Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем с интернета, когато пусна utorrent-spacer.pnga. Досега не съм имал такива проблеми преди, но от извенстно време след като смених рутера (2 различни на TP LINK) съм пробвал. Пусна ли utorrenta и рутера забива. След рестарт се оправя и ако пробвма да пусна utorrent-а пак се получава същото. С Windows 10 съм и ето някой от настройките на utorrent-a.

Преди на същия рутер с utorrent съм пробвал да тегля над 20 торента наведнъж и не ми е правило проблем. Възможно ли да е от windows 10 ? uTorrent 3.5.5 Build 45311

1.png

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама аз едно не мога да разбера - Свършиха ли нормалните и БЕЗПЛАТНИ торент клиенти та се мятате всички на тоя глупав юторент пъллен с реклами и изискващ пари за да бъдат премахнати?

Ето, аз ползвам това, безплатно, няма теклами, няма досадни съобщения за упгрейди къ платена версия и т.н.
Работи с магнити, и всякакъв тип торенти а ако съм разбрал правилно и за даунлоуд мениджър става - https://www.qbittorrent.org

Пробвай и кажи дали пак ти спира интернета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ограничи си upload и ако се налага download скортостите. Поради тази причина имаш проблеми с интернет свързаността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега не съм имал такъв проблем с торента. Преди няколко месеца съм ползвал същите рутери със същия торент  и не е имало такъв проблем.4

Единственото различно е лаптопа и windows-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, d1dcho написа:

Досега не съм имал такъв проблем с торента. Преди няколко месеца съм ползвал същите рутери със същия торент  и не е имало такъв проблем.4

Единственото различно е лаптопа и windows-a

Ограничи си upload скоростта. Ако имаш приложения, които се сийдват и торент клиентът не е настроен дърпа целия трафик към себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го сега и не спира интернета ама ще го тествам пак. Да го изключа и включа какво ще се получи :) Мерси. Но все пак @Bubbles изтеглих новия и ще ползвам него като ги изтегля :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, d1dcho написа:

Направих го сега и не спира интернета ама ще го тествам пак. Да го изключа и включа какво ще се получи :) Мерси. Но все пак @Bubbles изтеглих новия и ще ползвам него като ги изтегля :)

Ограничи изходящия трафик на 20 kb/s и да видим какво ще стане. С тази програма съм откакто се помня и само това и е проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Bubbles написа:

Ама аз едно не мога да разбера - Свършиха ли нормалните и БЕЗПЛАТНИ торент клиенти та се мятате всички на тоя глупав юторент пъллен с реклами и изискващ пари за да бъдат премахнати?

Ето, аз ползвам това, безплатно, няма теклами, няма досадни съобщения за упгрейди къ платена версия и т.н.
Работи с магнити, и всякакъв тип торенти а ако съм разбрал правилно и за даунлоуд мениджър става - https://www.qbittorrent.org

И при мен няма никакви реклами, само трябва да си направиш нялколко настройки, които можеш да ги намериш много лесно и бързо с google! Ползвам utorrent може би откакто е излязал - над 10 години и никога не съм имал каквито и да е проблеми с него. Единствената "реклама", която имам в него, е надпис/бутон "Upgrade". Всичко друго си работи перфектно.

преди 41 минути, d1dcho написа:

Как се свързваш с рутера - през wifi или с кабел? Ако е с wifi, възможно е да имаш такива проблеми, особено ако и адаптера е бюджетен. Намали освен скоростта на качване, също и броя на връзките и на свързаните "peers per torrent" - в раздел "bandwidth".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го на 20 кб ама пак спира и имам само 3 торента закачени.... тегли тегли и спира от време на време. Което е досадно. Сменям го с новия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как е "новия"? Така и не разбрахме как си свързан с рутера и дали направи ограничение на връзките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С рутера съм свързан WIFI, направих ъплоуда 20 кб, това с ограничение на връзките "peers per torrent" - в раздел "bandwidth" не намирам такова нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Global maximum number of connections - 100

Maximum number of connected peers per torrent - 40

Това са настройките, при мен съм задал такива стойности. В "Queueing" съм задал максимално 15 активни торента да има за upload, а за download 1, ако се наложи да пусна повече, давам "force start". Прекъсването е от wifi адаптера. И аз съм с едни евтин tp-link и при мен го прави понякога. Рутера ми също е TP-Link TL-WR841ND v11, но съм му инсталирал DD-WRT и се държи много по-добре, отколкото с огриналния firmware. Ето това е настройката - примерна снимка:

uTorrent-Optimization-Guide-Simple-Trick

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.08.2019 г. в 14:25, Bubbles написа:

Само да ти кажа изтеглих го инсталирах го и след като закачих 10 торента пусах 6 от тях да се теглят и интернета пак спря и по-точно TP LINK рутера си забива и като го рестартирам и си тръгна наново! Явно и този торент клиент има нужда от настройка или просто тъпия рутер не става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай ако се свържеш с кабел дали пак ще прекъсва. Провери за по-нов софтуер за рутера или направо слагай dd-wrt, както аз съм направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, d1dcho написа:

... или просто тъпия рутер не става!

Това е отговорът на твоя проблем.Аз имах подобен случай с такъв рутер,който се появяваше само при теглене на торент,но само когато скороста се вдигаше над 8 mb/s.Рутера блокираше,загряваше доста и се оправяше с рестарт.Когото ограничих скороста на сваляне на Уторента се оправи,но това не е решение на проблема,а мярка за да може да функционира без да блокира рутера.Така разбрах че причината идва от натоварването,на което не издържа този модел.Просто възможностите му са такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎14‎.‎8‎.‎2019‎ г. в 14:25, Bubbles написа:

BitTorrent и uTorrent са на един и същи разработчик. Не виждам никакви реклами в клипа!
BitTorrent.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става пак спира постоянно. Сега ще пробвам само с кабела да видя какво ще се случи, но смятам че е от рутера :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, d1dcho написа:

Не става

Кое от всичките неща, които сме писали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)Всичко, което написахте не става. Пак си спира постоянно... тегли 5 мин и спира. Та сега се колебая между два рутера :) 

Рутер 1

Рутер 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втория е по нов модел,с по добри харастеристики,с по-добра скорост защото има Wireless AC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не един TP-link Archer. C7 е по-скъп, макар и по-бърз, но и този става:

https://www.jarcomputers.com/TP-Link-Archer-C50_prod_NTWRTPLINKARCHERC50V3.html?ref=prod

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@B-boy/StyLe/ мерси, но сега съм с този евтиния TP LINK и ми прави проблеми. Този мислиш ли че няма да е същата работа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма как да знам за съжаление. Аз взех на промоция навремето Archer C7 и проблеми не съм имал (дори моя е стар...ревизия 2, има за C7 май вече ревизия 5). Иначе поддържа добра скорост, не загрява много и пак си е двубандов с поддръжката на AC, но пък процесора е едноядрен. Двуядрени са C8 и C9 май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...