Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Tania Simeonova

Възможен хардуерен проблем със системата. Множество WHEA-Logger грешки!

Препоръчан отговор

Хмм явно се пак последния БИОС е малко по-нов от текущия (2008-ма), но и той е от 2011-та и не вярвам тогава да са замесени кръпки за microcode-a на процесора. Не че пречи да се опита да се приложи върху стария, но по-скоро наистина системата е за сервиза:

https://www.asus.com/bg/Motherboards/M2N68/HelpDesk_BIOS/

Иначе смарт статуса е ок според HDTune, но не сте пуснали проверката за лоши сектори от менюто Error Scan и след това Start. Безплатната версия не прави карта на и на възможните бавни сектори ако има такива.

Таня, по-добре наистина посетете сервиз за да го тестват. Все пак преди това си направете бекъп на важните неща на външен носител (флашка, dvd или поне на друг от системния дял) в случай, че решат да го преинсталират.

Задължително им кажете за WHEA грешките и подозренията ви относно работата на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма да ми се размине сервиза :)  Благодаря на всички за помощта и отделеното време, чудесно е че има хора като вас, адмирации за това което правите :) Последен въпрос - с преинсталиране може ли да се поправи или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирането само би премахнало съмненията, че проблема се дължи на омазана Операционна Система или остатъчна зловредна активност, но ако проблема е хардуерен, както се предполага според предоставената информация, тогава няма да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за ъпдейт на BIOS и преинсталиране на Windows. И ако и тогава я има тази грешка - в сервиз или направо подмяна на машината с друга реновирана, стойността на ремонта е съизмерима със стойността на "нова" реновирана машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е дали потребителката би се справила сама с надграждането на БИОС-а, че дори и с чистата преинсталация с изтриване на дяла и формат (за всеки случай). Иначе и аз съм ЗА този вариант преди да се скача веднага на сервиз. Най-малкото, защото те също биха го направили и чак след това биха тествали и заменили проблемния/ите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя ще си каже какво може и какво не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано  БИОС-а не съм го надграждала до сега,  преинсталацията и на двете ми машини ги правя лично аз, естествено те са копия не са оригинални,  може и това да се отразява, но работят без грешка! Поне до този момент :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...