да кажем, няма да ни чуят, хората пак ще се юрнат като овце към аптеките.

Трябва да се учи за ядрените оръжия в гимназиите, в часовете по физика.

То сякаш, чене дишаме все още фукушимската авария, просто не я виждаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Каквото и да кажем, няма да ни чуят, хората пак ще се юрнат като овце към аптеките.

За съжаление, хората се втурват към аптеките не заради друго, а защото практиката да се лъже , отдавна е загубила вярата на хората в управляващите.

Именно в такива кризисни и екстренни ситуации проличава истинското доверие към другаря Путлер и властта на олигарсите му. Не измислени рейтинги и пропаганда с мускули и яздещ мечки ... а точно в такива ситуации си личи истинското доверие.

А в РФ отново пролича че такова няма.

преди 1 час, Anne написа:

Руснаците са в пълното си право да правят каквото си искат на ТЯХН ТЕРИТОРИЯ! Те са у дома си!

Кажи го на радиацията и облаците които не признават граници.

Както и да е. Очевидно не си правите труда да четете подробности, а относно сегашния инцидент, Григор Лилов  по горе който цитирах е дал доста такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, miro20 написа:

За съжаление, хората се втурват към аптеките не заради друго, а защото практиката да се лъже , отдавна е загубила вярата на хората в управляващите.

Какво не - за пореден път руската върхушка се доказва, като крайно безотговорна. Само преди няколко месеца направиха филм за Чернобил и те пак същите супер елементарни увъртания правят, да си рече човек, че знак от съдбата е това. Такива идиоти са, че най- накрая не някой друг, ами те самите ще си затрият държавата, което след всичко най за Русия, ще бъде и най- големия резил в историята изобщо. Пък отделен въпроса, че Ането би се зарадвала на атомна бомба в/у собствения й дом, стига само да е руска - направо ще си умре от кеф милата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

....

Кажи го на радиацията и облаците които не признават граници.

Както и да е. Очевидно не си правите труда да четете подробности, а относно сегашния инцидент, Григор Лилов  по горе който цитирах е дал доста такива.

Григор Лилов дал подробности?? Сериозно ли, хахахахахаха....

Аз виждам само поредните инсинуации придружени с уж доказателствени картинки и свободни съчинения разсъждения по същите , които уж били доказателствени и действителни :)) Най кефят историческите отправки  за Буревестника  и тези данни  на канадските уж служби... както винаги канадците са първа цигулка ...  Финландците и шведите като съседни и по близки страни до Архангелск не отчитат нито земетръси, нито повишена радиация, но канадците са бест оф дъ бест, успяват да засекат че и картинки пускат от на майка си на гъзо географията ...

Та запази си смешните линкове за себе си... приказки на сорсоидите сме ги чели достатъчно и покрай пожарите в Сибир, и покрай взривовете в склада с боеприпаси край Ачинск... 

П.С А на снимката на уредите уж се вижда 200 микрорентгена, направо смешно :)))) Снимки уж на някакви дозометри , къде кога, не се знае, уж от мястото на събитията :))

http://destrezaelekter.com/bezopasnost/62-radiaciya-dozy-radiacii-izlucheniya-i-normativy.html

300–500 Р — бесплодие на всю жизнь. Сейчас принято считать, что при дозе 350 Р у мужчин возникает временное отсутствие сперматозоидов в сперме. Полностью и навсегда сперматозоиды исчезают только при дозе 550 Р т,е при тяжелой форме лучевой болезни;

300–500 Р локальное облучения кожи, выпадают волосы, краснеет или слезает кожа;

200 Р снижение количества лимфоцитов на долгое время (первые 2–3 недели после облучения).

600-1000 Р смертельная доза, вылечиться невозможно, можно только продлить жизнь на несколько лет с тяжелыми симптомами. Наступает практически полное разрушение костного мозга, требующее трансплантации. Серьезное повреждение пищеварительного тракта.

10-80 Зв (10000-80000 мЗв, 1000-5000 Р). Кома, смерть. Смерть наступает через 5-30 минут.

Более 80 Зв (80000 мЗв, 8000 Р). Мгновенная смерть.

...

Возьмём для примера расчёт (микро зиверт — микро рентген в час) #2:
1. 1 микро зиверт ( мкЗв, µSv) — 100 микро рентген.
2. Норма 0.20 мкЗв (20 мкр/ч)
Норма санитарная почти во всем мире — до 0.30 мк3в (30 мкр/ч)
Т.е 60 микрорентген = 0.00006 рентген.
3. Или 1 рентген = 0,01 Зиверт
100 рентген = 1 Зиверт.

Направо хората са си живи загинали, втори Чернобил...помооощ :))))))))))))))))) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Американските агенти много удобно забравят колко много ядрени изпитания направи САЩ, секретни,  за които светът не беше уведомен, и чиято радиация още дишаме.

