Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

HDMI проблем звук... ?


Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам как точно трябва да свържа кабела който да пренася звук към видео картата, за да имам звук през HDMI кабел, защото имам само картина, на видео картата си има порт с 2 пина на дъното spdif е с 3 пина. И изобщо това ли е правилния порт за свързване или има друг вид кабел който да има 3 пина на него ? video card nVidia 6500GT дъно asus p5ql/epu

a7d4cc70c924510f.jpg

spacer.pnge628e2d0530ac4d0.jpg

spacer.png59020381ea48e62c.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ! Питам за свързването благодаря

f35cf4a1b0484f73.jpg

Интересува ме как от този двупинов кабел свързващ се с видео картата в кои от 3-те възможни в spidif на дъното се свързва никъде не намирам инфо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Бахтияр А. написа:

Интересува ме как от този двупинов кабел свързващ се с видео картата в кои от 3-те възможни в spidif на дъното се свързва никъде не намирам инфо..

В никоя от трите. S/PDIF e съвсем друг (цифроф) аудио интерфейс, като за преносна среда се използва коаксиален кабел. Справка - ръководството на дъното - на страница 1-21.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Бахтияр А. написа:

как става това обяснете какво трябва да купя, и да свържа, за да извадя звук от hdmi 

Ако наистина това е картата (защото по спецификация 6500 няма HDMI интерфейс), то проблема е някъде на софтуерно ниво - в драйвери или настройки за звука

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Бахтияр А. написа:

 какво трябва да купя, и да свържа, за да извадя звук от hdmi 

HDMI  кабела е достатъчен.През него минава видео и аудио сигнал.На мен ми се струва,че проблема идва от драйвъра на видео картата.Пробвай с обновяване или преинсталирането му.Важно е през това време да бъде включен HDMI кабела,за да се оправят автоматично настройките по време на инсталиращия процес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи видеокартата е друга. Да не е GTX 650? Дай снимка от device manager/sound, video and game... какви устройства имаш инсталирани, както и от control panel/sound/playback. За да изкараш звук през HDMI, освен че всичко трябва да е инсталирано, трябва и да избереш звука да излиза от там в control panel/sound/playback да си избереш HDMI устройството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

c0c3f74395411a41.PNG

най-отгоре първата снимка на видеото има точно audio in на видео картата 

свързал съм сега hdmi кабела, но няма звук, чудна работа как да стане

драйверите пише, че са актуални и не ъпдейтва нищо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между 6500 GT и 9600 GT има огромна разлика! Трябва да включиш тези кабели към дъното и видеокартата. В упътването на страница 21 е показано кое какво е, кабелите имат надпис:

https://www.asus.com/Motherboards/P5QLEPU/HelpDesk_Manual/

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...