Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Обмислям скоро да закупя телевизор, но понеже не съм много запознат с важните неща на които трябва да се обърне внимание реших да потърся вашата помощ. Телевизора ще е до 32 инча. Държа да има поне един HDMI port понеже мисля да закупя Chromecast с HDMI чрез който да предавам екрана от телефона/лаптопа на телевизора. Та въпроса ми е струва ли си и има ли други подобни устройства за тази цел? Бях го видял някъде за 30лв. Chromecast-а и цената ме устройва. 

Понеже няма да сключвам договор за кабелна телевизия бих искал телевизора да има вграден тунер и посредством стайна антена да гледам свободните телевизии. Чрез вгадения тунер искам да избегна покупкатя на DVB-T приемник (декодер). Бях чел и за някакви джаджи, които често закупуват от Aliexpress и нещо свързано с KODI.... Чрез тази приставка хващат ли се други телевизизии освен свободните и има ли на българския онлайн пазар такава приставка на достъпна цена?

Телевизора няма да е за стена... 

Забравих да спомена че бюджета ми за телевизора е около 300лв.

Спрял съм се на този - https://www.technomarket.bg/televizor/philips-24pfs5303-fhd-led-tv-09164399

Какво мислите? 

Съжалявам за многото въпроси! 

Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филипс са Китайски тв. не ти ги препоръчвам.

Това е добро

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-32LK500BPLA-LED/p/16434

Тук го има за 300лв

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/lg/32lk500bpla-p408167719/#opisanie

Вземи си и един Андроид бокс и ще имаш напълно фукционален смарт телевизор на който ще си инсталираш Коди и каквото пожелаеш.

Има и андроид приложения за безплатна телевизия.

Ако си вземеш Андроид бокс пиши на лични и ще ти дам безплатно приложение с 90 от най добрите преведени телевизии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допуснал съм грешка. 

Инчове - до 24...

преди 33 минути, Pig написа:

Филипс са Китайски тв. не ти ги препоръчвам.

Това е добро

https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-LG-32LK500BPLA-LED/p/16434

Тук го има за 300лв

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/lg/32lk500bpla-p408167719/#opisanie

Вземи си и един Андроид бокс и ще имаш напълно фукционален смарт телевизор на който ще си инсталираш Коди и каквото пожелаеш.

Има и андроид приложения за безплатна телевизия.

Ако си вземеш Андроид бокс пиши на лични и ще ти дам безплатно приложение с 90 от най добрите преведени телевизии.

За тв бокс кой препоръчваш? Ще взема някой по евтин... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си е на късмет!Колегата има LG от 4-5 години и през последните 6 месеца, два пъти ходи на ремонт.Аз имам Samung от 4-5 години и сега е на ремонт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Dani 01 написа:

Допуснал съм грешка. 

Инчове - до 24...

За тв бокс кой препоръчваш? Ще взема някой по евтин... 

24 инча е малък телевизор. Няма нищо общо с кинескопните от 90-те

Освен ако не е за мн. малка стая или кухня. Според мен да се взема 24 инч. телевизор е "престъпление".

Ако, не вярваш отиди в някои магазин и се убеди сам.

Препоръчвам да отделиш малко повече средства и да вземеш 1080p (минимум 32 инча) телевизор. Щом ще го свързваш с "играчка" тип TV Box

А за евтин бокс това:

Xiaomi Mi Box

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@oic, оправи си линка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Още едно предложение и от мен за TV бокс:
https://www.gearbest.com/promotion/Magicsee-N5-special-143.html

Като не забравяте:

Цитат

България и другите членки на ЕС имат обща митническа тарифа. Това означава, че митата от трети страни към всички държави от Съюза са еднакви. Тяхната стойност зависи от цената на продукта:

За пратка на стойност до 15 евро не се дължи мито и ДДС.

За стоки между 15 евро и 150 евро не се дължи мито, но трябва да се заплати ДДС в размер на 20%.

За пратки над 150 евро дължа както мито, така и ДДС.

Важно! Всякаква техника, като например компютри, таблети и телефони, е освободена от мито, независимо от цената, на която е закупена.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да кажеш. За кое точно населено място става въпрос.Най общо казано:

Ако е слаб сигнала, търсиш външна DVB-T/T2  антена, за ефирна цифрова ТВ.  Ако е за големите градове и близо до тях, вземаш активна вътрешна антена DVB-T/Т2. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Boycho Atanasov
      Здравейте колеги, за първи път пиша тук с надежда за помощ... 
      Проблема е следния:
      Имам доста добър смарт тв Самсунг фул ейч ди 4К който е вързан за саундбар чрез оптичен кабел. 
      Връзвам си писито към телевизора чрез hdmi to dvi кабел, пускам филм но няма звук, всички индикатори реагират но звук няма... 
      Къде бъркам според вас... 🤔
    • от prolife
      Здравейте,
      За в момента съм се спрял на бранда LG и по-точно на следния им модел телевизор: LG 49UK7550MLA (4K-Ultra-HD-LED)

Мога ли да същите пари да си взема нещо по-добро от това, което съм споменал.

По здрави,
      Георги К.
    • от tishkoz
      Здравейте! Имам следния въпрос към вас.. Как да свържа домашното си кино към телевизора(трябва ми единствено и само да изкарам звук)!Ще покажа снимки на входове и изходи на двете неща 
      П.с телевизора няма 3.5мм букса за слушалки
      Дом.кино Panasonic SA-PT160 http://prikachi.com/images.php?images/779/9457779J.jpg 
      ТВ-LG43uj620v- http://prikachi.com/images.php?images/780/9457780P.jpg
    • от plamenkolev1984
      Здравейте! Закупих си тв сони 55xe9305 преди 4 месеца. От около месец започна да прави следния проблем. През няколко дни не успявам да включа телевизора, нито от дистанционното, нито от копчето на самия телевизор. Проблема се оправя като изключа от кабела. След това при включването му, се изписва за секунди някаква грешка от сорта на С++ error. Буквално е за секунда и не успявам да прочета цялата грешка. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен!
    • от Mario Georgiev
      Здравейте, имам проблем с телевизора. Качил съм 4k blue-ray филм на флашка, който има субтитри на няколко езика, като го пусна на компютъра мога да сменям езиците, но като го пусна на телевизора, въпреки че съм нагласил primary language да ми е на български, както и secondary ( за всеки случай), субтитрите винаги се пускат на английски. Търсих файла на българските субтитри, да го оставя само него например, но нищо не намирах, може би няма такъв, а са направо вградени във видео файла на филма, При натискане на копчето на дистанционното за субтитри пише,че те са недостъпни. Телевизорът е Sony KD-43xe7077. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен
  • Дарение

• Добави ново...