Не са само Хирошима, Нагасаки, Фукушима, или Чернобил,  радиация има много повече, просто не се споменава как е забранено да се ходи на атолите, където САщ са си правили експерименти, нито се споменава за радиацията в Ню Мексико от първия ядрен опит. Не се споменава и за радиацията от английските и френските опити. Но пък руската радиация ви пречи.

И, естествено, много удобно се мълчи за радиацията от бомбите с обеднен уран от съседна Сърбия.

Не на мене приказки от 1001 нощ и бостански плашила. Не съм типичната куха лейка. Един от интересите ми е ядрените оръжия , още в 10 клас прочетох "Проектът Манхатън" и още един роман за събитията в Хирошима.  За Чернобил също съм чела и съм гледала филми.

Аз не се стряскам лесно, аз съм човек на науката и предпочитам хладнокръвието и разума пред овчата паника. Радиация всички дишаме отдавна, просто тя няма мирис, цвят и вкус. Тя е навсякъде около нас и преди Чернобил.

Освен това по принцип в природата има малко радиация, открили са я съпрузите Кюри. Не знам за вас, но аз съм внимавала в часовете по история и по физика и химия.

Даже Чернобил не е най - голямата авария. Съветвам ви да отворите Уикипедия. Има класификация на ядрените аварии и Чернобил не е най- голямата. Най - голямата руска авария е станала в Челябинск, през 60 - те, но за нея никой ни пищи.

А САЩ кога казахте, че са си казали за инцидента на  тримилния остров, или американската радиация не е лоша?

Не си правите услуга, като ме подценявате. Както казах, не съм типичната куха лейка. Интересувам се от ядрени оръжия, военните технологии на Втората световна война и историята на развитието на космическите технологии. Не случйно съм скептична по въпроса със стъпването на Луната.

Да, радиацията не признава граници. Но има разлика между инцидент в атомна централа и инцидент на военен обект. Обикновено на военните обекти има малко хора и застраховка от инциденти няма.

В Чернобил е допусната престъпна небрежност с цел докарване пред шефовете.

И естествено, че украинците ще обвинят руснаците. украинците никога не поемат отговорност за действията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и информация за всички ядрени инциденти!

И забележете -  В САЩ , Великобритания и Франция са ставали аварии, за които човечеството не знае, и които в статията са отбелязани едва ли не като "пренебрежимо малки".  :angry22:

https://profit.bg/svetat/golemite-radiatsionni-avarii-i-katastrofi/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Anne написа:

Аз не се стряскам лесно, аз съм човек на науката и предпочитам хладнокръвието и разума пред овчата паника. Радиация всички дишаме отдавна, просто тя няма мирис, цвят и вкус. Тя е навсякъде около нас и преди Чернобил.

Разбира се. Всеки го знае. Проблема е дозировката

преди 44 минути, Anne написа:

А САЩ кога казахте, че са си казали за инцидента на  тримилния остров, или американската радиация не е лоша?

Какво повтаряш тази "оорка" . Оповестили са точно един час след инцидента местните власти. После преценяват дали да има евакуация и какви са дозите. Преценили са че не е опасно и са върнали хората.

преди 46 минути, Anne написа:

Даже Чернобил не е най - голямата авария. Съветвам ви да отворите Уикипедия. Има класификация на ядрените аварии и Чернобил не е най- голямата. Най - голямата руска авария е станала в Челябинск, през 60 - те, но за нея никой ни пищи.

И това се знае. Има си публични източници които дори ти цитираш :) 

За Челябинск също може да се дискутира, и най вече каква е реакцията и действията на съветските власти .

Нямам нищо птотив.

преди 15 минути, Anne написа:

И забележете -  В САЩ , Великобритания и Франция са ставали аварии, за които човечеството не знае, и които в статията са отбелязани едва ли не като "пренебрежимо малки".  :angry22:

Няма ядрен инцидент който да остане незабелязан. Това че ти не вярваш кой е по голям и по опасен... си е твой субективизъм.

преди 14 часа, insec написа:

Ането би се зарадвала на атомна бомба в/у собствения й дом, стига само да е руска - направо ще си умре от кеф милата.

Съветския атом е най мирния атом на света !

:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Съветския атом е най мирния атом на света !

:) 

Глей ся Мирко, съветския атом може и да не е най-мирния, но е няколко милиона пъти по мирен от американския.

Така че, вече може да понамалиш олигофренията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето богат материал, за форумните тролове, в който нещо не се казва с доказателства, но пък на тях, за да си изработват краварсксите центове , не им е и нужно. Важното е да трупат, постове с повърните им по Русия, по социализЪма и др.. И те го доказват своето назначение и че печелят от тази си дейност, с магарешкият си инат да пълнят форума с л@йната си. Че и специални теми и то цяла камара създават за което. Чудя се защо Калин, след като така и така не ги спира и след като е явно, че те печелят от тази си дейност, не им постави такса за входа във форума, или за всеки "техен" "коментар". Поне да си делят приходите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.08.2019 г. в 19:41, miro20 написа:

защо  от  запада изолират  в българия да има евтини гайгерови броячи   за лично ползване  за местното туземско население ако някъде се съмнявам да го доближа и да изпищи  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Радуил написа:

Глей ся Мирко, съветския атом може и да не е най-мирния, но е няколко милиона пъти по мирен от американския.

Така че, вече може да понамалиш олигофренията.

Ама разбира се :)

преди 5 часа, sliderum написа:

Общо взето богат материал, за форумните тролове, в който нещо не се казва с доказателства, но пък на тях, за да си изработват краварсксите центове , не им е и нужно. Важното е да трупат, постове с повърните им по Русия, по социализЪма и др.. И те го доказват своето назначение и че печелят от тази си дейност, с магарешкият си инат да пълнят форума с л@йната си. Че и специални теми и то цяла камара създават за което. Чудя се защо Калин, след като така и така не ги спира и след като е явно, че те печелят от тази си дейност, не им постави такса за входа във форума, или за всеки "техен" "коментар". Поне да си делят приходите.

Аха. И да има само възхвала на простотии като вашите ли ? :) 

Виж, по това се различаваме нормалните хора от комплексарите.

- Че аз нямам нищо против да има различни мнения във форума и да има дискусии. Защо вие не искате да има други мнения ?

Особенно когато тези мнения са аргументирани достатъчно добре , логично  и  с факти ?

Отговора го знаеш - Мразите различното, защото не можете да му опонирате. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Ало,"нормалните"...нещо почнахте сами да се хвалите.....Дискусия,та дискусия..ами отговорете на @Радул де...що се задоволявате само с едно "Ама разбира се"...Дискусия ,дискусия,пък скачате на @sliderin  щото има различно мнение,при което дори не е споменал  конкретно имена......Айде стига с тез изтъркани номера...като няма какво да кажете и хоп "опонента ви мрази различните"...

И не подценявайте участниците във форума -голяма част,да не кажа повечето,много добре приемат различното...,но мразят да спорят с идиоти ...:hit:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, NIKISHARK написа:

ами отговорете на @Радул де...що се задоволявате само с едно "Ама разбира се".

Как да отговоря на някаква простотия че съветския атом бил няколко милиона по мирен от американския ?

Кое е по тежко - един тон памук или един тон желязо ? :)

пък скачате на @sliderin  щото има различно мнение

Колко да е "мнение " ? Простотии за кравари , повърни срещу Русия и соца , магарешки .. л'йна... и т.н

Това ли е"мнение" ?  Какво разбра от това изключително ценно и полезно мнение за форума ??

-голяма част,да не кажа повечето,много добре приемат различното...,но мразят да спорят с идиоти ..

И аз съм така. Само че не мразя идиотите тук, а ги поставям с нормални методи " на мястото " им. То затва толквоа не ме "обичкате" :) 

По темата... властите малко позабравили някои подробности ...

https://www.znak.com/2019-08-14/greenpeace_vlasti_zabyli_soobchit_o_vysokom_beta_izluchenii_posle_chp_pod_severodvinskom?fbclid=IwAR1w2JusB7Q0yXQLu0u6ElUulSrqhdHm68oAxP3i7SPcIIZhAY4NfdjvAyA

Ама няма страшно,  съветския атом е най мирния атом.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Как да отговоря на някаква простотия че съветския атом бил няколко милиона по мирен от американския

Не знам защо наричаш простата аритметика- простотия. Може би защото те кара да се чувстваш глупав? Ами виждаш броя жертви на американския и съветския атоми, съпоставяш ги, и можеш да сметнеш с точност до колкото си искаш. И докато жертвите на съветския са само следствие на аварии, тези на американския не са. Огромната част от тях са нарочни. Това е зловещо и няма как да бъде забравено или поправено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.08.2019 г. в 8:21, Радуил написа:

И докато жертвите на съветския са само следствие на аварии, тези на американския не са. Огромната част от тях са нарочни.

Например ? Което да не е от ВСВ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miro20 написа:

Например ? Което да не е от ВСВ ?

Хехе, дай пример за убийство на Джак Изкормвача, в което жертвата не е проститутка. Не можеш? Ето, Джак е невинен, а ти си трол.  :)

Искаш да изместиш темата от най- големия позор в човешката история. Разбирам те, но не ти съчувствам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...